999 rezultate për

maska

Nuk munguan maskat dhe dorezat, kështu u fal Fiter Bajrami në Durrës (FOTO LAJM) Ky vit i gjeti ndryshe besimtarët myslimanë, të cilët falën namazin e Fiter Bajramit si kurrë më parë. Këto pamje vij
Besimtarët në Maqedoni e falën Bajramin me maska Myftiu i Shkupit, Qenan Ismaili, thotë për Radion Evropa e Lirë se pandemia ka bërë që Bajrami i sivjetmë të jetë më i n
Maskat dhe tymi pushtojnë rrjetin! Periudha e izolimit social, kur shoqëria ndaloi së funksionuari dhe lëvizja e makinave u ndalua, nxorri në pah një të vë
Ata që vuajnë nga kjo sëmundje nuk duhet të mbajnë maska Ndërsa maskat janë një nga aksesorët që qytetarët duhet të mbajnë për sigurinë e tyre, një kategori prej tyre duhet t’i
Të gjitha hapat, si duhet vendosur dhe hequr maska Instituti i Shëndetit Publik jep disa këshilla të rëndësishme për të gjithë qytetarët, se si të vendosin, përdorin dhe h
Vini re! Këto persona nuk duhet të mbajnë kurrsesi maskë Personat që kanë astmë dhe vuajnë nga probleme të tjera të mushkërive, nuk duhet të mbajnë maskë, pasi mund t’ju vështir
Shitje rekord, maskat e Kim Kardashian bëjnë namin në treg (FOTO LAJM) Në pak më pak se 30 minuta, fansat blenë maskat e reja për t'i veshur në gjatë pandemisë në vazhdim. Biznesmenja, 39
Iftar në rrënoja dhe maska speciale, këto janë fotot më të fuqishme të javës (FOTO LAJM) E gjithë bota po futet në një fazë tjetër që pas izolimit total për shkak të shpërthimit të pandemisë. Shumë shtete k
MAQEDONI/ Policia nuk fal më, gjoba për secilin pa maskë (FOTO LAJM) Një fletë pagesë për kundërvajtje e dërguar në redaksinë tonë, dëshmon se policia ka nisur me masat represive për qyteta
Votim me maska e dezinfektim duarsh në Maqedoninë e Veriut Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, për të cilat ende nuk është caktuar data, do të mbahen në bazë të një pro
Ambasada kroate dhuron maska e veshje mbrojtëse për punonjësit e policisë (VIDEO) Ambasada e Kroacisë ka dhuruar 50.000 maska dhe 500 veshje mbrojtëse për Policinë e Shtetit. Ambasadori i Kroacisë z
5 gabime të rrezikshme që po bëni me vendosjen e maskave E kemi thënë edhe më herët që maskat tani janë bërë pjesë e normalitetit të ri. Njerëzit duket sikur po përshtaten me kë
I fiksuar pas purove, Bashkim Fino në hall për të mbajtur maskën (FOTO LAJM) Deputeti Bashkim Fino është fotografuar në një moment të sikletshëm teksa nga një anë duhet të mbajë maskën mbrojtëse nd
Alkool në çdo bankë dhe të gjithë me maska, si do shkojnë në shkollë maturantët Pas 5 ditësh , maturantët do të kthehen nëpër shkolla. Ministrja Besa Shahini ka përcjellë pak ditë më parë disa prej
Maska e doreza në rrugë, mjeku: Pse i mbani, është e kotë! Mjeku Pipero këshilloi qytetarët që maskat dhe dorezat të mbahen në ambiente publike dhe urban, por jo kur qytetarët eci
Balla kërkon dënimin e deputetëve që nuk mbajnë maska: Po na rrezikohet jeta! "Sigurisht, kjo gjë më rrezikon mua, por rrezikon edhe atë që kalon pranë meje, sepse ne nuk dimë se cili nga ne mund të
Ti nuk do të blesh maskë! “Je në listën e zezë si klient. Ty nuk do të shesim maskë”. Shkak për këtë përgjigje refuzuese të njërës prej së paku 3
Edhe "Shtëpia e Bardhë" e frikësuar, stafi urdhërohet të vendosë maska Stafi i Shtëpisë së Bardhë u urdhërua të vendosë maska në fytyrë, pasi dy pjesëtarë të tij dolën pozitivë në testet për
Në linjat e mëdha ajrore: Në avion me maskë në fytyrë Linjat e mëdha ajrore po u kërkojnë pasagjerëve të vendosin maska në fytyrë gjatë fluturimeve për të mbrojtur njëri-tjet
Klientët në 2 m distancë, personeli me maska dhe doreza, ja si do rikthehen në punë baret e restorantet Prej datës 18 maj do të fillojë hapja e bareve dhe restoranteve në Shqipëri. Portali qeveritar E-albania ka publikuar