999 rezultate për

matet

Rama zbulon fatin e Fatmir Xhafajt në qeveri (VIDEO) Kryeministri Rama ka dhënë përgjigjen e prerë nëse "do të dorëhiqet" apo jo Fatmir Xhafaj. Ai ka deklaruar se Minist
Shtohen diplomatët kosovarë në New-York, kërkojnë më tepër para Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në New York është zhytur në “fukarallëk”. Qe disa muaj ka mbetur pa para në xhirollo
Monika përlot me dedikimin për djalin: I bukri i dheut, sot u rrite! (VIDEO) Djali i Ilir Metës sot feston ditëlindjen. Nëna e tij, kryetarja e LSI i ka kushtuar një urim prekës dhe plot emocio
Njeriu që ofendoi ambasadorin amerikan matet me Anton Qunin por e pëson (VIDEO) Nasim Haradinaj nënkryetar i OVL-të UÇK-së thotë se Anton Quni ka shkuar vonë në betejën e Koshares. Sipas tij, pavarësi
Fillon takimi Dimitrov-Kocias Ka filluar takimi në Ohër në mes ministrit të punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Ko
Besi zbardh të vërtetën, kjo është arsyeja që ka qef domatet Zbulohet arsyeja përse Bes Kallaku adhuron domatet Teksa po drekonin në shtëpinë e Arjola Shehut, Bes Kallaku vuri
Diplomatët e dëbuar amerikanë largohen nga Moska Dhjetra diplomatë amerikanë dhe familjet e tyre u larguan nga ambasada e Uashingtonit në Moskë sot. Tre autobusë u pa
Rusia dëbon diplomatët e 23 vendeve, mes tyre edhe Maqedonia Ministria e Jashtme ruse thirri ambasadorët e 23 vendeve të huaja që kanë dëbuar diplomatë rusë, për t’u dorëzuar atyre
Ambasadori rus i indinjuar: Dy diplomatët u larguan pa prova Ambasadori ri Rusisë në Tiranë, Alexander Karpushin, ka dhënë një intervistë për News 24 ku është shprehur shumë i indin
Ish-ministri: Diplomatët e larguar mund të jenë agjentë Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo, ka deklaruar se në fakt diplomatët që u larguan patën atë fat për shkak të dyshimev
Akuza e fortë e Ngjelës: Diplomatët rusë u larguan me urdhër të SHBA Avokati Spartak Ngjela i ftuar në Nees 24 ka komentuar dëbimin e dy diplomatëve rusë nga ambasada në Tiranë. Sipas ti
U shpallën “non grata”, kush janë dy diplomatët rusë Vendimi i Ramës për mbështetur SHBA dhe për të larguar diplomatwt rusë nga Shqipëria pas rastit të helmimit të ish-spiu
Dy diplomatët rusë shpallen “non grata” në Shqipëri Dy diplomatë rusë janë shpallur non-grata në Shqipëri. Mësohet se ky vendim tashmë i është transmetuar ambasadorit ru
Helmimi i ish- spiunit rus, 5 vende të gatshëm për të përjashtuar diplomatët ruse Pas ngjarjes së helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal në Britani, të paktën 5 vende europiane mund të vendosin të
Hiqeshin si fermerë për të shitur kokainën, në pranga 3 shqiptarë në Itali Policia ka vënë në pranga 3 shqiptarë në Vittoria të Italisë, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen pë
Helmimi i spiunit, diplomatët rusë largohen nga Britania e Madhe Diplomatë rusë dhe familjet e tyre kanë lënë Britaninë e Madhe pas dëbimit për helmimin e spiunit në Salisbury. Automje
Kaq ishte! Bes Kallaku tradhton Xhensilën me fiksimin e jetës së tij (VIDEO) Besi dhe Xhensila, çifti aq i dashur për publikun, është në pritje të një fëmije. Çifti gjendet vazhdimisht në udhët
Lavrov: Moska së shpejti do të dëbojë diplomatët britanikë Rusia së shpejti do të dëboi nga territori i saj diplomatët britanikë, ka paralajmëruar sot shefi i diplomacisë ruse, Se
"Kokaina", Balla-Bashës: Kur ishte ti ministër trafikun e bënin diplomatët Kreu i Grupit Parlamentar në Partinë Socialiste Taulant Balla i është përgjigjur kreut demokrat Lulzim Basha në lidhje m
Ndryshon ligji, jo më skedina sportive dhe kazino në çdo vend Të gjitha bastoret dhe kazinot të cilët ndodhen në largësi më të vogël se 300 metra nga shkollat fillore dhe të mesme pa