999 rezultate për

materialet

Piu fotoksinë, 55-vjeçari në Durrës humb jetën Mësohet se një 55 vjeçar nga Durrësi i ka dhënë fund jetës pasi ka konsumuar fotoksinë. Mësohet se ngjarja ka ndodhu
74 pako drogë në Durrës, në kërkim trafikantët Ditën e djeshme policia e Durrësit ka sekuestruar 74 pako me kanabis në vendin e quajtur “Kepi i Palit”. Mësohet se
Protesta e opozitës, Policia procedon penalisht Lulzim Bashën dhe 12 deputetë Protesta e djeshme e opozitës u paralajmërua si jo e ligjshme nga Policia e Shtetit dhe u bë me dije se do të merrej mas
Materialet më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Për shumë shekuj, shumë njerëz kanë besuar se ari është një nga materialet më të shtrenjta në botë. Por kjo është ab
AAK në pritje të lirimit të Ramush Haradinajt Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është në pretje të lirimit të kreut të saj Ramush Haradinajt, nesër në Gjykatën në Colm
Veprime të turpshme ndaj të miturës, nis hetimi për dy 14-vjeçarët në Tiranë Dy të mitur në Tiranë të moshës 14 vjeçare janë në hetim nga Prokuroria e Përgjithshme pasi dyshohet se kanë kryer vepri
Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO) Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e L
Materialet e LSDM-së gati për t'u dorëzuar në BDI LSDM-ja i ka bërë gati materialet e shkruara që ka kërkuar Ali Ahmeti, dhe së shpejti pritet të dorëzohen në BDI, bën me
PSP-ja pret materialet e seancës kundër Gruevskit Kanë kaluar katër javë nga përfundimi i seancës së parë në PSP, por ende nuk kanë arritur në gjykatë procesverbalet, akt
PATOS/ I hyn në shtëpi dhe kryen veprime të turpshme me të miturën, pranga 43-vjeçarit Një 43 vjeçar nga Patosi është arrestuar, pasi ka kryer veprime të turpshme me një të mitur. Shtetasi në fjalë ka hy
Dhunohet barbarisht nga bashkëshorti, 33 vjeçarja tenton të vrasë veten natën e Krishtlindjes Një grua 33 vjeçare ka tentuar të vrasë vetën mbrëmjen e Krishtlindjes pas dhunës barbarë të ushtruar nga bashkëshorti i
DIBËR/ Policia nis hetimet për katër raste të mashtrimeve me sigurimet dhe falsifikim formularësh Nga ana e policisë në Dibër vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Burime nga uniformat blu bëjnë
Mbrojtja e Gruevskit kërkon të mos përdoren si dëshmi materialet e përgjuara Është zhvilluar me dyer të mbyllura seanca ku ish-kryeministri Gruevski gjykohet për çështjen "Shuplaka", çështje e cila
Rreh babanë, arrestohet 37-vjeçari në Prrenjas Një 37-vjeçar nga Prrenjasi është vënë në pranga për shkak se ka ushtruar dhunë mbi babain e tij 67 vjeçar. Dhuna ka
Specialia siguron materialet nga serverat DSK-së me ndihmën ekspertit të “Ericcson” Pas largimit të ekspertit të “Ericcson” serveri i të cilëve ishte shfrytëzuar nga drejtoria e “V” në DSK, Prokuroria Sp
Pejë / 2 mijë nxënës rrezikohen nga materialet kancerogjene Komunarët e Pejës duket se nuk i kanë kushtuar rëndësinë e duhur projekteve të rëndësishme që kanë të bëjnë drejtpërdrej
Telefonatat komprometuese të BDI-së i ka publikuar VMRO-DPMNE? Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë akuzon VMRO-DPMNE-në se nëpërmjet mediave të Kosovës ka publikuar materiale të përgj
Ndërtoni një dron me LEGO, Flybrix ju siguron materialet Flybrix është kompania që përmban të gjitha mjetet e nevojshme që ju të ndërtoni vetë një dron me LEGO, në formën dhe ma
Policia dorëzon materialet për vdekjen e 35 vjeçares Policia i ka përcjellë Prokurorisë së Tiranës të gjitha materialet hetimore për dy gjinekologët Helidon Klosi e Dritan D
Bllokohen materialet dhe parrullat e protestës së VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar mëngjesin e sotëm se gjatë natës, policia dhe grupe anonime janë angazhuar në një fusha