999 rezultate për

marr

Dorëheqja e Haradinajt, Vucic mbledh në takim krerët e institucioneve Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, ka nxitur reagime nw Serbi, ku presidenti Aleksander Vuçiç, ka
Komisioni Europian aprovon marrëveshjen. Vodafone, tashmë lideri dixhital i Europës (VIDEO) Vodafone Group mori zyrtarisht aprovimin e Komisionit Europian për të finalizuar blerjen e aksioneve të kompanisë “Liber
Letra e dorëheqjes së Ramush Haradinajt Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në fund të mbledhjes së Qeverisë ai ka bërë të
Haradinaj jep dorëheqje, e fton Haga si të dyshuar Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në fund të mbledhjes së Qeverisë ai ka bërë
Arrihet marrëveshja, Lukaku drejt Interit Lukaku do të jetë lojtari i ri i Inter pas pak ditësh. Sipas mediave spanjolle kjo gjë është e sigurtë. Inter dhe Man
Juventus-Neymar, "zonja e vjetër" përdor Dybala në marrëveshje Mediat spanjolle raportojnë se Juventusi mund ta përdorë Paulo Dybalan në një marrëveshje shkëmbimi për yllin e Paris Sa
Qeveria e re greke e përmbajtur për emrin "Maqedonia e Veriut" (VIDEO) Për qeverinë e re greke, marrëveshja e Prespës duhet të përmirësohet. Këtë e theksoi zëvendësministri i Punëve të Jas
Ju ka marrë malli? Mira Konçi rikthehet në Tiranë dhe ja si duket (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Mira Konçi prej vitesh jeton së bashku me familjen e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashk
OSHEE sekuestron Ujësjellësin në Vlorë, shifrat e borxhit marramendëse Së fundi një skandal ka "marrë dhenë". Mësohet se OSHEE ka sekuestruar Ujësjellësin Vlorë për shkak se subjekti ka një b
Opozita, Dashamir Shehi: Zgjidhja vjen përmes një marrëveshje me garanci ndërkombëtare Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mun
Po bënin seks në dritare, çifti bie nga kati i 9 i pallatit në Rusi Një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese, ndërsa po kryente marrëdhënie seksuale me partner
HISTORIKE/ Marrëveshje mes Juntës ushtarake të Sudanit dhe opozitës Këshilli ushtarak sundues i Sudanit dhe udhëheqësit e opozitës kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit p
"Do paguaj dy shqiptarë të vrasin", gjyshja kërcënon mbesën Një gjyshe 82 vjeçe në Rimini të Italisë ka drejtuar mesazhe kërcënuese ndaj mbesës dhe të dashurit të saj, duke iu thën
Sot është dita më e lumtur e De Ligt Sot do të marrë fund saga e shumëpërmendur e De Ligt. Mbrojtësi i Ajax pasditen e sotme do të marrë rrugën për Torino.
Shpëthen bomba në Afganistan, 11 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë Shpërthimi i i një bombe të vendosur në anë të rrugës, u ka marrë jetën të paktën 11 personave. Pjesë e viktimavë janë e
Mbyllen Universitetet e Mitrovicës, Pejës dhe Prizrenit Universiteti i Mitrovicës, Pejës dhe Prizrenit nuk do të mund të pranojnë më studentë. Gjithë kjo për faktin se Këshilli
Shkenca thotë se kjo vajzë është më e bukura në botë (VIDEO) Sipas shkencëtarëve, fytyra e saj është e përsosur. Fjala është për Florence Colgate dhe ajo vjen nga një qytet i vogël
Shkarkohet Enton Duro, kush është emri i ri në krye të Tatimeve Delina Ibrahimaj është emëruar në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Disa ditë më parë Këshilli i Minis
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për
Fshihen parullat anti-shqiptare nga Kalaja e Himarës (FOTO LAJM) Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime "Himara, tokë greke", "Kaci