999 rezultate për

mattar

Çfarë do të ndodhë tani me Italinë? Ekspertët e politikës i kishin dhënë qeverisë populiste në Itali, vendin e katërt më të madh në BE një jetë të shkurtër,
Kush është kandidati për kryeministër të përkohshëm në Itali Italia por edhe vetë Bashkimi Evropian u shpëtua në momentet e fundit nga nacionalistët që synonin daljen nga BE pasi të
Conte u dorëzua shpejt, po tani çfarë ndodh me Italinë? Profesori Giuseppe Conte nuk mundi. Ai u dorëzua më shpejt se mendohej, se nuk mundi të bindte presidentin dhe njerëzit
Heroi i ditës/ Presidenti rrezikon për të shpëtuar Italinë nga nacionalistët Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, një hero i Bashkimit Evropian ka mundur të parandalojë emërimin si ministër i e
Conte heq dorë nga formimi i qeverisë! Italia në udhëryq Giuseppe Conte ka hequr dorë nga formimi i qeverisë në Itali. Conte ishte votëbesuar si kryeministër nga dy partitë krye
Presidenti Mattarella: Qeveri neutrale deri në dhjetor Presidenti italian, Sergio Mattarella njoftoi sot se do të propozojë një qeveri politikisht neutrale për të drejtuar ven
Mattarella “ngrin” dorëheqjen e Renzit Presidenti italian Sergio Mattarella ka ngrirë dorëheqjen e kryeministrit Mateo Renzi, duke e shtyrë largimin e tij nga
Nishani vizitë zyrtare në Itali, takim me Presidentin Mattarella Me ftesë të Presidentit italian Mattarella, Presidenti Bujar Nishani u nis në krye të delegacionit zyrtar shqiptar drejt
PRESIDENTI I RI / Kush është Sergio Mattarella? Jo, ndoshta ai nuk do të hyjë në histori vetëm për “Mattarellumin”, ligjin elektoral të vitit 1994, që do të duhej të ço
Sergio Mattarella zgjidhet presidenti i ri i Italisë Sergio Mattarella është zgjedhur Presidenti i ri i Italisë. Ai mori 505 votat e mjaftueshme të Parlamentit italian për t
Pato si Icardi, e shpreh dashurinë në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Dashuri në kohët e rrjeteve sociale. Mauro Icardi nuk është i vetmi që i deklaron ndjenjat e tij në internet. Ai që e im
Pato dhe Sophia Mattar nuk e fshehin më (FOTO LAJM) Pas ndarjes me Barbara Berlusconi, jeta private e Alexandre Pato përbën gjithmonë lajm. Pas zërave të pakonfirmuara për
Pato, dashuria e re quhet Sophia Mattar (FOTO LAJM) Pas ndarjes me Barbara Berlusconi, jeta private e Alexandre Pato përbën gjithmonë lajm. Pas zërave të pakonfirmuara për