999 rezultate për

masĂ

Kufizimi i masave, serbët në Kosovë do të respektojnë urdhat e Vuçiç Pas vendimit për kufizim të lëvizjes në katër komunat veriore të Kosovës, Lista Serbe thotë se serbët vazhdimisht do t’i
Kini kujdes! 700 mijë lekë gjobë nëse shkelni masat anti COVID-19 në plazh Gjobë 700 mijë lekë dhe, në rast përsëritjeje, masave do t’iu shtohet edhe mbyllja e veprimtarisë nga inspektoratet përg
"Prisnim rritje rastesh, por jo në këtë masë", shefja e OBSH në Kosovë bën parashikimin pesimist Drejtoresha e Zyrës së OBSH ne Kosove, Isme Humolli, ka thënë se rritja e numrit të rasteve me Covid-19 ka qenë e pritsh
Policia aksion në Prishtinë pas hyrjes në fuqi të masave të reja Sot në orën 21:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja të qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit. Që nga ora 21:00 e di
Tregtarja nuk e beson COVID-19 : Do t'a besoj kur dikush në lagje të vdesë! Në tregun e Fierit nuk respektohen masat anti-Covid, tregtarja: Do besoj po më vdiq ndonjë i njohur Ka shumë qytetarë
Masat e reja kundër Covid-19 do të hyjnë në fuqi prej datës 6 korrik Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka konfirmuar se masat e reja ndaj Covid-19 do të hyjnë në fuqi prej datës 6 korr
Qytetarët mirëpresin masat e reja kundër COVID-19 (VIDEO) Pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus, ekzekutivi pritet sonte të miratojë masa të reja për parandalimin e për
Qeveria kthen kufizimet e lëvizjes në disa qytete, masa të reja në luftën ndaj COVID-19 Qeveria Hoti ka vendosur të kthejë masat e lëvizjes në disa qytete të Kosovës, ku numri i të prekurve me COVID-19 është
"Bartja e maskës është patriotizëm i ditëve të sotme" (VIDEO) Infektologu Izet Sadiku ka thënë se mosrespektimi i masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, është rrezikim
Sezoni i verës, Policia shton masat në rrugë: Mos u nisni në një orar për plazh Drejtoria e Policisë Rrugore ka bërë me dije se janë marrë masat për të menaxhuar trafikun, si dhe për të parandaluar ak
Masa ekstreme në Beograd pas rasteve të shtuara të Covid-19 Serbia ka marrë masa te jashtëzakonshme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Beograd pasi vendi po përballet
E vranë teksa tentoi të shpëtonte fqinjin, kërkohet burg i përjetshëm për autorët e masakrës në Fier Prokuroria e Fierit ka kërkuar dënim të përjetshëm për tre personat që qëlluan pronarin e një “Exhange” dhe vranë një pe
Australia vendos sërish masa të rrepta ndaj koronavirusit, 300 mijë njerëz në izolim Australia ka urdhëruar izolimin e më shumë se 300 mijë njerëzve në disa zona të qytetit Melbourne, për të shmangur rrezi
Rama: I bënë rrugët si të presësh kostum për mua me masat e Braçes e Finos Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot se shumë shpejt do të nisë edhe ndërtimi i segmentit Morine-Fier. Rama ironizo
Qeveria kosovare ashpërson masat ndaj covid-19, ndalohen tubimet me më shumë se 50 personave Qeveria e Kosovës sot ka miratuar disa masa të reja të rekomanduara nga profesionistët shëndetësor. Në të hyn edhe nd
Situata kritike në spitalin Infektiv në Tiranë, mjekja e QSUT: Respektoni masat Perballe situates kritike ne spitalin Infektiv ne Tirane, ku perdite ka shtrime pacientesh dhe mjerisht edhe viktima te
ASH rrezikon shëndetin e qytetarëve, nuk respekton masat për kujdes (VIDEO) Për koalicionin midis partisë në pushtet Alternativa dhe Aleancës për Shqiptarët më shumë vlejnë zgjedhjet e 15 Korrikut
Hoti: Nëse vazhdon ky ritëm, do të detyrohemi t’i kthejmë masat e izolimit total Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka thënë se rastet me COVID-19 po rriten shumë duke shtuar se më këtë ritëm, shpejt
Këngëtarja shqiptare habit me deklaratën: Nuk i respektoj masat e COVID-19, le të vdes! Të shumtë janë shqiptarët të cilët ende nuk janë të bindur mbi rreziqet e COVID-19. Një ndër ta është edhe këngëtarja Ju
Po planifikoni fundjavën në plazh? Ministria bën apelin e fortë për pushuesit Ministria e Shëndetësisë i bën thirrje të gjithë qytetarëve që ikin me pushime të kenë kujdes, të ruajnë distancën socia