999 rezultate për

materiale

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Elbasan Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në fshatin Bradashesh të Elbasanit. Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka pers
Një person në Lezhë dhe një në Krujë, helmohen aksidentalisht me herbicide Dy persona, në mënyrë të çuditshme, kanë konsumuar aksidentalisht herbicide, duke u helmuar. Fatmirësisht, pas ndihmës m
Hidhet nga ballkoni, ndërron jetë 58-vjeçari në Tiranë Një burrë në Tiranë ka humbur jetën pasi sipas policisë, është hedhur nga ballkoni i banesës në zonën e Yzberishtit këtë
Shkrumbohet apartamenti në një kompleks turistik në Golem Një zjarr ka rënë në plazhin e Golemit. NGa raportimet e para mësohet se zjarri ka rënë në një apartament, në një kom
Treni godet makinën në Klinë Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në fshatin Jagodë të Klinës. Treni ka goditur veturën e tipit "Mercedes"
Eksploziv shtëpisë në Bathore, arrestohet autori i dyshuar Policia njofton se ka bwrw tw mundur zbardhjen e ngjarjes sw ndodhur mw datë 27.07.2018, në rrugën 'Martin Camaj", Batho
Plagosen dy persona, hoteli në Golem përfshihet nga flakët Një zjarr ka rënë në një hotel në Golem të Kavajës. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se për pasojë janë plag
I gjenden 315 bimë hashashi, arrestohet 45 vjeçari në Kurbin Policia ka vënë në pranga një 45 vjeçar nga Kurbini pas një operacioni të koduar "Daul". Aleksander Gurra përfundoi n
Aksident i rëndë në aksin Prishtinë-Pejë, ka shumë të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në rrugën Prishtinë- Pejë, saktësisht në Gllarevë. Tri vetura janë n
E denoncuan të humbur, 21 vjeçarja nga Lezha habit me dëshminë Një vajzë vetëm 21 vjeç nga Lezha është denoncuar e humbur nga familja e saj. Por në polici dëshmia e saj ka qenë nd
Dita bëhet natë, furtunë e madhe e shiu në Drenas (VIDEO) Shi i rrëmbyeshëm po vazhdon që të bjerë në vende të ndryshme në Kosovë. Madje, erërat e forta po shkaktojnë dëme të mëd
Fier/ Kapen dy 71-vjeçarë me motorë 'Honda' të vjedhur në Greqi Policia e Fierit, ka bërë të ditur se ka konstatuar dy raste të veçanta, kur dy të moshuar, janë kapur me morra të vjedh
Ngjarje e rëndë në Korçë, 55 vjeçarja tenton vetëvrasjen Një tjetër ngjarje e rwnd ka ndodhur nw Korcw. Mwsohet se njw grua 55 vjecare ka tentuar vetwhelmimin me ilace. Si
Bie nga kati i dytë një 76-vjeçare Policia e Lushnjës ka bërë ët ditur se në lagjen “Skënder Libohova”, në banesë duke pastruar xhamat e dritares, ka rënë
Katër materiale të cilat nuk do të duhet t’i lani me zbutës Të gjithë i duan rrobat të pastra, me aromë dhe të buta, mirëpo disa stofra nuk bën të trajtohen me zbutës. Ja cilat jan
Shpërthim me tritol dyqanit në Krujë Rreth orës tre të mëngjesit të sotëm në fshatin Mukje, Krujë ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse në dyqanin ush
Toka u drodh fuqishëm, dalin pasojat shkatërruese të tërmetit në Japoni (FOTO LAJM) Japonia është një ndër shtetet që ka marrë masa të mëdha për parandalimin e dëmeve nga tërmetit që godasin shpesh ishull
Vullkani Fuego, evakuohen dhjetëra persona Vullkani Fuego në Guatemalë ka filluar të lëshojë shkëmbinj dhe materiale të nxehta. Instituti i Sizmologjisë dhe Vul
Politikë edhe në futboll, "Nike" nuk i jep këpucë Iranit Kompania "Nike" njihet si një nga firmatv më të mëdha për veshjet sportive. Shumë skuadra e marrin bazën materiale n
Tentoi të grabiste bankën në Lushnjë, kush është ushtari profesionist Një person tentoi të grabisë ditën e sotme një bankë të nivelit të dytë në Lushnje. Ai u eviddentua në kohë, dhe u k