999 rezultate për

mases

Vendimi: Nuk ka karantinë për shqiptarët që shkojnë në Kosovë! Propozim- vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qeverisë së Kosovës, për vendosjen e masës së vetëizolimit për shteta
Lirohen nga burgu dy mjekët që kuruan vrasësin e biznesmenëve në Laç Janë lënë të lirë dy mjekët që kuruan autorin e dyshuar për ekzekutimin e dy biznesmenëve në Laç. Ka qenë Gjykata e A
Dhunuan fëmijët, kërkohet paraburgim për dy edukatoret e kopshtit Prokuroria Themelore e Prishtinës ka bërë kërkesë për rishqyrtimin e masës së paraburgimit për dy edukatoret e kopshtit
Ndodhet në arrati: Gjykata rrëzon kërkesën e Agim Kajmakut Gjykata e Tiranës ka vendosur që të pushojë kërkesën për ndryshimin e masës së sigurisë "arrest me burg" në drejtim të i
Tjetërsuan 68 mijë metra tokë, nis vleresimi i masës për 20 të arrestuarit në Durrës Ka nisur në gjykatën e Durrësit vlerësimi i masave të sigurisë për 20 të arrestuarit për tjetërsimin e 68 mijë metra kat
I ofroi ryshfet punonjësit të Policisë Rrugore, arrestohet i riu Arrestohet në flagrancë drejtuesi i automjetit, shtetasi B. P., 22 vjeç, banues në Vig, Shkodër, i cili i ofroi ryshfet
Dhunoi gruan, gjykata i cakton masën me paraburgim Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurit B. P. në kohëzgjatje prej 30 (tridhj
Dalin pamjet nga brenda, nis seanca për ish-deputetin e PD që u ndalua LIVE (FOTO LAJM) Ka nisur në gjykatën e Shkodrës seanca për dhënien e masës së sigurisë ndaj ish-deputetit demokrat Bardh Spahia, i cili
Masakra në ish Bllok, apeli lë të lirë Ervis Martinajn Gjykata e Apelit Tiranë ka miratuar vendimin e Shkallës së Parë për caktimin e masës së sigurisë “garanci pasurore” për
Shantazhoi me foto intime gjermanen, dënohet me burg shqiptari Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni Penal, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelo
Del nga burgu polici që u akuzua nga e mitura se e përdhunonte Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Vesel Veseli, i akuzuar për përdhunim të një vajze të mitur, është liruar sot nga p
Zbardhet vendimi i Supremes që la të lirë Mijallkovin Gjykata Supreme ka marrë vendim për shfuqizim të masës së arrestit shtëpiak për Sasho Mijallkovin, Orce Kamçevit, Cvetan
Pse gratë shtojnë peshë në pjesën e barkut? Trupi i gruas ka një progres të ekuilibruar të progesteronit dhe estrogjenit gjatë gjithë periudhës së jetës. Dihet tash
Lladrovci "zgjohet nga gjumi", merr masa në fshatin Kishnarekë Kompania e kontraktuar nga ana e Komunës, nuk kishte kryer punimet sipas planifikimit të kontratës së nënshkruar dhe nuk
Komisioni voton që Gruevski të mos jetë më deputet Komisioni i për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, me pesë vota pro i miratoi gjashtë kërkesat e gjykatës
Taksa është e ulët ndaj Serbisë, duhej 30% Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, po qëndron i palëkundur në vendimin e tij për vendosjen e masës
Vetëm 14 zgjati vendimi për produktet vendore, qeveria tërhiqet kokëulur Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për shfuqizimin e vendimit 02/57 të datës 17.07.2018 që obl
Skandali me pronat, gjykata lë në arrest shtëpie Frrokun Gjykata e Lezhës ka rrëzuar kërkesën për zevendësimin e masës së sigurisë për Lek Frrokun. Ai është akuzuar si organi
Çfarë ndodhi me personin që gjuajti me armë në Prishtinë Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së parabu
Ja si mund ta largosh shpejtë dhe lehtë depresionin Të ushtrosh për 20 minuta në ditë redukton rrezikun për t’u bërë me depresion deri në një moshë të shtyrë. Një ekip n