999 rezultate për

martesat

Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
Vajzat e shkurtra janë fat për djemtë e gjatë Të dashuruarit vendosin të bashkohen duke u martuar me njëri-tjetrin. Por martesat e çifteve dallojnë, sipas një stud
Nga vdekja e dyshimtë tek martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një libër historik për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemalin. 1- Ditë
50 sekretet e Fatos Nanos, nga burgu, tek atentatet dhe dy martesat e bujshme Që nga fëmijëria, pjesëmarrja në politikë, arrestimi, qëndrimi në burg, pafajësia, divorci, martesa e dytë me Xhoanën e
"Më martuan 13-vjeç", drama e martesave të hershme në Shqipëri Martesat e hershme konsiderohen nga të gjitha konventat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, dhunë me bazë gjinore d
Njihuni me martesat më të çmendura në botë Këto janë padyshim martesat më të çuditshme në historinë njerëzore. 1. Tajlandë – Në vendin e parë është një histori vë
Mos u martoni heret sepse do të divorcoheni Femrat që presin deri në moshën 26-vjeçare për t’u martuar kanë mundësi më të madhe për një martesë jetëgjatë. Ato të
Vajzat zviceriane të gatshme të martohen me shqiptarë Martesat dykombëshe janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe sociale, ku kanë ndikuar edhe rritja e dixhitali
Sezoni i dasmave po vjen, martesat VIP që tundën verën e kaluar (FOTO LAJM) Moria e dasmave VIP që pushtuan mediat dhe rrjetet sociale verën e kaluar padyshim që shkaktoi bujë të madhe në botën e
Ish-ministri i përvishet keq Amerikës: Po promovoni martesat gay në Shqipëri! Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një postimi ka shpërthyer ndaj ambasadës amerikane duke akuzuar se po p
Martesat në moshë të re, shqetësuese për shoqërinë maqedonase Numri i vajzave të reja të cilat ndërpresin shkollimin dhe fillojnë jetën bashkëshortore paraqet element shqetësues dhe
Martesat në moshë të vogël rrezikojnë divorcin Sipas një studimi të realizuar nga realizuar nga revista “Time”, femrat që presin deri në moshën 26-vjeçare për t’u mart
Çiftet homoseksuale në Australi mund të nisin martesat Çiftet e gjinisë së njëjtë në Australi mund të martohen, pasi pengesat ligjore për to janë hequr. Martesat e homoseks
Gruaja që shpëton martesat Një vejushë e pasur, e cila thotë se ka pasur marrëdhënie me mbi 100 burra të martuar në 10 vitet e fundit, është e mend
Çmenden femrat zviceriane për meshkujt shqipëtarë, ja përse Statistikat tregojnë se 2 nga 5 zviceranë kanë partnerë të huaj. Martesat mes personave me kombësi të ndryshme janë rezu
Martesat e përziera mes maqedonasve dhe shqiptarëve Irfan dhe Marionka Ushtelenca janë në martesë mbi 50 vite, ai është shqiptarë e ajo maqedonase, theksojnë se tensionet n
E rrallë, kisha ndalon martesat ditën e diel Ditën e diel në Katedralen e Shkodrës nuk do të ketë asnjë ceremoni dasme. Ky vendim hyn në fuqi që nga janari i 201
Pas 2 martesash të dështuara, Kastro Zizo gati për një fillim të ri (FOTO LAJM) I ftuar në “Xing me Ermalin”, Kastro Zizo ka folur për jetën e tij, martesat e dështuarea dhe mundësitë e reja. Ndë
Bregu u bën thirrje prindërve: Mos i martoni fëmijët nën 18 vjeç Në lidhje me lajmin e bërë sot publik në media se në një zonë të Librazhdit vajzat e mitura braktisin shkollën pasi mart
Harrojini martesat për letra angleze, ja vendimi që prek shqiptarët (FOTO LAJM) Duket se mënyra e martesës me shtetas anglezë për t'u pajisur me pasaportë, i ka ardhur fundi. Kjo për shkak se auto