999 rezultate për

maroku

Shteti mysliman afrikan nxjerr gafën e Pacollit dhe turpëron Kosovën Maroku një shtet mysliman në Veri të Afrikës po mban një qëndrim të ashpër ndaj shtetit të Kosovës. Kryeministri i kë
Mbrojtësi i Juventusit pensionohet nga Kombëtarja Qendërmbrojtësi i Juventusit, Medhi Benatia, është duke menduar pensionimin nga Kombëtarja e Marokut. RMC Sport rapor
Spanja i shpall "luftë" emigrantëve, kthen menjëherë 116 marokenë të dhunshëm Spanja nuk do të tolerojë përpjekje e dhunshme për të hyrë në vend, tha qeveria të mërkurën. Deklarata erdhi në përgj
Futbollisti i Marokut hetohet për vrasje Incidenti fatal që u verifikua javën e kaluar në Marakesh (Marok), ku u përfshi lojtari maroken, Amin Harit, do hetohet
SKANDAL/ Nëse VAR do të përdorej, Maroku do të ishte akoma në Botëror (VIDEO) Nëse sitemi VAR do të përdorej siç duhej, Maroku tashmë mund të ishte ne mesin e 16 skuadrave më të mira të këtij Botëro
Shokohet Spanja, ndryshon rënditja e grupit B Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Maroku shokon Spanjën, rrezikohet kualifikimi (VIDEO) Maroku ka surprizuar Spanjën pasi ka arritur që të kalojë në avantazh në minutën e 14 me anë të Boutaib. Momentalisht
Formacionet zyrtare: Spanjë - Marok Spanja dhe Maroku do të luajnë ndeshjet e tretë në Grupin B të Kupës së Botës. Spanja e kërkon me çdo kusht fitoren
Zyrtare: Maroku i thotë lamtumirë Botërorit Tashmë është mëshuar edhe emrti i shtetit të parë që është përshëndetur nga Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’. Maroku ë
Pepe është një "pis" i vërtetë, shikoni çfarë bëri sot (VIDEO) Mbrojtësi portugez, Pepe konsiderohet nga lojtarët që veprojnë "pisët" në fushën e lojës duke mos përdorur vetëm këmbët
Tifozët e Marokut "hakmerren" ndaj Ronaldos (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldos i janë dashur vetëm katër minuta për të kaluar skuadrën e tij në avantazh ndaj Marokut. Kjo ka bë
Mbyllet pjesa e parë Portugali-Marok, Ronaldo vazhdon të shkruaj histori Pjesa e parë e ndeshjes midis Portugalisë dhe Marokut është mbyllur me dominimin e portugezëve 1-0. "Ylli" i kësaj sk
Çfarë humbet Ronaldo, i fut të "dridhurat" Marokut (VIDEO) Portugalia po vazhdon presionin e saj ndaj Marokut dhe po kërkon që të "vulos" fitoren e kësaj ndeshje që në pjesën e pa
I duhen vetëm 5 minuta, Ronaldo "çan" rrjetën e Marokut (VIDEO) Ronaldo ka shënuar një gol të mrekullueshëm me kokë në fillim të ndeshjes me Marokun. I janë dashur vetëm pesë minuta
Portugalia me forca të plota kundër Marokut, dalin formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Në “Luzhniki Stadium” të Moskës do të luhet sfida e vlefshme për Grupin B të Botërorit ndërmjet Portugalisë dhe Marokut.
Çmenduri në Marok-Iran, autogoli në sekondën e fundit vendos takimin (VIDEO) Irani ka arritur që të morë tri pikët e para në grupin B pasi ka mposhtur me rezultatin 1-0 Marokun me një autogol të sh
Maroku nuk dorëzohet, kërkon Botërorin tjetër Sot gjatë kongresit të FIFA-s në Rusi është vendosur edhe vendi pritës i Botërorit 2026, ku Maroku humbi në garën me SHB
Federata e Marokut i kërkon votën FSHF-së për organizimin e Botërorit 2026 Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zhvilloi sot një takim zyrtar me një delegacion nga Federata e Futbollit të Marokut,
Goditet rrjeti i drogës nga Maroku në Spanjë e Itali, në pranga edhe shqiptarë Një rrjet ndërkombëtar trafikantësh që transportonin drogë nga Maroku, Spanja dhe Italia është goditur nga karabinierët
Maroku shkëput raportet diplomatike me Iranin Maroku ka shkëputur marrëdhëniet diplomatike me Iranin për shkak të dyshimeve se po përkrah lëvizjen e pavarur Polisario