999 rezultate për

materies

Obeziteti dëmton trurin Obeziteti ka pasoja edhe në tru. Në fakt, niveli i lartë i dhjamit në trup lidhet me diferenca të formës dhe strukturës
Keni dhjam tek beli? Kjo tregon se keni tru të vogël Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse
Tre fizikantët që zbuluan format e çuditshme të materies, fitues te çmimit Nobel Çmimi Nobel në fizikë shkoi për tre fizikantët David Thouless, Duncan Haldane dhe Michael Kosterlitz të cilët kanë zbulu
Skaneri molekular që tregon kaloritë e ushqimeve Skaneri molekular që kushton 149 $, mund t'ju thotë saktësisht se sa kalori ka në tortën tuaj, nëse fruti juaj është i p
Shkëncëtarët mbajnë anti-materien për 16 minuta Shkencëtarët me sukses kanë "ruajtur" anti-materien - substancën misterioze përdorur si armë e shkatërrimit në masë në f
Kapet për herë të parë atomi i antimateries Një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve pretendojnë se kanë kapur për herë të parë atomin e parë të antimateries. Shkencët