999 rezultate për

mazhoranca

Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës, qëndrojnë në fuqi gjobat ndaj mediave Me 16 vota pro dhe asnjë kundër është rrëzuar dekreti i presidentit Meta për heqjen e gjobave që u janë vendosur mediave
A ka tentativa për dialog nga mazhoranca? Meta flet nga Shkodra Pas publikimit tw raportit tw Venecias, Meta ka komentuar nga Shkodra. Meta tha se Venecia e ka shkruajtur Kushtetutë
A do të japë dorëheqjen? Meta flet ashpër e përmend "grushtin e shtetit" Ditëne sotme Meta ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme ku ndër të tjera, nxorri disa prova të reja për Dvorani
Mazhoranca kërkon shkarkimin e Presidentit, zbardhen pyetjet finale Kuvendi i ka dërguar Komisionit të Venecia për hetimin e presidentit të Republikës Ilir Meta dhe emërimin e 2 anëtarëve
Mazhoranca abstenon, "qoka" e fundit për Arta Markun Olsian Çela është shpallur ditën e sotme nga Kuvendi si Prokuror i Përgjithshëm. Në momentin e votimit u vu re se 78
Mazhoranca kërkon shkarkimin e Metës, reagon Berisha nga protesta, zbulon se çfarë e pret Ramën së shpejti Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim për mediat gjatë protestës së sotme të opozitës së bashkuar. Në
Meta diskuton me ambasadorët e BE anulimin e 30 qershorit Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar sot me ambasadorin e BE, Luigi Soreca për të diskutuar vendimin e anulim
Ambasadori italian në Shqipëri: Mazhoranca duhet të bëjë hapa pas Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka berë një deklaratë të fortë për krizën politike në vend ku ka thënë se mazhoranca
Mazhoranca rrëzon propozimet e opozitës për vetting në politikë Amendamentet e propozuara nga Partia Demokratike për vettingun në politikë janë rrëzuar në Kuvend. 52 deputetë të opo
Lehtësira për oligarkët, taksa për të varfrit: Mazhoranca kalon Buxhetin 2019 Kuvendi miratoi këtë të hënë buxhetin e vitit 2019. Buxheti u miratua me 76 vota pro të deputetëve të maxhorancës. Ku
Qëlloi me ujë deputetët, mazhoranca përjashton ministrin e saj nga Parlamenti Byroja është mbedhur ditën e sotme dhe ka marrë vendimin për të përjashtuar 6 deputetë të opozitës dhe sic nuk kishte nd
Shkurtohet numri i punonjësve për Vettingun, Tahiri nuk voton fare Pasi bënë debat për disa orë për sa i përket numrit të punonjësve të vetingut, Komisioni i Ligjeve ka marrë vendimin për
Formimi i qeverisë, ja çfarë pret mazhoranca nga VMRO-ja Kreu i LSDM-së mori mandatin për formimin e qeverisë, gjë e cila tashmë është më afër formimit të qeverisë, por VMRO-DPM
Një ditë parë zgjedhjes se presidentit, Meta mbledh Kuvendin Ditën e sotme do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar anëtarët e Komisionit t
Mesila Doda i vë "vulën": S'hyjmë në zgjedhje pa opozitën Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda ka deklaruar ditën e sotme në studion e “Opinion” se as PDIU nuk hyn në zgjedhje pa opo
Mazhoranca do ta votojë e vetme Vettingun? Kjo është përgjigja e kryeministrit (VIDEO) Në një intervistë ekskluzive për emisionin Opinion, Kryeministri i vendit Edi Rama ka thënë se lidhur me vettingun, mazh
Basha: Protestë deri sa mazhoranca të tërhiqet! Gjatë një prononcimi për “Top-Story” nga çadra e opozitës, Basha theksoi se dy rrugë janë që kjo protestë të përfundojë.
Nard Ndoka: Mazhoranca si "shtëpi publike" Nard Ndoka nuk ka mundur që të qëndroi jashtë debatit më të nxehtë politik të momentit, ku e ka quajtur mazhorancën “sht
Komisioni i Medias hedh poshtë kërkesën e PD-së për hetimin e kreut të AMA Mazhoranca sot në Komisionin e Medias rrëzoi me votë kërkesën e kryetarit të Komisionit Genc Pollo, për t’iu drejtuar me
Rama fton Metën për "dollinë" e fundvitit, por a do t'i bëjë kjo votat për ligjin e plehrave? Kryeministri Edi Rama ka ftuar aleatët bashkë me deputetët dhe ministrat në një mbrëmje në Pallatin e Brigadave sot në o