999 rezultate për

marreveshje

Arrihet marrëveshja, Nard Ndoka pranon koalicionin me Bashën Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ishte aleati i vetëm që nuk kishte arritur marrëveshjen me kreun e opozitës, Lu
Nard Ndoka braktis Bashën prag zgjedhjeve: Jam i pakënaqur! Një ndër aleatët më të fortë duket se e ka braktisur Bashën në zgjedhjet e 25 Prillit. Demokristiani Nard Ndoka nuk e
Arrihet marrëveshja Basha-Mediu Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka arritur në marrëveshje kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me k
"Marrëveshje e minutës së fundit", Fatmir Mediu takon Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu po zhvillon një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me koa
Pa marrëveshje! Përfundon takimi, kërkesa e Idrizit "tremb" Bashën Pa marrëveshje ka përfunduar takimi mes kreut të opozitës Lulzim Basha dhe kreut të PDIU-së Shpëtim Idrizit. Burimet
Donnarumma do të largohet falas, destinacioni i tij është Anglia Kanë mbetur rreth katër muaj deri në skadimin e kontratës së Gianluigi Donnarumma por marrëveshja për rinovimin nuk duke
Pritej marrëveshje! Basha e Mediu dalin nga takimi pa dakordësi Pavarësisht se mes tyre pritej që sot të kishte një marrëveshje, Media dhe Basha kanë lënë takimin e tyre pa dakordësi.
Vaksinë kineze në Shqipëri? Rama nuk e mohon por ka një "thumb" për BE A do të ketë një marrëveshje për vaksinën kineze? Kryeministri Rama e ka lënë të hapur mundësinë për një marrëveshje
Kurti deklaroi se dialogun nuk e ka prioritet, BE-ja i kujton se duhet të përfundojë marrëveshjen Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe komisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi kanë bërë një dekl
Gati për zgjedhje! Pas Idrizit, Lulzim Basha arrin marrëveshje edhe me Fatmir Mediun Ka përfunduar me dakordësi takimi mes Lulzim Bashës dhe Fatmir Mediut, kreu i PR-së, mbajtur në selinë blu. Në një ko
Vaksinat kineze në Maqedoni, detajet e marrëveshjes "top secret" Marrëveshja për furnizim të vaksinave anti kovid u nënshkrua me prodhuesin kinez “Sinofarm”. 200 mijë dozat e para prite
Rama zbulon marrëveshjen me Turqinë: Do na japin një dorë për Gjirokastrën dhe Beratin Edi Rama ka folur nga gjirokastra duke zbuluar një marrëveshje me Turqinë për të investuar në mënyrë të konsiderueshme t
Neymar edhe katër vite te PSG-ja PSG ka bërë hapin e madh duke arritur marrëveshje me yllin e skuadrës, Neymar. Sipas RMC Sport, braziliani do nënshkr
Sarri afër marrëveshjes me skuadrën nga Serie A Napoli ka nisur bisedimet me trajnerin Maurizo Sarri. Sipas mediave italiane trajneri aktual i napolitanëve, Gennaro
Rama zbuloi marrëveshjen me Bashën për ta çuar LSI për skrap, reagon kreu i PD-së Deklarata e Ramës se bashkë me kreun e PD kishte bërë plan që të çonte për skrap LSI kanë shkaktuar shumë reagime. B
Tifozët e Milanit në tension, klubi ende nuk ka arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës me Donnarummën Portieri i AC Milan, Gianluigi Donnarumma, është pranë skadimit të kontratës dhe sipas mediave italiane, marrëveshja me
Liverpool ka arritur marrëveshje me Davies Liverpool ka arritur marrëveshje me Ben Davies për transferimin e tij në Anfield. Mbrojtësi i Preston North End, Ben
AAK-ja prish koalicionin me LDK-në në Viti Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës i kanë ndarë rrugët në Viti. Ende pa i bërë dy vite
Roma pranë marrëveshjes me një super trajner Skuadra e AS Roma mund të bëhet me super trajner gjatë këtyre ditëve. E ardhmja e Paulo Fonseca-s është e pasigurt, s
Tension i madh mes Interit dhe Real Madridit, shkak bëhet Hakimi Shpërthen “stuhia” Hakimi. Real Madridi ishte i gatshëm ta lëshonte marokenin, por tani, pavarësisht nga një marrëveshje