E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

mashtrimeve

ALARM/ Kujdes mos mashtroheni nga transfertat bankare Rastet e mashtrimit të individëve apo bizneseve që mashtrohen nga individë të panjohur për të devijuar transfertat banka
Si e përfshiu Loredana edhe vëllain tjetër në skemën e mashtrimeve Reperja Loredana Zefi është arrestuar dje në Zvicër në bazë të një akuze për vjedhjen e 900 mijë frangave. Ajo, thuhet s
Mbetet në burg Miranda Fortuzi, ekspertja e mashtrimeve Gjykata e Tiranës ka lënë në burg dy “juristët”, që u arrestuan të enjten për mashtrimin e një qytetari, duke u prezantu
Të dhënë pas femrave dhe mashtrimeve, raporti tepër sekret zbardh pisllikun e diktaturës Agjentët e fshehtë, ata që mbanin në këmbë rrjetin sekret informativ, shumë herë komprometonin misionin e tyre, duke e p
Shtohen viktimat e mashtrimeve, 791 persona janë bërë pre e manipulimeve Vepra penale e mashtrimit financiar ka njohur rritje të vazhdueshme vitet e fundit, ndërkohë që trend të njëjtë kanë shë
Thirrje: Kujdes kur udhëtoni jashtë shtetit, mund të bini pre e mashtrimeve Qytetarë kujdes! Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare sjell në vëmendjen Tuaj se që prej datës 1 nëntor 2017 shitja e pol
Berisha komenton programin e qeverisë, ironizon Ramën Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi programin qeveritar që Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në seancën e
DIBËR/ Policia nis hetimet për katër raste të mashtrimeve me sigurimet dhe falsifikim formularësh Nga ana e policisë në Dibër vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Burime nga uniformat blu bëjnë
Tabloidët amerikanë ndryshojnë artikujt pas mashtrimeve për Tom Hanks Ndodh edhe kështu, ku dy tabloidë amerikanë janë detyruar që tu kërkojnë falje çiftit Hanks-Wilson, pasi përcollën infor
Ngrihet “Pema” e 365 mashtrimeve qeveritare 2015 Aleanca Kuq e Zi ka mbajtur një tubim në lidhje me premtimet e pambajtura qeveritare 2015. Me anë të një peme Krishtlind
Kosovari, bashkëpunëtor i mashtrimeve të "News of the World" (VIDEO) Një shqiptar nga Kosova ka bashkëpunuar me tabloidin "News of the World", në një seri mashtrimesh që ky tabloid ka publi
Basha: Protesta kundër mashtrimeve të Ramës Duket se akuzat mes palëve nuk kanë për të përfunduar, e ndërsa pas deklaratës se Rames për masat që po merren për shkel
Zvicra heton invalidët mashtrues Zyra Federale e Sigurimeve Shoqërore në Zvicër (BSV) ka hetuar gjashtë raste të mashtrimeve të mundshme të pensionistëve
Kompania “Airwings” nis falimentimin Pas denoncimeve të shumta për skandale nga udhëtarët e kompanisë ajrore "Airwings" se kanë qenë pre e mashtrimeve dhe ma
Basha: Mazhoranca e re në pushtet mes mashtrimeve Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij të drejtimit të kësaj partie, ne Bilisht, Tepele
Ndërtimi i stadiumit, AK: Berisha e meriton “topin e zi të mashtrimeve” Aleanca Kuq e Zi ka vijuar edhe sot fushatën për inaugurimin e mashtrimeve të kryeministrit Sali Berisha. Ndalesa e radh
Facebook krijon adresë emaili për raportimin e mashtrimeve Çdokush i cili ka një llogari në Facebook por jo vetëm mund të përdori adresën [email protected] për të raportuar emailet e d
Shtohen mashtruesit, beratasit në vend të parë Kriza ekonomike ka shtuar numrin e mashtrimeve financiare midis individëve. Vetëm gjatë vitit 2011 janë regjistruar 267
Facebook, verifikon llogaritë e VIP-ve Facebook vazhdon të kopjojë rivalin e saj Twitter. Këtë herë rrjeti social më i mahd në botë ka kopjuar “verifikimin e l
Çdo sekondë, 14 persona viktima të mashtrimeve në internet Krimet kibernetike në Amerikë janë kthyer në një problem vërtet shqetësues. Referuar një raporti të fundit thuhet se në