999 rezultate për

mashtrimit

​Këto janë mënyrat më të zakonshme të mashtrimit në internet Kriminelët në internet kanë gjetur një mënyrë të re për të "peshkuar" viktimat e tyre. Ekspertët e sigurisë shpesh pa
Ambasada amerikane mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Mos bini pre e mashtrimit Ambasada amerikane në Tiranë ka bwrw njw njoftim tw rwndwsishwm ku i bwn thirrje qytetarëve që të mos bien pre e mashtri
BE: Bëni kujdes nga mashtruesit që shesin vaksina false Zyra e Bashkimit Evropian për luftën kundër mashtrimit financiar ka paralajmëruar qeveritë e vendeve të BE-së se duhet t
I përfshirë në skemën e mashtrimit prej 1.6 milon dollarë, lirohet Klodian Gradeci Iish-drejtori i Agjencisë Kombëtare e Burimeve Natyrore, Klodian Gradeci është liruar me detyrim paraqitje nga Gjykata e
Grusht shteti në Mianmar, arrestohet liderja Suu Kyi Ushtria e Mianmarit ka marrë kontrollin e vendit duke arrestuar lideren e partisë udhëheqëse Aung San Suu Kyi dhe poli
Skema e mashtrimit të sanitares te Sanatoriumi, reagon stafi: Veprim çnjerëzor, jemi të lënduar Stafi i spitalit “Shefqet Ndroqi” ka reaguar pas skandalit të bërë publik, ku një sanitare i kishte zhvatur 8 milionë le
"Viktimë" e mashtrimit, Conte humb 30 milionë euro Historia e pretenduar e mashtrimit prej 30 milionë eurosh, viktima e të cilit ishte Antonio Conte, mund të ketë pasoja k
"Hë mo shefi ku je": Pas mashtrimit, babë e bijë në kërkim të "shokut" Deri ku arrin fantazia? Kësaj pyetjeje mund t’i përgjigjen jo vetëm ëndërrimtarët dhe krijuesit, por edhe mashtruesit. I
I zhvati biznesmenit rreth 90 mijë euro përmes e-mailit, si u zbulua autori Një krim i rëndë kibernetik është zbardhur nga Policia eshtetit pas denoncimit që një bzinesmen ka bërë. Pas rreth n
"Më duhet makinë të takoj të dashurën", skema e mashtrimit që ndërthuret me eliminimin e Hekuran Billës Të tjera detaje zbardhen nga atentati mafioz ku mbeti i vrarë Hekuran Billa. Nipi i autorit të dyshuar për eliminimin e
Veseli: Qeveria e re do të jetë vazhdim i mashtrimit të qytetarëve që ua bënë VV e LDK Lideri i PDK-së tha se Albin Kurti po ikë prej vetes, jo prej të tjerëve, por e ka dëmtuar rëndë Kosovën dhe këtë, qytet
E paprecedentë! Berisha publikon pamjet skandaloze nga Fieri (VIDEO) Një "miting" i paprecendentë ndodhi ditën e djeshme në Levan të Fierit ku u bë një rrumujë e madhe pa asnjë lloj distanc
Haradinaj akuzon Kurtin: Qeveria e Mashtrimit mbrëmë votoi buxhetin e mjerimit Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar Albin Kurtin, se mbrëmë ka votuar buxhetin, i cili shkurton dhe
I përfshirë ortaku i Olsi Ramës dhe këshilltari i Xhaçkës, zbardhet skema e mashtrimit ndërkombëtar Një grup ndërkombëtar gazetarësh nga 23 shtete të botës kanë zbuluar një skandal multi-milionësh dollarë të krijuar nga
Miliona lekë përfitim me skemën e mashtrimit, si u arrestuan 5 personat në Tiranë 5 persona janë arrestuar pasi akuzohen se kanë përfituar duke ngritur skema mashtrimi me TVSH-të në kryeqytet. Për këtë
Arrestohen 2 policët që vodhën ndihmat për të pastrehët Dy punonjës policie dhe një zjarrfikës janë arrestuar mbrëmë, pasi janë filmuar duke vjedhur ndihmat e destinuara për ba
"Ju tregoj sa ka kushtuar vila e Edi Ramës në Surrel" (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, ditën e sotme publikoi një video ku e akuzonte kryeministrin Rama si artist të mashtrimit.
Indriti po vdiste, vrasësi dhe familjarët u ulën në lokal për të sajuar skemën e mashtrimit Po zbardhet gjithmonë e më shumë ngjarja e ndodhur disa ditë më parë në rrugën ‘Muhamed Gjollesha’ në Tiranë ku u vra me
Kjo është drejtoresha që ngriti skemën gjigante të mashtrimit në Fondin "BESA" (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës la sot në burg katër nga gjashtë të arrestuarit për skemën e mashtrimit me kreditë në Fondin "BESA".
Teatri, Basha i përgjigjet Ramës: Artist i mashtrimit! (VIDEO) Beteja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për Teatrin Kombëtar është zhvendosur në facebook. Pak minuta pasi Edi Rama publi