999 rezultate për

mashtrim

Motrat Koçi përfshihen sërish në një skandal mashtrimi (FOTO LAJM) Disa qytetarë të Tiranës janë mashtruar sipas policisë nga xhaxhai i Greta dhe Eni Koçit pasi iu ishin premtuar viza për
INTERVISTA/ Gazetari norvegjez rrëfen të pathënat e UÇK-së, Veselin, gjarpërin dhe mashtrimet e Zekës Gazetari norvegjez, Paul Refsdal kishte qenë reporter gjatë kohës së luftës në Kosovë. Në një rrëfim ekskluziv ai flet p
Brad Pitt-i i Turqisë përballet me ligjin, akuzohet për mashtrim Ai bëri bujë kudo në Europë dhe madje edhe botë, për bukurinë dhe fizikun e tij dhe madje u konsiderua si Brad Pitt-i i
Gjykata lë lë 1 muaj në arrest shtëpie Milaim Zekën Një muaj arrest shtëpie është masa që Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi ndaj ish-gazetarit dhe deputetit të Nismës
Zbardhen bisedat e deputetit shqiptar me ortakun e tij për mashtrimin me viza Deputeti Milaim Zeka ka përdorur gjithë arsenalin kundër partnerit të tij të biznesit të mashtrimit me viza për ta frikë
Ky është mashtrimi më i madh në Kosovë Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimi
Ndocaj pas akuzave për mashtrim: Italiani është me probleme mendore Ish-deputeti Eduart Ndocaj ka folur edhe njëherë për sa i përket akuzave për mashtrim, paditur nga një shtetas italian.
Flet avokati i Eduart Ndocajt: Ja kush e kallëzoi për mashtrim “kaubojsin” Pas publikimit të njoftimit të policisë për “mashtrim” për ish-deputetin Eduart Ndocaj, ka reaguar avokati i tij. Pa
U fol se u ndalua nga policia për mashtrim, Ndocaj: Sulm politik nga banditë me pushtet Pas lajmit se ai ishte ndaluar nga policia në Durrës ka ardhur edhe reagimi i Ish-deputetit Eduard Ndocaj. “Nuk ka as
EKSKLUZIVE/ Zeka tregon nëse është nën hetime për mashtrim nga prokuroria Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Sipas portalit Insajderi 920 kosovarë kanë provuar të emigrojnë në Gjermani me viza
Grushti është i lehtë për Zekën pas këtij lajmi, prokuroria po e heton për mashtrim e krim të organizuar 920 kosovarë kanë provuar të emigrojnë në Gjermani me viza pune nëpërmjet një agjencie punësimi e cila në fakt ishte një
Berisha sulmon Ramën: Pse mburresh me “mashtrimin” e Berishës! Kryeministri Edi Rama sot ka publikuar një video nga liqeni i Banjës dhe rrugës së re që lidh këtë fshat me Gramshin.
"Situata e Shkozës s’ia vlen të komentohet", Basha reagon ashpër për deklaratën e Ramës Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka reagur lidhur me intervistën e dhënë nga ana e kryeministrit Edi Rama, për Zërin e Amerik
Së shpejti fillon aplikimi i Llotarisë Amerikanë në Kosovë, kujdes nga këto mashtrime Si çdo vit edhe këtë vit fillojnë aplikimet e Llotarisë Amerikanë ose e Green Card. Pavarësisht lajmeve se administrata
Basha akuzon Ramën: Shkatërrove jetën e 150 familjeve në Shkozë Partia Demokratike ka dalë në mbështetje të banorëve në Shkozë, banorët e të cilëve kanë dalë në protestë pasi banesat d
Austria flet për mashtrimin e të moshuarës kosovare Policia në qarkun Murtal të Austrisë ka zbuluar një rast të mashtrimit masiv të ndihmave sociale nga një familje kosovar
Berisha komenton programin e qeverisë, ironizon Ramën Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbi programin qeveritar që Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në seancën e
Berisha publikon mesazhin e çuditshëm të nxënësit Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e nje nxenesi i cili denoncon nje gje te çuditshme ne fakt për t’u b
Tjetër rast i mashtrimit me punësim në Gjermani Brenda pak kohësh një tjetër rast i mashtrimit me dokumenta gjermane është shënuar në Kosovë. Policia ka bërë të ditur s
Inxhinieri i Volkswagen-it në burg, ja cfarë mashtrimi ka bërë Gjykata e Qarkut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të premten ka dënuar një inxhinier të Volkswagen-it me mbi tre vite