999 rezultate për

matures

20 pyetje me alternativa e 40 me zhvillim, si do të realizohen provimet e maturës Me mijëra maturantë do të japin provimet e fundit, tri me detyrim e një lëndë që do ta zgjedhin vetë. Ndonëse në kush
Veshja më e bukur e maturës, krijon fustanin e pazakontë me 1400 mango (FOTO LAJM) Një adoleshente nga Australia ka krijuar një fustan të pazakontë me 1.400 mango, duke u cilësuar si më i bukuri në mbrëm
Pas anulimit të mbrëmjes së maturës, fotografitë e 18-vjeçares bëhen virale (FOTO LAJM) asmine Dauphine është 18 vjeç dhe mbrëmja e saj e maturës duhej të mbahej këtë qershor, por u anulua, për shkak të pand
E la i dashuri pas maturës: Vajza merr një suprizë nga aktori i njohur (FOTO LAJM) Të gjithë e dimë se matura është një nga ditët më të rëndësishme në jetën e adoleshentëve. Një maturante është ndar
Një copë ylli, vajza e Niko Peleshit ndrin e gjitha në mbrëmjen e maturës (FOTO LAJM) Maturantët kanë pritur me padurim përfundimin e 3 viteve gjimnaz për të festuar në mbrëmjen e maturës. Të gjithë të k
Dalin notat e provimit të parë të maturës, linku ku mund të shihni notat Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar notat e provimit të parë të Maturës Shtetërore, ate te gjuhes se huaj. Notat
Shtyhen provimet për maturantët në Kosovë Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Kosovë, Ramë Likaj ka marrë vendim që të shtyhet data e mbajtjes së Testit të Arritsh
Ish-deputeti publikon mesazhin kërcënues të Ministrisë së Arsimit: Mësuesit të pezullohen! "Të gjithë mësuesit që janë thirrur për të administruar provimet e maturës shtetërore dhe nuk janë paraqitur të merret m
Protesta e maturantëve, Komiteti i Maturës Shtetërore tregon ndryshimet në testin e nesërm Komiteti i Maturës Shtetërore 2020 (KOMSH), ka reaguar lidhur me ankesat e maturantëve për sa i përket provimit të Letër
"Komplet injorantë", vajza e Lasgush Poradecit kritikon provimin e maturës Të pakënaqur nga teza e provimit të Letërsisë, maturantët kanë dalë në protestë ditën e djeshme para ministrisë së Arsim
Maturantët në protestë, Besa Shahini bën lëshimin e para për provimet e maturës Ditën e sotme qindra maturantë janë mbledhur bashkë para ministrisë së Arsimit për të protestuar pas pakënaqësive në pro
Skandaloze! Si u publikuan tezat e provimit të Maturës Shtetërore para provimit (FOTO LAJM) "Nuk është rrjedhje informacioni, është një mënyrë kriminale për të shitur tezat dhe për të fituar votuesit..." Kryet
550 efektivë policie në monitorim të shkollave gjatë zhvillimit të provimit të maturës (VIDEO) 550 punonjës policie monitoruan sot godinat në të clat maturantët zhvilluan provimin e gjuhës së huaj. Nga të gjitha
Provimet e Maturës: Skema e re e dhënies së përgjigjeve Arsimi është një nga fushat më të goditura si pasojë e pandemisë. Të vetmit të cilët iu kthyen bankave të shkollës janë
A do të ketë mbrëmje të maturës këtë vit?! Reagon Ministrja e Arsimit Sivjet nuk do të ketë organizim të mbrëmjeve të maturës. Kështu ka deklaruar, ministrja në detyrë e Arsimit nw Kosovw, H
Çdo gjë online, zbardhet mënyra si do të korigjohen provimet e maturës këtë vit Drejtorja e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka sqaruar maturantët se si do të korrigjohen provimet e maturë
"Kush kapet me celular, nuk e jep provimin për një vit", rregullat për provimet e Maturës Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA) Znj.Rezana Vrapi ka zbuluar detaje të tjera në lidhje me rregullat d
Test 2 orë dhe pyetje me alternativa: Dalin detajet për provimet e Maturës Kanë dalë detaje të reja në lidhje me provimet e maturës të mbylljes së vitit 2020. Drejtoresha e Qendrës së Shërbime
Provimi i maturës, ministria nxjerr udhëzimet përkatëse (VIDEO) Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA), Rezana Vrapi ka theksuar se “Çdo test i Maturës Shtetërore bazohet
Shahini e vendosur: Nuk do të ketë mbrëmje mature Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka dhënë lajmin se maturantët, ndryshe nga herët e tjera nuk do të kenë mundësi që të