999 rezultate për

maratone

Kuvendi nis maratonën, diskuton sot hetimin e shkeljeve të Metës Kjo javë, do të jetë e ngjeshur për parlamentarët pasi do të mbahen tre seanca brenda katër ditëve. Në rendin e ditës
"Maratonën e fiton policia e Tiranës që kap çdo plakë që shet për bukën e gojës" Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka publikuar një foto në profilin e tij në Facebook. Në foto shihet një nënë e c
Edicioni i 4-ërt i Maratonës së Tiranës, marrin pjesë 2500 vrapues Ditën e sotme në kryeqytet do të mbahet pqër të katërtin vit radhazi Maratona e Tiranës. Në garë do të marrin pjesë 2
Atleti kenian bën namin, hyn në histori duke përfunduar maratonën nën 2 orë (VIDEO) Eliud Kipchoge ka shkruar historinë. Atleti kenian, njeriu i zgjedhur nga Ineos për të përfunduar një maratonë nën kufir
Humbi krahët dhe këmbët por sërish nuk mungoi në maratonën e vrapimit (FOTO LAJM) Një grua indiane që humbi të dy këmbët dhe duart, nga një infeksion i rrallë bakterial, ka kaluar të gjitha pengesat për
Vogëlushi me sindromën Down përshëndet turmën që e mbështeti gjatë maratonës (VIDEO) Ky është momenti i nxitjes së zemrës së një fëmijë me sindromin Doën që ka nxjerr sa më shumë spektatorë, ndërsa ai garo
Mësuesi francez vrapon në maratonë për të mbështetur familjen shqiptare (FOTO LAJM) Në Rennes të Francës një mësues mori pjesë në maratonën e mbajtur nga Cabcale drejt Mont-Saint-Michel, për të mbështetur
55 vite burg për grupin "Shullazi", çfarë ndodhi në seancën maratonë Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar ditën e djeshme me 55 vjet burg pesë anëtarët e grupit të Emiljano Shullazit. Vendi
Dy atletët vdesin gjatë maratonës Dy vrapues janë rrëzuar dhe vdiqn pak momente pasi vijës së gjysmë-finisht në maratonë. Njëri nga atletët, burrë rret
Luiza Gega shpallet fituese në Maratonën e Tiranës Ditën e sotme Tirana u përfshi nga Maratona ku fitues u shpall Luisa Gega. Në këtë Maratonë morën pjesë rreth 5 mijë gar
Veliaj tregon se si do ja vërë emrin djalit të sapolindur Kreu i bashkisë Erion Veliaj mirëpriti sot maratonën në fazën e fundit të saj. Teksa përshëndeti pjesëmarrësit nga e
Nxënësit e shkollave 9-vjeçare vrapojnë në garën “Fun Run”, i parapriu Maratonës së Tiranës (FOTO LAJM) Maratona e Tiranës çeli sot siparin e saj me kategorinë “Fun Run”, ku qindra nxënës të shkollave 9-vjeçare të Tiranës vr
Maratona e Tiranës, pjesëmarrës edhe italiani dy herë garues në “Six Mayor Marathon” Brenda tre viteve Maratona e Tiranës ia ka dalë që të fitojë prestigjin e një gare ndërkombëtare. Vrapues vendas dhe të
Publikohen detajet e Maratonës së Tiranës Këtë të dielë do të nisë Maratona e Tiranës duke filluar nga ora 09:00 e paradites. Në këtë event fantastic do të marin
Maratona e Tiranës gati të nisë rrugëtimin e saj për vitin e tretë radhazi Maratona e Tiranës është gati të nisë rrugëtimin e saj për të tretin vit radhazi. Më shumë se 5 mijë vrapues, një pjesë
Nga anëtarët e qeverisë “Rama”, tek bukuroshet e ekranit, VIP-at që marrin pjesë në Maratonën e Tiranës Sot është dhe afati i fundit për regjistrimin në Maratonën e Tiranës, e cila vjen këtë vit me edicionin e saj të 3-të si
​Rekord botëror në maratonën e Berlinit Eliud Kipchoge shkruan një faqe të historisë së atletikës. Keniani vendosi një rekord të ri botëror të maratonës dhe kët
Panik gjatë maratonës në Berlin, parandalohet sulmi i tmerrshëm terrorist Katër persona kanë përfunduar në pranga në Gjermani, pasi dyshohet se kishin planifikuar sulme me thikë në gjysmë marato
Shpallen fituesit e Maratonës së Tiranës (FOTO LAJM) Për të dytin vit radhazi u zhvillua Maratona e Tiranës, ku morën pjesë 2500 vrapues nga vende të ndryshme të botës.
Veliaj e ka marrë seriozisht Maratonën e Tiranës, stërvitet në kodrat e Liqenit Kur na ndajnë edhe 3 ditë nga Maratona e Tiranës, qindra vullnetarë të regjistruar për t’u bërë pjesë e saj po vijojnë p