Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

mate

Shqiptarët paguan 900 milionë lekë më shumë tek faturat e energjisë prej kamatëvonesave Në vitin 2020 të paktën 900 milionë lekë (rreth 7.2 milionë euro) janë arkëtuar si kamatëvonesa në faturat e energjisë.
Dy muaj para zgjedhjeve, Rama kujtohet të ''vërë dorë'' te materniteti Mbretëresha Geraldinë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur ditën me disa pamje, që tregojnë si do të jetë godina e re e maternitetit
"Bredh me mua në çdo ferrë", Juli dhe Mevlani këngë vajzave materialiste Dy konkurrentët e “Përputhen”, Juli dhe Mevlani kanë publikuar një këngë në Youtube. Kënga titullohet “(X5)SE” dhe tekst
Makina shkrumbohet në flakë në mes të Korçës Një makinë është përfshirë nga flakët në qytetin e Korçës mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në
Gruaja nga Afrika që shpiku tulla të bëra nga plastika, janë më të forta se betoni (FOTO LAJM) Të gjitha produktet e përdorura në këto tulla janë të bëra nga plastika e ricikluar. Një kompani me vendndodhje në Na
Vrasja në ish-Bllok, gjykata e Tiranës kalon në gjykim dosjen për Ervin Matën Gjykata e Tiranës ka kaluar për gjykim dosjen penale për Ervin Matën. Sipas abc news, biznesmeni do të gjykohet për kall
Lindin foshnjat trinjake në maternitetin "Mbretëresha Geraldinë" Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka publikuar një foto nga materniteti "
Merr flakë një banesë në Bathorë Një zjarr ka rënë ditën e sotme në zonën e Bathores në Tiranë. Fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz, por ve
Rusia "merr hak", dëbon diplomaten shqiptare Një diplomat shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, është dëbuar nga Rusia. Lajmi është bërë i
Shkuan për ta arrestuar për materiale p*rnografike me fëmijë, i dyshuari vret dy agjentët e FBI-së Dy agjentë të FBI u vranë dhe tre u plagosën nditën e martë, teksa po kontrollonin në një apartament një rast të pornogr
Përndiqte këmba këmbës 23 vjeçaren, arrestohet në flagrancë 30 vjeçari Policia e Lushnjës ka arrestuar në flagrancë një 30-vjeçar, pasi dyshohet se ka përndjekur në mënyrë të vazhdueshme një
"Alo, policia", 67 vjeçarit i gjendet automatiku në shtëpi Një 67-vjeçar në Fushë Arrëz është vënë në pranga për armëmbajtje pa leje. Mësohet se J. D., banues në fshatin Dardh
Pica të shpejta për mëngjes me spinaq, domate e djathë Përbërësit: 2 gota miell 1 ½ lugë çaji pluhur pjekës ½ lugë çaji me kripë 1 filxhan me kos ¼ e tufës së spinaqit
Ishulli grek nuk gjen qetësi, pas cunamit goditet nga tërmeti NJë lëkundje tërmeti me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter u ndje gjatë orëve të para të ditës së sotme në ishullin Samos
Kapen fara kanabisi me vlerë 16 mijë euro, kush janë dy të arrestuarit që furnizonin kultivuesit Policia e Shkodrës ka goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimin e tyre dhe
Ndahet papritur nga jeta në mënyrë anëtari i Akademisë së Shkencave Anëtari i Akademisë së Shkencave Petraq Petro është ndarë në mënyrë të parakohshme nga jeta mbrëmjen e sotme. Lajmin
Materazzi: Ja çfarë do të bëja në dhomat e zhveshjes para Inter-Juventus Ish-mbrojtësi i Italisë dhe Inter-it, Marco Materazzi, ka folur për Inter-Juventus në një intervistë të dhënë për Inter
Rama zihet ngushtë: Vaksinat nga Rinasi i sollëm me kuaj dhe i futëm në arka domatesh! "Nga Rinasi në ISHP, i kemi sjellë me kuaj vaksinat dhe i kemi futur në arka domatesh. Unë kam vajtur ditën e hënë kam f
E dërgoi në servis, makina shpërthen në flakë Një makinë në Sarandë është përfshirë nga flakët për shkak të një shkëndije elektrike. Sipas forcave blu, mjeti me d
Përfshihet nga flakët banesa në Sauk Kati i dytë i një banese është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në zonën e Saukut. Sipas policisë, nuk ka persona