999 rezultate për

marshi

Shqiptarët në Londër bëjnë marshim me flamur, tregojnë kërkesat Shqiptarët të cilët kanë emigruar drejt Londrës janë bashkuar nga Lëvizja Patriotike Shqiptare dhe kanë zhvilluar një ma
Bilbao - Real Madrid, formacionet zyrtare: "Galaktikët" synojnë marshimin drejt titullit (FOTO LAJM) Real Madrid luan në një udhëtim të vëshitrë kundër Bilbao, në kuadër të xhiros së 34-të të La Liga, shkruan lajmi.net.
Eliona Pitarka i bën namin ndjekësit: Ti duhet të varesh në mes të qytetit (FOTO LAJM) Marshimi i djeshëm nga sheshi Nënë Tereza drejt Kryeministrisë, Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë nga shumë vajz
Në marshimi kundër abuzimeve seksuale, Rudina zbriti në shesh me vajzat e Mark Frrokut (FOTO LAJM) Një ditë më parë në sheshin "Nënë Tereza" u mblodhën mijëra qytetarë për të ngritur zërin e tyre kundër abuzimeve seksua
Oriola "kërcënon" ata që nuk marrin pjesë në marshim: Do ta shohim sa do të ngriheni (FOTO LAJM) Më 4 qershor, ora 16:00 do të mbahet një marshim paqësor te “Nënë Tereza”, në shenjë proteste për të gjitha ato vajza të
Frikë nga marshimi i qytetarëve, bllokohet aksi Elbasan-Tiranë Teksa në Tiranë po protestohej për mbrojtjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, Policia e Shtetit ka ngritur një post-bllo
"Mos dhuno nënën e fëmijëve të tu", nisin marshimet e grave këtë 8 Mars (FOTO LAJM) Për disa gra tetë marsi shihet si ditë feste por të shumta janë dhe ato të cilat zgjedhin pikërisht të marshojnë në këtë
Tirana triumfon ndaj Flamurtarit, bardheblutë nisin marshimin drejt titullit (VIDEO) Tirana ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Flamurtarit në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Kate
Vetëm dy ditë para 2 marsit, Meta sërish në konferencë Zëdhënësi i Presidentit Meta shkruan në Facebook: “Të dashur kolegë gazetarë! Në ora 12.00, Presidenti i Republikës S
Tottenham rrit "marshin" për Muriqin, bën gati ofertën zyrtare Tottenhami i Jose Mourinho është duke u përgatitur për t’ia bërë një ofertë zyrtare sulmuesit kosovar të Fenerbahces, Ve
Pse e shqetëson Vuçiçin marshimi paqësor në Tiranë? Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se më datë 28 nëntor në Tiranë do të mbahet një marshim nën moton "Vuçiç nuk vendos për
Marshimi i "Vetëvendosjes" me 28 Nëntor në Tiranë, Albin Kurti jep detaje Albin Kurti është pyetur mbrëmjen e sotme për marshimin e paralajmëruar nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë me
3 vite nga humbja e Astrit Deharit, sot marshi për të kërkuar drejtësinë (FOTO LAJM) Më 5 nëntor 2016, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara deri më sot, vdiq aktivisti i Lëv
"Zbulimi Hershëm – Mbijetesë", mbahet marshimi kundër kancerit të gjirit Me moton "Zbulimi Hershëm – Mbijetesë", për të dymbëdhjetën herë me radhë në kryeqytet është organizuar marshimi tradici
Biznesmeni shqiptar: Më marshi të keqen, jam super pjeshkë! (FOTO LAJM) Biznesmeni Elton Ilirjani është kthyer në një ndër personazhet më të komentuar në vendin tonë. Madje, këtë muaj ai u
Sot në Shkup “Marshi i Paqes” për ta kujtuar Masakrën e Srebrenicës Sot në Shkup të Maqedonisë së Veriut do të mbahet “Marshi i Paqes” për ta kujtuar masakrën e Srebrenicës. Marshi do t
"Rama ik", qytetarët e Tiranës nisin marshimin (VIDEO) Anëtarë të degës nr 7 të PD në Tiranë, si dhe mbështetës të opozitës dhe qytetarë protestues janë nisur në këmbë deri në
Fillojnë protestat në kryeqytet, kryengritësi:Po votohet si në monizëm (VIDEO) Ndërkohë që votimi ka fiulluar prej orës 07:00 duke pritur të vazhdojë deri në orën 19:00 të pasdites së sotme. Një g
Përplasje dhe gazlotsjellës, gruaja mbetet e shtrirë në tokë (VIDEO) Shkodër, siç shihet edhe në Video një grua ka humbur ndjenjat për shkak të përplasjeve me policinë. Forcat policore kan
Berisha nxjerr foton: Marshimi i madh drejt kryengritjes së fundit Ish-kryeministri Berisha ka shpërndarë një foto teksa ka filluar protesta e opozitës në Tiranë. "Vershim i jashtezako