999 rezultate për

masakra

Sot 30 vjet më parë, Millosheviç do të paralajmëronte masakrat në Ballkan Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë rreth “dy milionë serb”, sipas vlerësimeve serbe, ndërsa rreth 300.000 sipas Reutersit
E FUNDIT/ Masakra e Matit, burgim i përjetshëm për Kujtim Koxhën Ditën e sotme gjykata ka vendosur masën burgim i përjetshëm për Kujtim Koxhën. Kujtim Koxha është i akuzuar për vras
Masakra e burgut të Dubravës: Si u vranë u vranë 166 të burgosur 20 vite më parë (VIDEO) Bedri Kukalaj së bashku me 66 ushtarë, gjersa po ktheheshin nga Shqipëria për t’i sjell armatim UÇK-së, u zunë në pritë
Masakra në Zelandën e Re, terroristi të premten del para gjykatës Njeriu i akuzuar për kryerjen e masakrës së dyfishtë në xhamitë e Zelandës së Re në mars do të bëhet i dyshuari i parë q
Masakra në ish Bllok, apeli lë të lirë Ervis Martinajn Gjykata e Apelit Tiranë ka miratuar vendimin e Shkallës së Parë për caktimin e masës së sigurisë “garanci pasurore” për
20 vjet nga masakra e Dubravës, askush nuk është dënuar 20 vite më parë në Burgun e Dubravës ka filluar të kryhet njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve ng
20 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë Janë bërë dy dekada që nga koha kur në Studime të Vushtrrisë forcat kriminele serbe vranë 116 shqiptarë të pafajshëm.
7 vjet nga masakra plot mister e Smillkovës Sot mbushen shtatë vite nga vrasja e pesëfishtë afër Liqenit të Smillkovës. Më 12 prill të vitit 2012, e Enjtja e Madhe,
25 vjet nga masakra e Peshkëpisë, kur terroristët grekë sulmuan repartin ushtarak shqiptar Sot është përkujtuar 25 vjetori i masakrës së Peshkëpisë, ku një grup terrorist nga Greqia hyri në territorin shqiptar,
Masakra e fundit komuniste në Shqipëri, kush ishin dëshmorët Plot 28 vite më parë, më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën dhe gjithë Shqipërinë. Sot përkujtohet aj
Vuçiç bën si naiv, harron masakrat dhe thotë se Serbia nuk ka faj Presidenti serb Aleksander Vuçiç është befasuar me deklaratat e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Scott. “Përmbaju o
Dëshmitarët shqiptarë rrëfejnë masakrat e kriminelëve serbë Sokol Morina kaloi një natë të gjatë dhe pa gjumë më 24 mars 1999, ditën kur NATO-ja filloi fushatën e saj të sulmeve aj
Merr fund ISIS pas 8 vitesh masakra, baltosje të Islamit dhe shkatërrim Mediat ndërkombëtare, përfshi edhe amerikanët e Fox News janë duke raportuar për rënien e bastionit të fundit të ISIS në
Rihapet pas 25 vitesh "Masakra e Peshkëpisë" Wshtë rihapur pas 25 vitesh dosja e masakrës së Peshkëpisë, ku një grup terroristësh nga Greqia hynë në territorin shqip
Masakra tek "Treni", burg përjetë për killerin e Camorra-s Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka lënë në fuqi vendimin për të dënuar me burgim të përjetshëm për italianin Salvado
Antropologia angleze rrëfen masakrat serbe, fëmijët janë vrarë para nënave (FOTO LAJM) Daily Mirror në një artikull për eksperten angleze të forenzikes, Dame Sue Black ka përmendur krimet e luftës në Kosovë.
Masakra në Durrës me 4 policë të vrarë, si i shpëtoi burgimit të përjetshëm Dritan Dajti Dritan Dajti, autor i vrasjes së 4 policëve në vitin 2009, Dritan Dajti mësohet se i ka shpëtuar burgimit të përjetshëm.
Revolta e Qafë Barit, si ndodhi masakra Më 22 maj 1984, një ditë të bukur me diell, ndodhi ajo që pritej. Mondi dhe suita e tij i hodhën benzinë zjarrit. Por ç
Masakra në Ish-Bllok, reagon për herë të parë Elvana Gjata Këngëtarja Elvana Gjata në një postim në rrjetin social Instagram ka reaguar për herë të parë pas ngjarjes në Ish-Bllok
Masakra ndaj fisit Çapja, detaje dhe inskenim i ngjarjes Në 3 shkurt të vitit 2016, një sulm pa precedent duket se synonte asgjesimin e familjes Çapja, një familje kjo me rekord