999 rezultate për

marreveshjeve

Washington Post: Zbërthimi i marrëveshjeve të "paqes" nga Trump E përditshmja prestigjioze amerikane Washington Post ka publikuar një artikull analitik për marrëveshjet e fundit të udh
Ndalohen tetë persona lidhur me vrasjen në Lipjan Prokuroria në Prishtinë ka ndaluar tetë persona, të përfshirë në rastin e vrasjes në Hallaq të Lipjanit, është bërë e di
Osmani e bindur: Brenda vitit do të kemi Qeveri të re Në Kuvend po diskutohet për votimin e tri marrëveshjeve ndërkombëtare që kërkojnë dy të tretat e votave të deputetëve.
Përplasje në Kuvend mes PDK-së dhe LDK-së për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), janë përplasur në lidhje m
Haradinaj kritikon Kurtin për deklaratat e marrëveshjeve në Munih Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit aktual Albin Kurti, lidhur me mar
Kurti: Nënshkrimi i dy marrëveshjeve me Serbinë është bërë pa autorizimin e qeverisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se firmosja e marrëveshjes së sotme mes Kosovës dhe Sebisë për hekurudhë
Kosova e Serbia do të lëvizin drejt marrëveshjeve të reja, deklaratat e Thaçit dhe Vuçiç Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të enjten se i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richa
Nënshkrim i Marrëveshjeve për projektin "Stacioni i pastrimit për ujërat e zeza në Shkup" Në Ministrinë e Financave sot do të nënshkruhen Marrëveshje për projektin “Stacionet e pastrimit për ujërat e zeza në Sh
Rama nis "hakmarrjen" pas disfatës me BE: Një plan i ri me Kosovën Sot Rama paralajmëroi se pas refuzimit të përsëritur nga Brukseli, ka një plan të ri me Kosovën, por u kursye të japë sh
Rama takohet me Limaj, zbardhet biseda Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh Koordinator Kombëtar i dy Qeverive Kosovë-Shqipëri, është pritur
Zv.ministri i MTI: Taksa nuk hiqet sepse Serbia nuk ka zbatuar asnjë pikë të marrëveshjeve Zëvendësministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, ka bërë të ditur që taksa e vendosur ndaj
Kërkesa e PSD-së pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Shqipërinë Partia Socialdemokrate ka përshëndetur arritjen e marrëveshjeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, gja
Kammenos propozon marrëveshje tjetër me Maqedoninë përveç emrit Ministri grek i Mbrojtjes ka propozuar nënshkrimin e marrëveshjeve me vendet fqinje, që do të shërbejë si barrierë ndaj
Ambasada ruse në Tiranë reagon rreth çështjes së ndryshimit të kufijve Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar sot në lidhje me çështjen e ndryshimit të kufijve në Kosovë. Në reagim, është publiku
Dorëhiqet kryeministri pas mosmarrëveshjeve me kryetarin e partisë Kryeministri gjeorgjian, Giorgi Kvirikashvili, ka dhënë dorëheqje të mërkurën pas mosmarrëveshjeve me liderin e partisë
Mosmarrëveshjeve me Greqinë po i vjen fundi Analisti politik Albert Musliu shprehet optimist se kontestit disavjeçarë për emrin që po mban peng integrimin e Maqedon
Nimic, letër palëve rreth (mos)marrëveshjeve Derisa Shkupi e Athina po përgatiten për takimin e së enjtes të dy ministrave të jashtëm Dimitrov e Kocijas në Ohër, ndë
Kocijançiç flet për bisedimet e raundit të fundit të bisedimeve në Brusel Pas një kohë të gjatë të ndërprerjes së dialogut me Serbinë, delegacioni i Kosovës ka vazhduar negociatat. Kryesuesi i d
Macron & Merkel: Palët të marrin përgjegjësitë për shkeljet e armëpushimit në Ukrainë Presideti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel i bënë sot thirrje palëve, përballë rritjes të
Dje nuk e mbështeti shfuqizimin e Speciales, e sot VV ia nis llafeve Vetëvendosje i vë kusht PDK-së votën për Gjykatën Specialen, që ta anulojnë edhe Asociacionin e Demarkacionin. Zyrta