999 rezultate për

martyt

Mehmeti nuk e mbështet raportin e Martyt Deputetja shqiptare e BDI-së, Ermira Mehmeti-Devaja, e cila është pjesë e delegacionit të Maqedonisë në Këshillin e Evro
Raporti i Dick Martyt më 25 janar para eurodeputetëve Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës do të votojë të martën rezolutën e bërë në bazë të raportit të Dick Martyt
Swoboda takon Krasniqin: Raporti i Marty pa substancë Në takimin e ushtruesit të presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi me Grupin Punues për Ballkanin, eurodepu
Strategji mes EULEX dhe Prokurorisë për raportin e Martyt Prokurorja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë, Ina Rama zhvilloi sot një takim me një delegacion të Prokurorisë S
Zvicra jep përgjigje pasi të shprehet Marty Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit të Zvicrës është mbledhur të hënën dhe të martën për të diskutuar rreth
Serwer: Raporti i ka bërë dëm Thaçit Daniel Serwer, nga Qendra për Studime Transatlantike, ka deklaruar se raporti i Dick Martyt i ka bërë dëm Hashim Thaçit
Statusi temë e bisedimeve Prishtinë-Beograd Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka thënë se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjiti
Gati peticioni kundër raportit të Martyt Raportit të komisionerit të KE-së, Dik Marti, i cili akuzon Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës për trafik organesh, do t’i m
Bisedimet, pasi të sqarohet raporti i Martyt Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi nuk e përjashton mundësinë që raporti i Dick Martyt do të shtyjë fill
BDK letra ambasadorëve në Shkup kundër Martyt Bashkimi Demokratik Kombëtar (BDK) në Maqedoni i ka drejtuar letra ambasadorëve të vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, në të c
Ljajiç në Strasburg për raportin e Martyt Kryetari i këshillit kombëtar për bashkëpunim më Tribunalin e Hagës, Rasim Ljajiç, njëherësh ministër në qeverinë e Serb
Raporti i Martyt barazon viktimat me përdhunuesit serbë Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti tha se raporti i publikuar nga Dick Marty, raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës, bart