999 rezultate për

mare

Një bombë aviacioni gjendet në Himarë, bëhet shpërthimi i kontrolluar Një bombë shpërthyese aviacioni është gjendur në Himarë ku më pas Policia ka bërë edhe shpërthimin e kontrolluar. St
Gjendet gomonia e vjedhur dje në Himarë Gomonia e vjedhur mbrëmjen e djeshme në Himarë wshtw gjetur. Policia bën me dije se pas kontrolleve të saj dhe banorë
Himarë, hajduti hyn në shtëpi mes natës e vjedh skafin Një grabitje ka ndodhur gjatë natës në Himarë. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Iljaz të Himarës.
Ndryshim në kupolën drejtuese të Vodafone, ikën Dietlof Mare vjen Achilleas K. Kanaris Vodafone Albania ka ndryshuar ekipin e saj drejtues. Kështu, në vend të Dietlof Mare në drejtimin e kompanisë do të v
Shqipëria rifiton detin, vija detare në Himarë do të jetë 12 milje Shqipëria dhe Greqia me gjasë janë pranë një marrëveshjeje të madhe historike për përkufizimin e shelfit kontinental, që
Greqia "bërtet" për Himarën, Bushati i sfidon në fshatin grek (FOTO LAJM) Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ishte sot në një takim me banorët e fshatit minoritar Derviçan
Trondit historiani: Himariotë të stërvitur nga Agimi i Artë janë nisur drejt Himarës Historiani Arben Llalla me anë të një statusi në Facebook ka publikuar disa foto ku flet për disa ushtarë himariotë të s
Bllokimi i shqiptarëve në kufi, Bushati niset me urgjencë në Kakavijë Prej disa orësh në Kakavijë vazhdojnë radhët e gjata. Pala greke nuk punon më asnjë sportel dhe ka sjell një kaos mes em
Qytetarët sulmojnë Ramën për spitalet: O delenxhi i pangopur! (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar ndjekësit e tij me një postim nga Qëndra Spitalore Universitare Nënë T
Përleshen me thika adoleshentët në Himarë Njw sherr me thika ka ndodhur sot nw Himarw ku ka mbetur i plagosur njw i ri. Burime nga policia thanë se është marr
Deputeti grek kërcënon Shqipërinë: Të lëshojmë avionët luftarakë mbi Himarë Shembja e ndërtesave në Himarë është çështje delikate që përfshin dy shtete, Greqinë dhe Shqipërinë. Pala greke ka as
Shqipëri-Greqi, negociata të ethshme deri në mesnatë për një karburant në Himarë Krahas pronave pa leje, Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit prishi edhe një karburant dje në Himare, i cili ndryshe n
Shembjet e shtëpive në Himarë, vjen reagimi i parë nga Athina zyrtare Shembja e banesave në Himarë ka sjellë edhe reagimin e parë nga Athina zyrtare. Ka qenë pikërisht zëdhënësi i qeveris
E FUNDIT/ Një person tenton t'i vërë flakën një autoboti me gaz në Himarë Vazhdojnë prishjet e objekteve në Himarë në kuadër të Projektit ”Rikualifikimi urban në Spille-Himarë”. Mësohet se nj
Prishja e ndërtimeve pa leje në Himarë, banorët përplasen me policinë (VIDEO) Mëngjesin e sotëm ka nisur aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Himarë. Banorë të zonës janë mbledhur duke t
Ambasadorja greke vizitë në Vlorë: Kujdes Himarën! Ambasadorja greke në Shqipëri Eleni Sourani sot ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Vlorës, ku ka theksuar rëndësinë e
Gjendet i pajetë një person në Himarë Një person i pajetë është gjetur në Himarë. Burimë nga policia bëjnë me dije se shtetasi 50-vjeçar është gjetur në oborr
Real Madridi rrit interesimin për bashkëlojtarin e Vinicius JR ( VIDEO ) Real Madridi nuk ka ndërmend të ndalet në blerjen e lojtarëve të ri. Klubi Madrilen së fundi ka rritur interesimin e tyr
DOSJA HABILAJ/ "Ketu kemi gjithçka nën kontroll, por noj grua q**ë...", si u ngarkuan tonelata drogë në Himarë Pjesë e dosjes së përgjimeve të klanit Habilaj është edhe një rast në 6 maj të vitit 2015 ku bashkëpunëtorët e tyre nga
OMONIA dhe “Agimi i Artë”, përpjekje për tensione në Himarë Këtë të premte, ministrat e Ramës, Damian Gjiknuri dhe Mirela Kumbaro kanë qënë në Himarë, me qëllim për të negociuar me