999 rezultate për

marreveshjet

Lojtarët e Juventusit nuk do të paguhen për katër muaj Juventusi ka arritur marrëveshje me lojtarët në bazë të cilës do të kursej rreth 90 milionë euro. Kjo është bërë e di
Dy marrëveshjet me Serbinë, Kurti: Kam rezerva, nuk isha negociator Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, është shprehur se ka rezer
Haradinaj kritikon Kurtin për deklaratat e marrëveshjeve në Munih Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit aktual Albin Kurti, lidhur me mar
Marrëveshjet për hekurudhat dhe autostradat me Serbinë, flet Vjosa Osmani Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani nuk ka informacione të detajuara sa i përket marrëveshjes për hekurudhat të nënshkrua
Grenell i fal gjithë meritat: Marrëveshjet u arritën falë direktivave të Presidentit Trump Përmes një reagimi në Tëitter , ambasada amerikane në Berlin, ka thënë se marrëveshje për linjën ajrore, hekurudhore dhe
Isa Mustafa: U befasuam nga VV, të gjitha marrëveshjet bien në ujë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se kjo ka qenë befasi dhe askush nga partia e tij nuk e ka ditur e as nuk ka pr
REL/ Marrëveshjet Kosovë – Shqipëri nën hijen e "Mini-Shengenit" ballkanik Nisma rajonale e ashtuquajtur “Mini-Shengeni” ballkanik ka tensionuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duke lënë
SKANDALOZE/ Rama i jep serbëve të dhënat personale të shqiptarëve, zbardhen marrëveshjet me Serbinë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç konfirmoi se një nga marrëveshjet që pritet të nënshkruhet në Beograd në fund të j
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
Rama fajëson Haradinajn e thumbon Albin Kurtin: Ti lë mënjanë poezitë Rama i është përgjigjur kërkesës së Albin Kurtit për tu takuar së shpejti me të për të diskutuar sipas tij marrëveshjet
Publikohen 7 marrëveshjet që u nënshkruan dje nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë arritur marrëvjeshje për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentar
Mosmarrëveshjet mes dy pilotëve të 'kokëkuqes' i japin fitoren Hamiltonit Lewis Hamilton është fituesi i Çmimit të Madh të Rusisë, duke lënë pas vetes Bottas dhe Leclerc. Starti i garës në fa
Kryemadhi: Dy marrëveshjet me Ramën i kanë bërë gropën PD-së Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka kujtuar ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreut të PD, sot aleatët e saj se kanë
Haradinaj: Serbia i respekton marrëveshjet vetëm kur SHBA të jetë në dialog Viti 2019 është duke u parë si vit përfundimtar për finalizimin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, i nisur vite m
Kurti: Humbëm 8 vite me dialogun Kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit nuk i ka pëlqyer mos mbajtja e sotme e seancës së Kuvendit, ku do të diskutohej për
Zaev: Do të hapim marrëveshjet sekrete me Greqinë Kryeministri i Maqedonisë të Veriut, Zoran Zaev paralajmëroi se, nëse ekzistojnë mundësi ligjore, do t’u rekomandohet in
Kushtetuesja i kërkon llogari Thaçit për marrëveshjet ndërkombëtare Gjykata Kushtetuese ende nuk i ka kthyer përgjigje presidentit Hashim Thaçi në kërkesën e tij për të sqaruar nëse marrëv
Zaev: Kosova të mësojë nga unë sesi bëhen marrëveshjet Procesi i Prespës mund të jetë një shembull i zgjidhjes së mosmarrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës, tha kryeminis
Haradinaj: Do të zbulojnë çdo gjë mbi marrëveshjet me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar se në mbledhjen e radhës së Qeverisë, do t’ia prezantojë Kabi
Këto janë marrëveshjet që nuk po zbatohen nga qeveritë shqiptare Kosova dhe Shqipëria në mbledhjet e përbashkëta të dy qeverive ndër vite kanë nënshkruar marrëveshje të cilat kishin për