999 rezultate për

maqedonise

Koronavirusi, 481 shqiptarë të izoluar në Itali pranë zonës së kuqe, mes tyre edhe shtetas të Maqedonisë Frika e koronavirusit ka izoluar 11 komuna në Itali pasi numri i të prekurve ka arritur në 132. Nuk dihet ende nëse m
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut viktima të telefonatave që u plaçkitin llogaritë (VIDEO) Maqedonia e Veriut ka regjistruar nga mëngjesi i sotëm thirrje masovike nga jashtë nga numra të paidentifikuar drejtuar
Edhe një shtetas tjetër i Maqedonisë së Veriut është infektuar me coronavirus Një tjetër shtetas i Maqedonisë është i infektuar me coronavirus. Bëhet fjalë për një shtetas të Maqedonisë që është
Shtetasi i Maqedonisë i transportuar në spitalin në Jokohama ka formë të butë të koronavirusit Shtetasi i Maqedonisë i cili ishte në mesin e tre qytetarëve tanë në anijen “Dajmond Princes”, i ankoruar në portin e qy
Deputetin e Maqedonisë së Veriut e zë gjumi në Kuvend Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut në këtë moment mbahet seanca solemne, në të cilën deputetët do të votojnë për ratifik
Xhaferi u takua me kryetarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s Mesterhazi Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot është takuar me kryerësin e detyrës kryetar i Asamblesë Parlamentare të NATO-Atill
Thaçi: Shqiptarët para vitit 2001 kanë qenë ekonomikisht më të fortë (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në një intervistë ekskluzive për "Zhurnal" ka folur për aktualit
Kapet me "mall" një shtetas i Maqedonisë së Veriut në Serbi Përfaqësuesit e Drejtorisë për polici kriminalistike pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme në Serbi, në bashkëpunim me
Kujdes kur udhëtoni, nisin reshje dëbore në Strazhë, Mavrovë dhe në Kodrën e Diellit Reshje të borës këtë mëngjes ka në Strazhë, Mavrovë dhe Kodrën e Diellit, njofton ndërmarrja publike “Rrugët e Maqedonis
Nënkryetari i VMRO-së: Rama po ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë "Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në mënyrë direkte, përzihet në zhvillimet politike në Maqedoni që nga viti 2016 kur
Dokumentet "Maqedonia e Veriut", ja kur pritet të lëshohen? Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, do të fillojnë të lëshohen ng
Maqedonia e Veriut gati të hedhë në treg mjetet e reja të identifikimit Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, do të fillojnë të lëshohen ng
Ja sa duhet të punojë një qytetar i Maqedonisë për të blerë një iPhone 11 Kompania polake Picodi.com ka bërë një hulumtim se sa duhet të punojnë qytetarët e vendeve evropiane dhe të Ballkanit pë
Zaev: LSDM e gatshme për zgjedhje Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski dhe kryetarin e Komisionit për pu
INTERVISTA/ Ali Ahmeti tregon prapaskenat për ndarjen e Maqedonisë: Jam zot këtu, jo qiraxhi Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti konfirmon në një intervistë ekskluzive për ABC News se partia e tij nuk do të bëjë koalici
Kjo është fuqia e pasaportës së Maqedonisë së Veriut Maqedonia e Veriut është në vendin e 47-të në botë për nga fuqia e pasaportës, ndërsa qytetarët e saj mund të udhëtojnë
Uashington post: Ja përse u largua Zoran Zaevi? Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dha dorëheqje duke hapur mundësi që kabineti i përkohshëm i ri të o
Ikën Zaev, votohet me 101 vota "pro" qeveria teknike Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut votoi me 101 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe asnjë “abstenim” qeverinë e re
Bëmat ndaj shqiptarëve, Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje (VIDEO) Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje të gjithë qytetarëve ndaj të cilëve është bërë padrejtësi. Propozim Rezoluta
Pendarovski: Brenda tremujorit të parë të 2020 do të jemi anëtar të NATO-s "Jo më larg se 3 muajt e parë të vitit 2020, Maqedonia e Veriut do të mund të bëhet anëtare e plotfuqishme e Aleancës ve