999 rezultate për

masters

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Doha Masters 2021 Distria Krasniqi ka triumfuar në finale duke fituar medaljen e artë në kuadër të Doha World Judo Masters 2021. Krasni
Asnjë humbje këtë sezon, Djokovic fiton turneun Masters të Sinsinatit Novak Djokovic fitoi turneun Masters të Sinsinati. Tenisti serb fitoi 2-1 (1-6, 6-3, 6-4) në finale ndaj kanadezit Mi
Shefi i Premier League tregon kur do të rikthehen tifozët në stadium Tashmë nuk ka asnjë shans që 92 ndeshjet e fundit të Premier Ligës të luhen me tifozë, por shumë pasiguri ka edhe për se
Tenisti serb mund Federer dhe ngre lart "Masters 1000" (VIDEO) Tenisti serb ka fituar turneun e MAsters të Sinsinatit pasi mposhti në finale të madhin Roger Federer dhe arriti të tri
Kim Kardashian dhe Mario hapin emisionin e tyre Familja e famshme Kardashian ka edhe një grimer me prejardhje shqiptare. Bëhet fjalë për Mario Dedivanovic, i cili n
Një braziliane shuan shpresat e shqiptares për medalje në Rusi Xhudistja Distria Krasniqi nuk ka arritur të rrëmbejë medalje në Mastersin e Rusisë, megjithatë ka arritur të përfundojë
Ja kush është Mastershefi i parë shqiptar (FOTO-LAJM) 24-vjeçari nga Shkodra i quajtur Alfio është përzgjedhur Mastershefi i parë shqiptar. Në finale ai arriti të mundë kund
ATP Miami, finale Djokoviç-Nadal Novak Djokoviç dhe Rafael Nadal siguruan një vend në finalen e Mastersit të Miamit, pa qënë e nevojshme që të zbrisnin n
Mbret i Masters, Djokoviç mposht Nadal Rafa Nadal e mbyll vitin 2013 si mbreti i tenisit, por Novak Djokoviç ka pasur kënaqësinë ta mposhtë në finalen e turneu
Rafael Nadal “rrëmben” trofeun e Torontos Rafael Nadal rezultoi shumë i fortë për Milos Raoniç në finalen e Mastersit të Rodgers Cup. Tenisti spanjoll "rrëmbeu" t
Miami Masters, finale Murray-Federer Britaniku Andy Murray mundi në gjysmëfinale francezin Richard Gasquet me rezultatin 6-7, 6-1, 6-2. Gasquet zhvilloi një
Turneu Masters, Gjokoviç pret biletën për në finale Numri një në tenis Novak Gjokoviç fitoi takimin e tretë radhazi në grupin A, në turneun Masters, veprimtari që mbyll vit
Djokovic shpallet kampion i turneut Toronto Masters Tenisti Novak Djokovic ka fituar titullin kampion në turneun Toronto Masters. Tenisti serb, i cili humbi vendin e parë n
Murray eliminon Federerin nga Masters Cup Britaniku Andy Murray ka eliminuar Roger Federerin nga turneu Masters Cup në Shangai, pas rikthimit në dy sete