999 rezultate për

maqedonia

Vendos Gjykata: Një muaj paraburgim për rrëmbyesit e dy shtetasve nga Maqedonia Gjykata Themelore Gjilan ka marrë sot vendim duke ju caktuat masën e paraburgimiy prej një muaji për gjashtë personat e
Maqedonia e Veriut nis vaksinimin me dozat e dhëna nga Serbia Maqedonia e Veriut nisi dje vaksinimin kundër koronavirusit në spitalin për Sëmundje Infektive. Fillimisht me vaksin
Maqedonia e Veriut merr dozat e para të vaksinës nga Serbia Maqedonia e Veriut ka pranuar të dielën vaksinat e para kundër COVID-19 që janë donacion nga Serbia. Bëhet fjalë për 4,6
A do të shkojë Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve të parakohshme, flet Zaev Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë sot se vendi nuk do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlam
Tetë viktima dhe 199 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 8 viktima dhe 199 raste të reja nga COVID-19. Nga ana tjetër nu
"Maqedonia në BE vetëm nëse bashkohet me Bullgarinë ose bëhet një provincë shqiptare" (VIDEO) Ka të ardhme, unë kam biseduar me më shumë politikanë në Shkup. Ju kam thënë se ata kanë dy alternative. Njëra është
Tërmeti godet Maqedoninë e Veriut Një tërmet me madhësi 2 shkallë është regjistruar sot në afërsi të Gostivarit. Epiqendra ishte 13 kilometra larg qyte
Maqedonia e Veriut nis procedurat për blerjen e 200 mijë vaksinave kundër COVID-19 Maqedonisë së Veriut ka nisur procedurat për blerjen e vaksinës kundër COVID-19. Me vendim të Qeverisë, Ministria e S
Maqedonia e Veriut do të furnizohet me vaksina kineze ndaj koronavirusit Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-1
Maqedonia do të furnizohet me vaksina kineze kundër Covid-19 Autoritetet shëndetësore në vend po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-19 nga prodhuesi
Nga Maqedonia e Veriut e bëjnë të kryer, "Buba" Hasani i Partizanit Partizani bën goditjen e madhe në merkato ne janarit. Klubi i kuq, sipas informacioneve që vijnë nga Maqedonia e Veriut,
Pse po ikin të rinjtë nga Maqedonia? Papunësia e të rinjve, e cila mbetet në një nivel shumë të lartë, ende veçohet nga OJQ-të si një nga problemet kryesore
Maqedonia e Veriut arrin marrëveshje me Pfizer, siguron 800 mijë vaksina Maqedonia e Veriut ka arritur marrëveshjen me kompaninë "Pfizer" për blerjen e 800 mijë vaksinave kundër COVIDIT-19.
Gazeta serbe Danas: Maqedonia Veriore po kthehet në Amsterdamin e Ballkanit? Fenomeni më i rëndësishëm i Ballkanit është natyrisht ofensiva e qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të zgjeruar gamën
Lajm i mirë nga Maqedonia, shënohet ulje rekorde e rasteve të reja me Covid-19 Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 700 testime për koronavirus dhe prej tyre 83 kanë rez
Maqedonia dhe Serbia marrin dozat e para, kur pritet të vijë në Shqipëri vaksina anti-Covid Agjencia Europiane e Medikamteve (EMA) dhe Komisioni Europian miratuan të hënën vaksinën kundër koronavirusit “BioNTech-
Maqedonia e Veriut ndërmerr masa të reja anti-Covid Kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për media ka njoftuar se Qeveria ka sjellë vendim të pranojë propozimet e Komi
Maqedonia me masa të reja anti-covid, ja njoftimi i Ministrit të Shëndetësisë Ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka bërë të ditur se cilat masa kufizuese anti-Kovid janë p
Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë. Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mën
U vesh si grua? Si u arratis Gruevski nga Maqedonia U bënë dy vjet nga arratisja e ish kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevski nga Maqedonia drejt Hungarisë dhe akoma