999 rezultate për

maxhoranca

Maxhoranca rrëzon 8 dekretet e Metës: Vijojnë projektet e rrugëve të florinjta Ashtu siç pritej, maxhoranca ka rrëzuar të gjitha dekretet e Metës mbi ligje dhe koncensione duke i lëna ato në fuqi siç
"Maxhoranca po merr të gjitha pushtetet", Meta thirrje OSBE Presidenti Ilir Meta publikon letrën që i ka dërguar kryetarit të OSBE-së, Miroslav Lajçak dhe Sekretarit të Përgjithshë
"Pa kaluar vijën e kuqe", Maxhoranca ofron dialog për zgjedhjen e krizës Pas një takimi me diplomaten gjermane në Tiranë, Gramoz Ruçi thotë se zgjidhja e krizës politike mund të vijë vetëm nëpë
Ngrihet Komisioni Hetimor për shkarkimin, Meta jep mesazhin e radhës që me mëngjes Që me mëngjes Presidenti i vendit Ilir Meta ka dhënë mesazhin e radhës. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet gjatë moment
Meta: Maxhoranca s’ka bërë përpjekje për dialog, u mohoi shqiptarëve lirinë e zgjedhjes Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka dhënë argumentet në lidhje me arsyet që e çuan të marrë v
Maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit Meta, kjo pritet të ndodhë me Teatrin Maxhoranca ditën e sotme ka rrëzuar dekretin e Presidentit, që ktheu sërish për rishqyrtim ligjin që i hap rrugë prishj
Mes zhurmës dhe tensionit, miratohet ligji për Teatrin Maxhoranca votoi me 75 vota pro, duke miratuar kështu në parim ligjin për Teatrin Kombëtar. Edhe pse protestat jashtë
Zbulohet strategjia e opozitës sot në Kuvend Opozita nuk do të tërhiqet as gjatë seancës së sotme nga strategjia për të mos lejuar normalitet në Parlament për aq koh
Deputetët e Merkelit kryqëzojnë Ramën për çështjen e Tahirit Votimi kundër në parlament nga maxhoranca për kërkesën e prokurorisë së krimeve të renda për arrestimin e ish ministrit
S'ka më surpriza! Maxhoranca djeg 4 kandidatë për prokuror të përkohshëm Maxhoranca ditën e sotme ka djegur 4 kandidatë për Kryeprokurorin e ri duke prezantuar të përshtatshëm vetëm 3 emra. Kry
"Në Shqipëri do digjen plehra. Ja pse duhet referendum", shpërthen kreu i grupit PD Deputeti demokrat Edmond Spaho i ftuar sot në “Opinion” në News24 ka deklaruar se plani i qeverisë është që në Shqipëri
"Maxhoranca me 61 deputetë nuk është stabël, Thaçi të mandatojë Albin Kurtin" Analisti amerikan, Daniel Serëer, mendon se qeveria me 61 deputetë ashtu siç duket se do të jetë, nuk është një zgjidhje
Përçahet maxhoranca, aleatët braktisin Ramën për mandatët e tyre Hyrja në zgjedhje pa koalicione ka tronditur partitë e vogla të PS-së të cilat janë hedhur në sulm për të marrë deputetë
Zbulohet arsyeja pse Rama nuk pranoi shtyrjen e datës së zgjedhjeve Pas zërave që erdhën nga selia e PD-së, pas takimit që lideri opozitar, Lulzim Basha ku informoi se kryeministri Edi Ram
A do ta votojë maxhoranca Presidentin pa PD? Ja çfarë thotë Meta Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me aludimet e fundit se PS-LSI po e shtyjnë vendin drejt zgjedhjeve të par
Përçahet sërish maxhoranca, PS “përjashton” PDIU nga komisionet e Vettingut Situata politike mes maxhorancës nuk është aspak e qete, prej disa ditësh mes PS-LSI dhe PDIU ka qejfmbetje të pasuara m
Maxhoranca kalon provën në Kuvend, LSI: Nuk ke garanci me këta Ditën e sotme në Kuvend u miratuan 7 projejktligjeve me shumicë të cilësuar me më shumë se 85 vota dhe kjo është hera e
PRAPASKENAT/ Ruçi ultimatum deputetëve: Të enjten duam 84 vota Maxhoranca do të vihet në provë ditën e enjte për shumicën e cilësuar të votave, kur të votohen kodet e Reformës në Drej
Maxhoranca bie në minimumin e saj, deputetët e PS-së “tradhtojnë” partinë Ditën e djeshme parlamenti mbajti seancën plenare të rradhës kur shkarkoi me 55 vota pro dhe 20 kundër drejtoreshën e Au
Takimi Rama-Meta, dorëzohet maxhoranca: Gati të diskutojmë me opozitën për çdo propozim Opozita sot është në ditën e 14 të protestës para opozitës dhe si duket maxhoranca ka marrë një vendim mbi kërkesat dhe