999 rezultate për

masave

Hapja e shkollave të hënën, drejtoresha e OBSH për Shqipërinë jep dy mesazhe Drejtoresha e OBSH-së për Shqipërinë, Dr. Bettina Menne, ka lëshuar një mesazh për nisjen e vitit të ri shkollor të hënë
Policia zbarkon në shtëpitë e të infektuarve me COVID-19: 3 masat që duhen respektuar Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë
Francezët kundër masave COVID-19, nisin protestat masive (FOTO LAJM) Edhe nw Francw kanw shpwrthyer protestat masive, ndwrsa shqetwsimet e turmave janw afwrsisht tw njwjta. Protestuesit u m
Arrestohet Kastro gjatë xhirimit të klipit të ri (FOTO LAJM) Kastro është prangosur nga autoritet për mos respektimin e masave. Kastro gjatë ditës së sotme kishte filluar xhirimi
"Kosova po e mposht pandeminë", Haradinaj kërkon lirimin e masave Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është në rrugë të mirë të mposhtjes së pandemisë. Megjithatë,
Zemaj viziton aeroportin: Ashpërsimi i zbatimit të masave do të vazhdojë Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj së bashku me inspektorët dhe drejtuesit e Policisë së Kosovës, ka vizituar sot aer
Kosova po mendon ndërtimin e një spitali të posaçëm për Covid-19 Rritja enormale e numrit të rasteve të reja me COVID-19, do të detyrojë Kosovën që të ndërtojë një spital që do të merre
Komunat të gatshme për ndihmë, kërkojnë rishikim të masave çdo dy javë Komunat kërkojnë rishikim të masave çdo dy javë. Masat e reja të propozuara nga Qeveria e Kosovës në luftën ndaj pand
Miratimi i buxhetit, reagon Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka falënderuar deputetët, që siç tha ai, me votën e tyre sot ia dhanë dritën e gjel
U infektua me COVID-19, Meta i uron shërim të shpejtë Veliajt Kryetari i Bashkisë Tiranë njoftoi sot se kishte rezultuar pozitiv për koronavirusin. Nisur nga ky lajm, kreu i shtet
Dasma dhe muzikë pa respektuar distancën në lokalet e natës, gjobiten 10 pronarë (VIDEO) Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle përgjatë vijës bregdetare në lokale, në kuadër të respektimit të masave për par
"Mbaj familjen", Anxhela Peristeri kundër masave për mbylljen e klubeve të natës (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri ashtu si shumë artistë të tjerë është shprehur se është kundër masave t
"Jetoj sipas rregullave të mia", Majk i del kundër masave të qeverisë për COVID-19 (FOTO LAJM) Megjithëse numri i personave të infektuar në Shqipëri e Kosovë rritet dita-ditës dhe viktimat po kapin numra të frikshëm
Qeveria mbyll klubet e natës, diskot dhe lounge baret: Gjobat janë marramendëse (VIDEO) Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një deklarate për mediat, ka folur mbi vendimin e Qeverisë për ndalim
"Rikthimi i masave kufizuese, vetëm nëse mbushen spitalet" Pavarësisht shifrave të larta të të infektuarve me Covid-19, Ministria e Shëndetësisë për momentin nuk planifikon shtrën
Lokalet e natës mbushur me njerëz, gjobiten pronarët Procedohet penalisht pronari i një lokali, për veprën penale “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjend
Vetëm 8 orë leje për të dalë, nisin masat për këtë kategori në Kosovë Dita e sotme sjell rikthimin e masave shtrënguese të lëvizjes dhe të respektimit të masave ndaj COVID-19 në Kosovë.
Kufizimi i masave, serbët në Kosovë do të respektojnë urdhat e Vuçiç Pas vendimit për kufizim të lëvizjes në katër komunat veriore të Kosovës, Lista Serbe thotë se serbët vazhdimisht do t’i
Kini kujdes! 700 mijë lekë gjobë nëse shkelni masat anti COVID-19 në plazh Gjobë 700 mijë lekë dhe, në rast përsëritjeje, masave do t’iu shtohet edhe mbyllja e veprimtarisë nga inspektoratet përg
"Prisnim rritje rastesh, por jo në këtë masë", shefja e OBSH në Kosovë bën parashikimin pesimist Drejtoresha e Zyrës së OBSH ne Kosove, Isme Humolli, ka thënë se rritja e numrit të rasteve me Covid-19 ka qenë e pritsh