999 rezultate për

masive

Rrëfimi tronditës i ish-policit serb: Mbi trupat e shqiptarëve është ndërtuar objekti i xhandarmërisë serbe (VIDEO) Një ish-polic serb ka rrëfyer për fshehjen e trupave të të vrarëve nga Kosova gjatë luftës të cilët më pas ishin sjellur
Rrëshqitje masive dherash, bllokohet aksi rrugor Kukës-Peshkopi Gjatë mbrëmjes së djeshme, një mmasiv dherash ka rëshqitur në aksin rrugor që lidh Kukësin me Peshkopinë. Masivi i d
Aksidente masive në aksin Lezhë-Milot, Krimi Ekonomik procedon penalisht firmën Për shkak të motit të keq problem përbën aksi Lezhë-Laç dhe Lezhë-Balldre pjesë e superstradës Lezhë-Shkodër. Segment
Përleshje masive në derbin e zjarrtë të Izraelit (VIDEO) Një përleshje e madhe ka ndodhur pas derbit të zjarrtë në Izrael mes Maccabi Haifas dhe Hapoel Haifas. Vendasit fitua
8 ndeshje pezullim për portierin brazilian: Shkaktoi luftë masive pas golit në minutën e 95 (VIDEO) Brazili, përveç ofertës së pasur të futbollistëve më të mirë, ka edhe një ofertë të madhe futbollistësh më pak të çmendu
Meta: Dhjetra shtëpi nën ujë, priten prurje masive nga Vjosa Presidenti, Ilir Meta, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me situatën e përmbytjeve në vendin tonë.
Rrëshqitje masive dherash, bllokohet aksi rrugor Tiranë-Burrel Një masiv i madh dheu është shembur në rrugën nacionale Burrel – Tiranë në afërsi të urës së Ulzës. Mjetet e firmës m
Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet pazari i kafshëve në Novoselë Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, prurjet e shumta te lumit Vjosa gjatë natës kanë bërë që në orët e para të mën
Toka "përpiu" shtëpitë, gjenden trupa të tjerë në Norvegji Katër trupa të pajetë u gjetën gjatë kërkimeve për personat e zhdukur pas rrëshqitjes masive të tokës në Norvegji, e cil
Ecolog me qendra vaksnimi dhe ekipe mobile vaksinimi në shumë qytete gjermane Si formë e parandalimit të shpërndarjes masive të virusit Corona gjatë festave të fundvitit, shteti gjerman aprovoi fill
Vuri flamurin kuqezi në Parlamentin serb, Kamberi kërkesë për varret masive të shqiptarëve Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi i cili u bë viral për momentin kur vendosi flamurin shqiptar
Dyshohet se gjenden trupa të shqiptarëve të vrarë, heshtje rreth varrezës së re masive në Serbi Zyrtarët serbë nuk i kanë kushtuar vëmendje as lajmit për zbulimin e një varreze të re masive në Serbi, ku besohet se gj
Reagon Ministria e Jashtme për kërkesën e Vuçiç: Ofendim! “Kërkesa e Vucic, Vulin, Gjuric e Petkovic për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova përballet me rihapjen e plagë
Vuçiç nuk lejohet të hyjë në Kosovë Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç i është refuzuar kërkesa dërguar institucioneve të Kosovës për një vizitë atje. La
Pse nuk bëhen testime masive? Rama: Nuk e kemi ne në dorë! "O burra testime, testime është nxitur edhe nga industria përkatëse për të shitur më shumë teste..." Kryeministri Edi
Mbyllet Gjermania për një muaj, Merkel: Shkollat, dyqanet dhe kishat qëndrojnë hapur Qeveria federale gjermane dhe qeveritë e landeve duan të vënë nën kontroll shifrat me rritje drastike të infektimeve me
Qytetarët në Napoli protesta masive kundër masave anti-Covid (VIDEO) Vala e dytë e pandemisë së shkaktuar nga virusi COVID-19 ka përfshirë botën. Derisa shtetet me të gjitha mekanizmat janë
"Fantazma e papunësisë masive po rishfaqet", rreziku global për të cilin flasin ekspertët Çdo vit World Economik Forum (WEF) hulumton rrreziqet, që i kanosen ekonomisë në pjesë të ndryshme të botës si dhe pasoj
Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps, mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive Infermieret në Klinikën infektive paralajmërojnë dorëheqje masive. Nga shoqata e motrave Medicinale thanë se kriza e pan
Thellohet kriza, Liga Profesioniste: Më 10 tetor, protestë masive Një "lirim" dhe njëkohësisht "shtrëngim litari" në marrëdhëniet me qeverinë. Liga Profesioniste e Futbollit, e mbledh