999 rezultate për

maturanteve

Turi nuk i ndahet qeverisë, personazhi i maturantëve në protestën e Transportit Publik Shoqata e Transportit Publik ka protestuar sot para Ministrisë së Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, por edhe
QSHA bën deklaratën qesharake: "Turin" e futëm me qëllim, të shihnim nëse do e zbulonit Protestat e maturantëve gjetën një mbështetje të madhe në shoqëri, për shkak se testi i Gjuhë-Letërsisë qarkulloi lirshë
PD: E PaBesa Shahini po shkel ligjim, goditi sërish maturantët Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike ka mbështetur protestat e maturantëve përsa i përket provimit të dhënë n
Reagon sërish Ministria e Arsimit: Do të ketë rishpërndarje të pikëve Maturantët po vijojnë të protestojnë për testin e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe, pasi shprehen se pyetjet ishin jashtë pro
Protesta e maturantëve, Komiteti i Maturës Shtetërore tregon ndryshimet në testin e nesërm Komiteti i Maturës Shtetërore 2020 (KOMSH), ka reaguar lidhur me ankesat e maturantëve për sa i përket provimit të Letër
Meta reagon pas protestës së maturantëve: Edhe zëri i vetëm i një maturanti duhet dëgjuar "Edhe zëri i vetëm i një maturanti duhet dëgjuar, vlerësuar dhe sqaruar për paqartësitë dhe vështirësitë që ka hasur në
Protesta e maturantëve për testin e Gjuhës Shqipe, reagon Besa Shahini e fajëson opozitën Ministrja Besa Shahini ka reaguar për protestën e maturantëve që po bëhet para Ministrisë së Arsimit pas provimit të Gju
Drejtoresha e Qendrës Arsimore reagon pas protestës së maturantëve: Testi s’ka asnjë gabim Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka refuzuar kërkesat e maturantëve të cilët protestuan ara Mi
Denoncimi i maturantëve: Provimi ishte jashtë udhëzimeve të Besa Shahinit (FOTO LAJM) Të gjithë maturanët i janë nënshtruar sot provimit të dytë, atij të Gjuhës dhe Letërsisë. Në lidhje me këtë provim, ka e
Si në kohë kolere, Fuga: Çfarë i përgatit studentëve dhe maturantëve etja për pushtet Akademiku Artan Fuga është deklaruar haptazi kundër vendimit të Ministres së Arsimit për të rikthyer në auditor studentë
Nis sot hedhja e të dhënave sipas aplikimit të maturantëve, të dielën rezultatet Duke nisur nga dita e sotme, 26 gushti, universitetet publike e private në Shqipëri filluan shkarkimi e të dhënave për t
“Maturantët 2019” parakalojnë në sheshin “Maqedonia” Në sheshin “Maqedonia” sot në mesditë do të mbahet manifestimi tradicional “Parakalimi për maturë 2019”, në të cilin do
Ministria e Arsimi gati të ndalojë ekskursionet e maturantëve në Shqipëri Ndonëse të shoqëruar edhe nga mësimdhënës, maturantët e Kosovës të cilët nisen drejt Shqipërisë për ekskursione, nuk nda
Listat e maturantëve fitues në Drejtësi, Ekonomi dhe në Gjuhët e Huaja Tri fakultete të Universitetit të Tiranës i dhanë fund dje ankthit të mijëra maturantëve, në pritje për të fituar disa n
Skandal! Gjysma e maturantëve në gjimnazin e Lezhës ngelin në matematikë Pas publikimit të rezultateve të provimet të maturës shtetërore për lëndën matematike, në zyrën Arsimore Lezhë është ngr
Blerina Bombaj shpërthen ndaj maturantëve: "Çfarë (zh)veshjesh, çfarë boshllëku..." Kjo periudhë eshte shumë e bukur për të gjithë maturantët, të cilët tashmë i kanë dhënë të gjitha provimet detyruese pë
"Nesër votoni numrin 2", ministrja e PS fushatë në mbrëmjen e maturantëve (VIDEO) Ministrja e Inovacionit, Milena Harito ka qenë sot në një mbrëmje mature me nxënësit e Shkollës së Bashkuar. Në një v
Veliaj u dhuron librat e Dritero Agollit maturantëve të Tiranës Maturantët e 16 gjimnazeve të Tiranës festuan mbrëmjen e djeshme kurorëzimin me sukses të përpjekjeve të tyre disa vjeça
Basha në sulm ndaj Ramës: Le rrugëve gjysmën e maturantëve Kreu i PD-së, Lulzim Basha, e ka cilësuar ditën e parë të universiteteve si një nisje të trishtë, ndërkohë që ka akuzuar
Boçi: Nikolla e papërgjegjshme, ua faturoi fajin maturantëve Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, i është drejtuar sot Ministres së Arsimit, duke i renditur përgjegjësitë