999 rezultate për

maskĂ

Distancë mbi 1 metër dhe maska, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për respektimin e masave në normalitetin e ri për t’u mbrojtur nga koronavirusi.
Nuk ka provë shkencore që ato mbrojnë! Hollanda nuk i ka të detyrueshme maskat Qeveria hollandeze ka vënë në dyshim efikasitetin e përdorimit të maskave, në ambjente publike, ndërkohë që e gjithë Evr
​Rritje e numrit tĂ« pacientĂ«ve nĂ« Greqi, maska e detyrueshme nĂ« ambiente tĂ« mbyllura Greqia do t’i bĂ«jĂ« tĂ« domosdoshĂ«m maskat nĂ« tĂ« gjitha hapĂ«sirat e mbyllura publike dhe nĂ« hapĂ«sirat e hapura ku nuk mund
Ky shtet në Europë vendos që njerëzit mos të mbajnë maska Në kohën që shumë vende të botës e kanë kthyer në detyrim mbajtjen e maskave në vende publike, Holanda merr një vendim t
Në distancë nga njëri-tjetri e me maska në fytyrë, besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit. Për shkak të situatë së shkaktuar nga ko
Tre milionë euro maska për qytetarët, nuk votohet propozimit i Osmanit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kritikuar ashpër qeverinë, që në amandamentit e buxhetit të vitit 2020
Pipero flet pa doreza: Nuk presim mrekulli nga vaksina Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero foli nw ABC e Mwngjesit situatën e koronavirusit, rritjen e rasteve të reja, të viktima
"Maska nuk është dordolec", mjeku ngre alarmin dhe nxjerr fotot Nuk kanë kaluar shumë javë nga momenti kur ministria e Shëndetësisë bëri të detyrueshme përdorimin e maskave në ambiente
Reagon PD: Ramës i ra maska, frika e tij nga zgjedhjet s'do mbajë peng Shqipërinë Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar pasi PS nuk pranoi propozimin e Opozitës së Bashkuar për hapje
Shkak maska, deputeti shqiptar bëhet hit në mediat turke (FOTO LAJM) Deputeti opozitar, Halit Valteri, habiti sot gjatë seancës plenare ku u paraqit me një maskë “I Love Allah” në kuadër të
"Sqarime për maskarenjtë", vjen reagimi nga opozita pas "pazarit" të Hajdarit e Murrizit me Ramën Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama firmosi marrëveshjen me opozitën parlamentare, se do të kalojë ndryshimet Kushtetu
Braçe tallet publikisht me Bashën: Nuk mbahet maska kështu or qyq! Zv. kryeministri Erion Braçe, ka ironizuar kryedemokratin Basha, ku në një vizitë zyrtare në Kosovë është detyruar të mb
Dalin pamjet, si dy të rinjtë me maska në kokë kryen 11 vjedhje në Durrës (VIDEO) Publikohen pamje nga tre grabitjet e kryera gjatë këtij muaji në lagje të ndryshme në Durrës. Një i ri 21-vjeçar ka
Në vetëm dy hapa, mësoni nëse maska juaj anti COVID-19 është efektive Në Shqipëri përdorimi i maskës ëshët bërë i detyrueshëm në ambiente publike. Por jo cdo maskë ëshët efektive ndaj CO
Ky test tregon nëse maska juaj është efektive Mosvendosja e maskës në ambiente publike dhe të mbipopulluara dënohet me gjobë prej 2,000 lekësh dhe në të njëjtën kohë
1 sekond, testi që tregon nëse maska juaj është efektive Mosvendosja e maskës në ambiente publike dhe të mbipopulluara dënohet me gjobë prej 2,000 lekësh dhe në të njëjtën kohë
Mjeku nxjerr zbuluar Manastirliun: Përdor maskën "egoiste" Eksperti i Shëndetit Erion Dasho përmes një reagimi në rrjetin e tij social ka postuar një foto të Ministres së Shëndetë
Skënder Brataj: Dy muaj me maska zhdukin koronavirusin Shefi i Ugjencës kombëtare, Skënder Brataj ka zbuluar se si mund të shuhet koronavirusi duke cituar një shkencëtar ameri
Si duhet ta ruani dhe ta lani maskën mbrojtëse që të mos infektoheni? Ndërsa përshtatemi me normalitetin e re, përdorimi i një maske për fytyrën është një nga ndryshimet kryesore të përditsh
Ligjet vetëm për popullin, si shkuan në Kuvend pa maska Rama me shokë Ditën e sotme Parlamenti zhvilloi sot seancën e Kuvendit, por ajo që u vu re është fakti se edhe pse ambient i mbyllur n