999 rezultate për

maqedonine

24 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronav
26 viktima dhe 1198 raste të reja në Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të fundit, u kryen 3081 teste dhe 1198 raste të reja të COVID -19 u regjistruan në: Shkup 572 Kumanov
Covid-19, si do të merren masat në Maqedoninë e Veriut? E ndjekim me vëmendje situatën me COVID-19, të gjitha resurset janë përqendruar në këtë çështje dhe qytetarët duhet ta d
Nuk ka negociata me Shqipërinë! Pse na bllokoi Hollanda Për presidencën gjermane të BE nuk është një javë e mirë. Të hënën bllokoi Polonia dhe Hungaria buxhetin e BE. Të mart
Dështojnë negociatat? BE: Shqipëria nuk ka përmbushur kushtet! Kanë dështuar edhe këtë herë negociatat me Bashkimin Europian për integrimin e Shqipërisë në BE. Kuadri negociues pë
977 raste të reja, 31-viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 2930 testime, ndërsa janë regjistruar 977 raste të rej
Arrestohen 5 persona në Maqedoninë e Veriut, akuzat e rënda për vjedhje Ministria e Punëve të Brendshme informon se SPB Tetovë ka zbardhur 12 vjedhje për të cilat është parashtruar kallëzim pe
Gjermania thirrje BE-së: Miratoni çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veri
Ditë e rëndësishme! BE-ja mblidhet nesër për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e nesërme, Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të mblidhen për të diskutuar rreth hapj
Zaev pret Maqedoninë: Kështu fitohet kur bëhen bashkë maqedonas, shqiptarë e turq Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut, për herë të parë në historinë e saj arriti kualifikimin në kampionatin Evropian, pasi
Tërmeti lëkund Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri Lëkundje të lehta tërmeti tronditën Shqipërinë pak minuta më parë. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Dibër, Bulqizë, etj.
Tërmeti godet Maqedoninë, lëkundjet ndjehen në Shqipëri dhe Kosovë Një termet me magnitudë 5.4 i shkallës s Rihterit është regjistruar në Maqedoninë e Veriut në orët e para të mëngjesit t
Izolimi i Prishtinës largon qytetarët, radhë të gjata për hyrje në Maqedoninë e Veriut Sot, Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për masat e reja anti-Covid. Në këto masa bën pjesë edhe izolimi i Prishti
Rekordi i zi në Maqedoninë e Veriut, 934 raste të reja me Covid-19, 5 ndërruan jetë 934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpa
Rastet e shtuara me Covid-19, ndërpritet kampionati i futbollit në Maqedoninë e Veriut Situata epidemiologjike në Maqedoninë e Veriut mbetet e rënduar. Pandemia po përhapet përsëri me ritme të shpejta te
Shpërthejnë infeksionet, kështu ndryshoi kurba e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.699 testime dhe janë reg
Ministri gjerman e bën fakt të kryer: Hapen negociatat me Maqedoninë, Shqipëria ka kushte Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka folur lidhur me anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Në Forum
A do të kthehen testet PCR me Maqedoninë, ja çfarë thotë Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në Shkup nuk ka saktësuar nëse do të vendosen PCR teste për qytetarët e Maqed
​Hoti vizitë zyrtare në Shkup, qëllimi i takimit me Zaev Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të mbajë një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të kryeminis
Ditë e zezë për Maqedoninë e Veriut, 10 viktima dhe mbi 400 të infektuar nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.853 teste, ndërsa janë regjistruar 428 raste të re