999 rezultate për

materiale

Shpërthimi i fuqishëm "ndez" qiellin, dalin pamjet (VIDEO) Një shpërthim i madh ka shkaktuar panik në Iran. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në një pranë kryeqytetit Tehran, në
Tërmeti godet Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Sarandë Greqia është zgjuar sot ngë një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, lëkundjet e lë cilit janë ndjerë edhe në qyt
Tërmeti lëkund Shqipërinë Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti
Zjarr në katin e gjashtë të një pallati në Tiranë "Ka rënë zjarr në katin e gjashtë, në një banesë që nuk banon njeri prej muajsh, ku ka vetëm deme materiale..." Kati
Shpërthen në flakë një makinë në Tiranë, brenda saj shoferi Një automjet është përfshirë nga flakët, mesditën e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur te kryqëzimi i Laprakës, d
Planifikuan eliminimin e 29 vjeçarit, zbardhen detaje nga plagosja me armë në Kavajë Policia e Kavajës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku mbeti i plagosur me armë zjarr
Aksident në autostradën Tiranë-Elbasan, mjeti përfundon në kanal (FOTO LAJM) Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fillim të autostradës Elbasan-Tiranë. Një automjet është kthyer përmbys, në
"Maks Velo tablo me ndikime të huaja, në dosje kemi materiale që mund t' ja japim shokut Enver" Publikohet një raport-informacion i panjohur i përpiluar nga sektori i Arteve Figurative pranëpjimageLidhjes së Shkrimta
Një tjetër tërmet lëkund Shqipërinë, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë është regjistruar në vendin tonë me epiqendër në Detin Adriatik. Mësohet se thellës
Manastirliu: Pritet të vijnë 6 ton materiale për mjekët, më vonë edhe respiratorët Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur në “Real Story”për situatën e krijuar nga koronavirusi dhe procedur
MASHTI nis përgatitjet për të ofruar mësim online Pas situatës së krijuar në Kosovë nga koronavirusi, Ministria e Arsimit është duke bërë përpjekje për të ofruar mësimin
KOSOVË/ Formohet Komisioni i Posaçëm për parandalimin e infeksionit me koronavirus Formohet Komisioni i Posaçëm për parandalimin e infeksionit me koronavirus Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovë
Zaev: MPB t’i hetoj "bombat", unë nuk kam gisht Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, ka mohuar të qëndrojë pas “bombave” të fundit të publikuar në opinion kundër deputetit t
Grabiti shumën e majme në banesë, arrestohet 31 vjeçari Policia e Cërrikut ka zbardhur një vjedhje duke arrestuar një 31 vjeçar pasi dyshohet se ka grabitur një banesë. R. Ç
Aksidentoi të miturin, përfundon në pranga 21 vjeçari në Berat Një 21-vjeçar nga Berati ka përfunduar në pranga pasi ka aksidentuar një të mitur. Drejtuesi, i identifikuar me inici
Kapet trageti me mbetje të rrezikshme nga Italia në Vlorë, 6 në pranga Parandalohet dhe goditet një tentativë për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për
Flet pronari i biznesit që iu vu eksploziv në Lezhë Një biznesi i është vënë një sasi eksplozivi gjatë natës në fshatin Gocaj të Lezhës. Lënda eksplozive është vendosur
Marin Mema "i përvishet" Ramës: Ende nuk e ke hequr taksën e TVSH-së për materialet e rindërtimit Gazetari Marin Mema i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të hiqet TVSH-ja për materialet e ndërtimit e gjithashtu që rindë
Stuhi e fuqishme në Shkup, shkakton dëme masive (FOTO LAJM) Një erë dhe stuhi e fuqishme ka kapluar Shkupin me rrethinë në mbrëmjen e sontme ku ka shkaktuar shumë dëme materiale.
Aksident në aksin Elbasan-Labinot, lëndohet edhe zyrtari grek? Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor, Elbasan-Labinot ndërsa paraprakisht raportohet se nuk ka perso