999 rezultate për

martoheshin

A do të martoheshit me një mashkull ose femër serbe? Kështu përgjigjen qytetarët (VIDEO) Qytetarët dhanë përgjigje interesante kur u pyetën se a do të martoheshin me një mashkull ose femër serbe. Në rubrikë
Sa ishte shembur komunizmi, si martoheshin shqiptarët 30 vite më parë (VIDEO) Shembja e komunizmit i gjeti shqiptarët pa asgjë. Mungesa ushqimesh, veshjesh dhe mungesa e strehimit ishin problemet më
Uronte që Xhisiela dhe Rexhepi të martoheshin, kush është gjyshi që iu vu tritoli Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të natës së mbrëmshme në Fushë-Krujë. Sipas burimeve nga Policia, një s
Sa ishte shembur komunizmi, si martoheshin shqiptarët 30 vite më parë (VIDEO) Shembja e komunizmit i gjeti shqiptarët pa asgjë. Mungesa ushqimesh, veshjesh dhe mungesa e strehimit ishin problemet më
Ata po martoheshin, ajo po merrte rreze dielli (FOTO LAJM) Një grua që po merrte rreze dielli prishi setin fotografik të një çifti të sapomartuar duke mos pranuar që të largohej n
Vajzat serbe pyeten nëse do të martoheshin me shqiptar (VIDEO) Sipas një kërkimi të kryer nga OKB-ja në vitin 2015, shumica e serbëve dhe shqiptarëve nuk janë të gatshëm ende që të ba
Stresi ka një dedikim për ish të dashurën Vetëm pak ditë më parë, nëpërmjet disa postimeve në rrjetet sociale, Stresi bëri të ditur se lidhja e tij me të dashurën
I thotë se do të martoheshin, mashtruesi i vjedh lekët gruas së ve Një 59-vjeçar i ka marrë me anë të mashtrimit 300 mijë lekë të vjetra një gruaje të ve në Tiranë. Sipas gazetares së
Sa duhet të presin çiftet për t'u martuar Traditat e martesës ndryshojnë nga kultura në kulturë, por sociologët, po vënë re disa ndryshime të cilat duket se po pr
Çmendet kuksiani, merr peng 21-vjeçaren dhe i bën presion që të martohen Një 27-vjeçar kuksian është arrestuar dje me akuzën pengmarrje, pasi ka mbajtur 5 ditë me forcë një vajzë me qëllim që t
Nëna humb betejën me kancerin, pa tre vajzat nuse në një ditë Tre motra nga Snellville vendosën të martoheshin në të njejtën ditë për t'i plotësuar dëshirën e fundit mamasë së tyre e
Kur Ilir Meta dhe Monika martoheshin në bashki (FOTO LAJM) Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi e kanë nisur lidhjet e tyre të dashurisë në politikë. Ata janë s
E dhimbshme/ Martoheshin të premten, të dielën e shoqëroi në varreza (FOTO) Ajo do të martohej të premten, por e shoqëroi në varreza të dashurin e saj të dielën. Ai i kishte shprehur dashurinë e t
Aksidenti i Velipojës/ Dy nga viktimat do martoheshin më 14 gusht Aksidenti i tmerrshëm që ndodhi në orët e para sot në mëngjes në Velipojë merr përmasa edhe më tragjike. Kështu, sip
Dy të dashuruarit nga Kosova donin të martoheshin në ISIS 20-vjeçarja Norë Zuzaku kishte lënë burrin me të cilin ishte martuar në Zvicër për t’u kthyer në shtëpinë e prindërve të
Arkivi Shtetëror i Venedikut / Pëlqimi, si martoheshin e lidhnin miqësi shqiptarët Lovorka Coralic/ Zagreb Qarqet themelore të jetës së përditshme; lidhjet familjare dhe miqësore të emigrantëve shqiptar