999 rezultate për

masivi

Shtohen masivisht dembelët në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoni ka 190 mijë persona të papunë dhe vetëm gjysma e tyre kërkojnë punë në mënyrë aktive. Pjesa tjetër e mbetur
Kanceri po vret masivisht shqiptarët, shifrat zyrtare nxjerrin panoramën e frikshme (FOTO LAJM) Kanceri është vrasësi nr.2 i shqiptarëve pas sëmundjeve kardiovaskulare. Një raport zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë
Masive gurësh shemben mbi rrugë, bllokohet aksi Levan-Tepelenë Reshjet e shiut kanë vazhduar edhe për gjatë natës së mbrëmshme në disa zona të vendit. Reshjet e vazhdueshme kanë d
Moti i keq shkakton panik në Lezhë, bie masivi shkëmbor Një masiv shkëmbor ka rënë nga mali i Torovicës në Lezhë drejt një banese, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. Shkak
"Rinia po emigron masivisht, vendi do marrë fund" Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga ngritur një alarm ku thotë se rinia e vendit tonë po largohet dita ditës
Kina mbyll masivisht faqet pornografike dhe të "thashethemeve" në Internet Kina ka mbyllur më shumë se 4,000 faqe dhe llogari në internet në një fushatë tre-mujore kundër informacionit online të
Masivi i gurëve e zë poshtë shoferin, në gjendje të rëndë 47-vjeçari Një banor i fshatit Dukaj, A. K. 47 vjeç, ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme, pasi kishte ngarkuar gurë me një kam
Mushkonjat po sëmurin masivisht njerëzit në Serbi Deri më 28 gusht, në Serbi u regjistruan 213 raste të etheve nga Nili Perëndimor, nga të cilat 21 ishin fatale. Sipas
Tërmeti i fuqishëm/ Shkëputet masivi shkëmbor, bie mbi makinën me 4 udhëtarë Lëkundjet e forta të tërmetit pasditen e sotme që shkundën të gjithë vendin dhe jo vetëm, kanë pasur pasojat e veta.
E zë masivi i gurëve në galeri, plagoset rëndë një minator Një minator është plagosur rëndë në minierën e Bulqizës. Mësohet se i plagosur ka mbetur shtetasi Ali Hoti, 43 vjeç.
Shqetësim në Greqi, të rinjtë po braktisin masivisht besimin (FOTO LAJM) Të rinjtë grekë janë duke u larguar me ritme të shpejta nga besimi. Ky është përfundimi i studimit të bërë nga Peë Resea
E zuri poshtë masivi shkëmbor, humb jetën 46 vjeçari në Korçë Një ngjarje shumë e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në Korçë. Një inspektor i HEC-it të Moglicës në Korçë ka hum
Të rinjtë shpërngulen masivisht, shkak mungesa e profesionalizmit në kompani Kompanitë në Maqedoni po përballen gjithnjë e më shumë me mungesë kuadri profesional për shkak të ikjes masive të të rin
Lezhë, shkëputet masivi shkëmbor, qytetarët në rrezik Një masiv shkëmbor rrezikon të shkëputet nga kodra e kalasë së Lezhës. Shkëmbinjtë ndodhen fare pranë rrugës që të ço
Trishtuese, shqiptarët nga varfëria po blenë masivisht rroba të përdorura Biznesi i veshjeve të përdorura, i njohur si “Gabi” ka shënuar rritje të ndjeshme gjatë viteve të fundit, duke arritur r
180 persona rrihen masivisht në aeroportin e Hanoverit (VIDEO) Një rrahje masive ka ndodhur në një aeroport të qytetit gjerman Hanover, mes kurdëve që protestonin kundër veprimeve ush
Mos u nisni! Ky vend ka refuzuar masivisht shqiptarët për azil Prej dy-tre vitesh shqiptarët braktisin masivisht Shqipërinë në drejtim të vendeve europione duke kërkuar azil ekonomik.
U ofendua masivisht nga fansat në Instagram, Klaudia merr vendimin drastik Ajo shkaktoi shumë rrëmujë dhe zhurmë në rrjete sociale pasi u nda nga koreografi i njohur Albi Nako. Por balerina K
Si u shemb masivi që bllokoi rrugën Elbasan-Tiranë (FOTO LAJM) Shembja e një masivi gurësh në fshatin Mamël ka bllokuar kalimin e makinave nga Elbasani në drejtim të Tiranës, ndërkohë
Shqiptarët mashtrohen masivisht me blerjen e makinave nga Amerika Të blesh online është një lehtësi e madhe sot, por po me kaq lehtësi edhe mund të të vjedhin. Dhjetëra shqiptarë kanë