999 rezultate për

masakrat

Dëshmia: Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
“Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame”, dëshmia e ish-zëvendësit të Koçi Xoxes Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
Akuza e fortë: Vuçiç po armatos Arabinë Saudite për masakrat në Jemen Nënkryetari i Partisë Popullore dhe ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Zdravko Pon
Sot 30 vjet më parë, Millosheviç do të paralajmëronte masakrat në Ballkan Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë rreth “dy milionë serb”, sipas vlerësimeve serbe, ndërsa rreth 300.000 sipas Reutersit
Vuçiç bën si naiv, harron masakrat dhe thotë se Serbia nuk ka faj Presidenti serb Aleksander Vuçiç është befasuar me deklaratat e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Scott. “Përmbaju o
Dëshmitarët shqiptarë rrëfejnë masakrat e kriminelëve serbë Sokol Morina kaloi një natë të gjatë dhe pa gjumë më 24 mars 1999, ditën kur NATO-ja filloi fushatën e saj të sulmeve aj
Antropologia angleze rrëfen masakrat serbe, fëmijët janë vrarë para nënave (FOTO LAJM) Daily Mirror në një artikull për eksperten angleze të forenzikes, Dame Sue Black ka përmendur krimet e luftës në Kosovë.
Në emër të kujt po i fal Hashim Thaçi masakrat serbe ndaj shqiptarëve? Emirjon Senja Hashim Thaçi është duke u bërë gati që të pranojë një marrëveshje me Serbinë, e cila të parashikoj
Thaçi po u fal masakrat, por shikoni me çfarë na krahasonin serbët një shekull më parë Në periudhën e Luftës së Parë Ballkanike (1912-1913), në periodikët serbë janë botuar një numër i konsiderueshëm tekstes
Kosova do t'i falë Serbisë masakrat dhe përdhunimet shekullore?! Në besimet që janë duke u zhvilluar në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq,
Spanja bën sikur harron masakrat serbe, paturpësisht nuk merr pjesë në Samitin e Sofjes Kryeministri spanjoll Marianne Rahoy definitivisht nuk do të marrë pjesë në Samitin e BE në Sofje, për shkak të qëndrimi
Ish-deputeti i PS: Tradhtia e Esat Pashës, më e keqe se masakrat serbe U desh të linte politikën që të zbulonte pasionet e tjera të tij. Ky është ish-deputeti i PS-së Eduart Ndocaj, i cili pa
Çitaku kujton se duhet të dënohen edhe të tjerë për masakrat në Kosovë Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj vendimit të Tribunalit të Hagës p
I ekzekutuan vëllanë, Çako rrëfen masakrat e regjimit dhe rolin e Gramoz Ruçit Regjimi komunist vrau mijëra shqiptarë por dhe detyronte që familja ti shtypte përbuste e braktiste njerëzit e dashur.
Masakrat e Poklekut dhe Çikatovës, Thaçi premton të padisë Serbinë për gjenocid Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ka përkujtuar masakrat që u kryen
Mustafa: I përkujtojmë masakrat me dhimbje të madhe Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar masakrën e Krushës së Rahovecit dhe atë të Suharekës, që ndodhi 18 vj
Masakrat çnjerëzore të ISIS, gjendet varreza masive me 500 trupa në Mosul Masakrat e Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS, kanë lënë gjurmë të frikshme në qytetin irakian të Mosulit. Së fun
Pamje të tmerrshme nga masakrat serbe ne Kosovë (VIDEO) 29 janari i vitit 1999 është ndër datat më të rëndësishme për banorët e Rogovës dhe Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.
Mustafa: Serbia ishte mizore, masakroi e vrau kosovarët "Është një rast që ne të zgjojmë vetëdijen e qytetarëve tanë, por edhe komunitetin ndërkombtar për veprat mizore që Serb
Nga fitorja e Donald Trump, Brexit dhe masakrat në Aleppo, ja 10 historitë që dominuan vitin 2016 (VIDEO) Nga fitorja e Donald Trump tek Brexit dhe lufta në Aleppo, këto janë dhjetë historitë që kanë rrëmbyer vëmendjen e botës