999 rezultate për

matures

Shoqet e klasës së Tahirit, ministret e Ramës i bashkon festa e maturës '98 (FOTO LAJM) Matura e vitit 1998 e gjimnazit "Sami Frashëri" është mbledhur pas shumë vitesh duke festuar së bashku, nnë një hotel të
Meghan i ka ndaluar ora, duket njëlloj si sot 22 vite më parë kur ishte maturante (FOTO LAJM) Një foto e Meghan Markle në mbrëmjen e maturës, mund të jetë realizuar 22 vite më parë, por fansat e saj mendojnë se ajo
Shpëtoi edhe pse e qëlluan me plumb në kokë, vajza zgjidhet mbretëresha e maturës Ajo u gjet pa shenje jete e godiutr në kokë me plub në një kanal, por sot është gjallë. Deserae ishte vetëm 14 vjec k
Zbulohet dokumenti: Enver Hoxha, mezi kaloi klasën në provimin e maturës (FOTO LAJM) Memorie, bën publike një faksimile të “Gazet e Korçës” të datës 21 qershor të vitit 1931 ku janë publikuar rezultatet e
E mbuluar me 4 milion kristale Swarovski, kjo është adoleshentja që "vodhi" mbrëmjen e maturës (FOTO LAJM) Një adoleshente vodhi shfaqjen e mbrëmjes së maturës së shkollës së saj, teksa mbërriti në feste me një Rolls Royce Phan
EMRAT/ Po ktheheshin nga mbrëmja e maturës, si u aksidentuan të rinjtë (FOTO LAJM) Berajd Mazari dhe Fitim Brahimi janë dy të rinjtë që mbetën të aksidentuar në orët e para të kësaj të shtune, për shkak
SKANDALOZE/ Teza e matematikës del para fillimit të provimit të maturës (FOTO LAJM) Sot maturantët kanë provimin e matematikës, por siç ndodh zakonisht, teza ka dalë online para se të fillonte provimin du
Provimi i maturës shtetërore, policia merr masa (FOTO LAJM) Ditën e sotme pritet të zhvllohet provimi i parë i maturës shtetërore, në lëndën gjuhë e huaj. Përvecc se është lajmërua
Si dukeshin "yjet" e famshëm në mbrëmjen e maturës (FOTO LAJM) Siç është kjo natë shumë e rëndësishme për krejt të rinjtë, aq e rëndësishme ka qenë edhe për “yjet” e botës së artit. M
Si do të bëhet korrigjimi i provimeve të maturës Modeli i fletëpërgjigjeve të pyetjeve me alternativë për provimet e maturës do të jetë ndryshe këtë vit. Provimet do
Si dukeshin VIP-at në mbrëmjen e maturës (FOTO LAJM) Mbrëmja e maturës është e rëndësishme për cdo maturant. Secili përpiqet të duket në mënyrën më të mirë të mundshme.
Provimet e Maturës, ndryshimet që priten të ndodhin Dhjetë ditë para nisjes së sezonit të provimeve,zbardhen ndryshimet në Maturën Shtetërore. Nga pesë, maturantët do të
Trashëgimtari i jasharëve bën këtë veprim para mbrëmjes së maturës (FOTO LAJM) Maturantët po festojnë përfundimin e shkollës së mesme në të gjitha qytetet e Kosovës. Këtë vit këtë ngjarje e ka shë
Mbesa e Fadil Vokrrit, ylli i mbrëmjes së maturës (FOTO LAJM) E. Vokrri është mbesa e legjendës së futbollit shqiptar Fadil Vokrri. Ditë më parë ajo kishte maturën, ku kishte zgje
9 mijë maturantë do të hynë në provimin e maturës Komisioni Shtetëror i Maturës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është diskutuar rreth përgatitjeve për afatin e dytë të M
Mësoni kur mbahet testi i dytë i maturës në Kosovë Komisioni Shtetëror i Maturës, i ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për afatin e dytë të testit të maturës për kë
E tallnin për peshën, vajza i lë pa fjalë të gjithë në mbrëmjen e maturës (VIDEO) Që nga mosha 7-vjeçare ajo është tallur nga shokët e klasës për shkak të peshës e ditën e maturës, 16-vjeçarja kishte fr
Mbaron matura shtetëtore, zbuloni KËTU rezultatet e provimeve me zgjedhje Ky ka qenë edhe rezultati i fundit edhe për maturantët e këtij viti. Sot janë publikuar në faqen e Qendrës së Shërbim
Prag tragjedie, 3 maturantë aksidentohen kur po ktheheshin nga mbrëmja e maturës Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Daullas-Fier. Nga raportimet e para kanë mbetur të plagosur disa të rinj të
U zgjodh mbretëreshë e maturës, vajza e Majlinda Bregut kthehet pas në kohë (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që emri i vajzës së Majlinda Bregut lakohet në rrjetet sociale dhe mediat e ndryshme si një vajzë