999 rezultate për

mare

Tritan Shehu: Politika e jashtme, shterpë dhe konfuze Deputeti Tritan Shehu me anë të një postimi në Facebook shkruan se programi i qeverisë për politikën e jashtme është sht
Moti i keq rrezikon jetën e 9 pushuesve, në Ksamil, Sarandë e Himarë Disa turistë janë vënë në rrezik për jetën për shkak të motit të keq që ka përfshirë vendin këto ditët e fundit në Shqip
Ndërron jetë aktorja e madhe Hajrie Rondo Aktorja e madhe Hajrie Rondo ka ndërruar jetë para pak minutash në moshën 66 vjeçare në Himarë. Ka ndërruar jetë akto
Sherr me thika në Himarë, plagoset 75-vjeçari Në Himarë fatmirësisht është parandaluar një konflikt i cili mund të përshkallëzohej deri në ngjarje tragjike! Pas nj
Gjendet pa jetë i moshuari në “Lungomare”, policia në vendngjarje Një person i pajetë bëhet e ditur se është gjetur ditën e sotme në afërsi të Lungomares në Vlorë. Sipas informatave, tru
Grekët e OMONIA-s prishin mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Himarës Një situatë e tensionuar është krijuar ditën e sotme, kur në Këshillin bashkiak të Himarës do të miratohej plani i përgj
Përfshihet nga flakët makina në Lungomare, drejtuesi shpëton paq Një automjet është përfshirë nga zjarri pasditen e sotme në Lungomare të Vlorës. Si pasojë e ngjarjes nuk ta lënduar,
Sekuestrohet drogë e madhe në një hotel në Himarë, një i arrestuar Një sasi e madhe droge është sekuestruar në një hotel në Himarë. Policia bën me dije se në pranga është vendosur edhe
Kërcënojnë grekët e OMONIA: Greqia dhe Qipro të bllokojnë Shqipërinë në BE Ish-kandidati për Bashkinë e Himarës dhe kreu i OMONIAs, Fredi Bejleri, ka paralajmëruar se nëse pronat në Shqipëri nuk
Emrat, Greqia u heq nënshtetësinë disa himarjotëve Gazeta greke “Proto Thema” publikoi të shtunën një shkrim ku bën fjalë për një nismë të qeverisë greke për t’i hequr nën
Denoncon gjimnazistja: Drejtoresha na merr lekë për diplomën e maturës Një maturante nga qyteti i Librazhdit ka denoncuar faktin qe drejtoresha e gjimnazit ku ajo ka kryer studimet, merr para
Skandal në Himarë, turisti serb zhvishet nudo në prani të fëmijëve (FOTO LAJM) Është tashmë e zakonshme që në plazhet e Shqipërisë të shohësh dhe të ndeshesh me turistë të huaj. Por sa vjen e bëh
Zbulohet pylli ku po “zhduken” turistët në Himarë (FOTO LAJM) Është zbuluar pylli misterioz ku “zhduken” turistët në plazhet e jugut. Në fakt është më mirë të thuash se ai ka qe
Detaje nga atentati me armë zjarri në Lungomare, si vdiq 36-vjeçari Mbrëmjen e sotme ka humbur jetën një person nga të shtënat me armë zjarri në zonën e Lungomares në Vlorë. Sipas burim
Të shtëna me armë në Vlorë, dyshohet për një të vdekur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se ka pasur të shtëna me armë në zonë
Prishjet në Himarë, Shqipëria i përgjigjet "flakë për flakë" Greqisë Një ditë më parë, ministria e Jashtme Greke reagoi për prishjen e dy ndërtimeve në Himarë për shkak se ishin ndërtuar në
Rrugët e Himarës mbushen me: "Himara është Greqi" Mjaft rrugë të bregut si edhe në Himarë janë mbushur këto ditë me mbishkrimin "Himara është Greqi". Dyshohet se shkri
DOKUMENTI/ Greqia e quan tradhtar dhe i heq shtetësinë kryebashkiakut të Himarës Qeveria greke i ka hequr zyrtarisht shtetësinë kreut të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro për tradhti të lartë kombëtare.
I riu plagos me gomone 19-vjeçarin nga Himara Një 26-vjecar banues në Tiranë, në plazhin e në plazhin e Potamit, Himarë, në brendësi të detit, ka plagosur lehtë nga p
Roma kontakton Liverpoolin për ti marë 'hakun' e Salah Mesfushori i Liverpulit Lucas Leiva nuk u shfaq në miqësoren e klubit në Wigan të premten mbrëma. Arsyeja mendohet të