999 rezultate për

masakra

Albin Kurti për Reçakun: Të dënohen ata që urdhëruan masakrën Familjarë e qytetarë sot po bëjnë homazhe e po nderojnë martirët që ranë 21 vite më parë në Masakrën e Reçakut. Në 21 vj
Skandaloze! RTSH transmeton muzikë serbe natën e ndërrimit të viteve (VIDEO) Mbrëmja e kaluar ka qënë nata e fundit e vitit 2019, natë e cila shqiptarët i gjen pranë familjes e përballë televizorit
Akuza e fortë: Vuçiç po armatos Arabinë Saudite për masakrat në Jemen Nënkryetari i Partisë Popullore dhe ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Zdravko Pon
Masakra në Librazhd, vajza merr pjesë në varrimin e prindërve, djali në spital Qyteti i Librazhd u trondit nga një ngjarje e rëndë, mbrëmjen e 6 shtatorit. 53-vjeçari Daut Gjokola i mori jetën gruas
Masakra që tronditi mbrëmë Librazhdin, djali i çiftit në gjendje të rëndë në Tiranë Një krim i rëndë në familje tronditi mbrëmë Librazhdin dhe jo vetëm, ku një burrë vrau me thikë gruan dhe më pas u hodh
Masakra në Prishtinë, vdes edhe personi i dytë Ka nedrruar jetë edhe person i dytë që ishte plgaosur sonte të Lagja e Spitalit në Prishtinë. “Po ka vdeke personi i
Masakra për çështje pronash, del emri i viktimës në Prishtinë Ndërkohë që Policia e Kosovës ka thënë se ende nuk dihen motivet që çuan deri te ngjarja e rëndë në lagjen “Mati 1” në k
Masakra në Prishtinë, arrestohet një prej autorëve të dyshuar Arrestohet një prej autorëve të dyshuar të ngjarjes së rëndë të ndodhur para pak minutash në Prishtinë. Personi në fj
70 vite nga masakra e Mirditës ku u varën dhe pushkatuan 14 persona (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Baha, sot ka kujtuar 70 vjetorin e një masakre të përgjakshme gjatë periudhës së komun
18 vjet nga masakra e Lubotenit Kanë kaluar tashmë 18 vjet nga Masakra e Lubotenit. Sot përkujtohet dita kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan ope
LEVAN/ Masakra më e madhe e '97, ku vdiqën 24 veta në vetëm dy orë (VIDEO) Masakra e Levanit konsiderohet si më e madhja që ndodhi gjatë trazirave të vitit 1997 ku në rrethana ende të paqarta u v
10 vite nga masakra e Dritan Dajtit, ku mbetën të vrarë 4 policë (FOTO LAJM) 10 vite nga masakra e Durrësit, ku Dritan Dajti vrau 4 efektivë të Policisë në Durrës, një ceremoni përkujtimore po zhvi
Pamje të rënda nga masakra në SHBA ku u vranë 18 persona dhe u plagosën dhjetra të tjerë (FOTO LAJM) Të paktën 18 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga sulmi me armë në qytetin El Paso të T
Masakra, del fotoja e kriminelit që vrau 6 familjarë Mediat kroate kanë publikuar fotografinë e autorit të masakrës së sotme në Zagreb, e cila është më e rënda në Kroaci që
Masakra në Kroaci, vrasësi zhduku gjithë familjen por kurseu fëmijën e tij Një nga krimet më të rënda ndonjëherë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kroaci, shkruajnë mediat kroate
21 vite nga masakra e Rahovecit 21 vite më parë, ushtria dhe policia e armikut kanë kryer masakrën e Rahovecit. Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë
24 vjet nga masakra e Srebrenicës ku u vranë 8 mijë persona Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Luf
Sot 30 vjet më parë, Millosheviç do të paralajmëronte masakrat në Ballkan Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë rreth “dy milionë serb”, sipas vlerësimeve serbe, ndërsa rreth 300.000 sipas Reutersit
E FUNDIT/ Masakra e Matit, burgim i përjetshëm për Kujtim Koxhën Ditën e sotme gjykata ka vendosur masën burgim i përjetshëm për Kujtim Koxhën. Kujtim Koxha është i akuzuar për vras
Masakra e burgut të Dubravës: Si u vranë u vranë 166 të burgosur 20 vite më parë (VIDEO) Bedri Kukalaj së bashku me 66 ushtarë, gjersa po ktheheshin nga Shqipëria për t’i sjell armatim UÇK-së, u zunë në pritë