999 rezultate për

maqedonise

Aksion si në filma, policia ndjek të pabindurit që do çonin kanabis drejt Maqedonisë së Veriut Policia e Librazhdit ka ndaluar një 43-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 41-vjeçar, të cilët po tentonin të transport
Të martën, seanca e parë konstituive e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Kuvendi i Maqedonisë së Veriut informon se të martën (4 gusht) në orën 12:00, do të mbahet seanca konstituive për përbër
Kallëzohet penalisht ish-kryetarit të FFM-së, dyshohet se shpërdori 2.4 milion euro Policia Financiare e Maqedonisë së Veriut ka dorëzuar kallëzim penal kundër 11 personave fizik dhe 14 juridik për shpërd
Bullgaria hap dyert për Maqedoninë e Veriut, por ka një kusht Prej sot shtetasit e Maqedonisë së Veriut mund të hyjnë në Bullgari me test PCR negativ, jo më të vjetër se 72 orë. Q
Certifikohen rezultatet, shqiptarët me 32 mandate në Kuvendin e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15
Maqedonia e Veriut planifikon të hapë kufijtë për vendet e rajonit Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut pritet që gjatë fundjavës të diskutojë për heqjen e masave kufiz
COVID-19, si është situata në spitalet e Maqedonisë së Veriut Kapacitetet spitalore për trajtim të pacientëve me koronavirus janë gjysmë të mbushura. Këtë e konfirmoi për Alsat minis
Emrat e 120 deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë KSHZ dje publikoi rezultatet e para zgjedhore. Sipas këtyre rezultateve, këta janë 120 deputetët në përbërjen e ardh
Ali Ahmeti do të bëhet kryeparlamentar i Maqedonisë? Ende nuk janë shpallur rezultatet zyrtare përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut
Historike: Shqiptarët me 32 deputetë në Parlamentin e Maqedonisë Bazuar në të dhënat e publikuara nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, partitë politike shqiptare do të kenë 32 deputetë.
Sa është rritur fuqia e shqiptarëve në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut Zgjedhjet parlamentare të Maqedonisë së Veriut kanë sjellë një rritje të ndjeshme të fuqisë potenciale të shqiptarëve, d
Maqedonia e Veriut sot mban zgjedhjet e jashtëzakonshme Dita e sotme përkon me ditën e zgjedhjeve për Maqedoninë e Veriut. Këto zgjedhje janë të veçanta pasi do mbahen teksa CO
Qeveria e Maqedonisë së Veriut miratoi vendime për lokalet, pishinat, plazhet dhe vaksinën për Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të miratoi Protokollin për punën e pishinave dhe plazheve, kafeneve,
A duhet testi për shtetasit e Maqedonisë nëse udhëtojnë në vendet fqinje? Ja detajet Qeveria e Maqedonisë së Veriut, ka miratuar vendimin, sipas të cilit shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnj
Maqedonia e Veriut shpall 15 korrikun ditë jo pune Qeveria e Maqedonisë ka shpallur 15 korrikun si ditë jo pune për shkak të organizimit të zgjedhjeve parlamentare. “Në
Në sa vende mund të udhëtohet pa viza me pasaportën shqiptare, maqedonase e atë kosovare Me pasaportën e Maqedonisë së Veriut, pa viza mund të udhëtohet në 124 vende. Henley % Partners, pasaportën e Maqedon
Sot, 19 vjet nga marrëveshja për paqe mes shqiptarëve dhe maqedonasve Më 5 korrik të vitit 2001, Qeveria e atëhershme e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptarë arrijnë marrëveshjen për paqe.
Mbi 64% e qytetarëve nuk ikin dot për pushime Më shumë se 64% e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut nuk bëjnë dot as një javë pushime larg nga shtëpia. Rezultatet
Shpallet gjendje krize në një pjesë të Maqedonisë së Veriut Qeveria në seancën e sotme miratoi vendim për shpalljen e gjendjes së krizës në një pjesë të territorit të Maqedonisë së
Shifra shqetësuese, popullata e Maqedonisë po plaket, shkollat ​​po boshatisen Tendencat negative demografike në vendin tonë po marrin gjithnjë e më shumë vrull dhe këtë e ilustrojnë më së miri nga t