999 rezultate për

maqedonasve

Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Sot, 19 vjet nga marrëveshja për paqe mes shqiptarëve dhe maqedonasve Më 5 korrik të vitit 2001, Qeveria e atëhershme e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptarë arrijnë marrëveshjen për paqe.
Ballistët i futin tmerrin maqedonasve, skuadra e njohur ua ndalon hyrjen në stadium Skuadra maqedonase Akademija Pandev ua ka ndaluar Ballistave hyrjen në stadium për ndeshjen me Shkëndinë. Ndeshja e j
Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë
Mos u ankoni se ka dhe më keq, 83% e maqedonasve duan të emigrojnë Ankohemi se 60% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi për shkak të varfërisë dhe jetesës së keqe në Shqipëri por ka e
Ministria jep detaje për vdekjen e tre maqedonasve në Serbi Nga Ministria e Punëve të Jashtme bëjnë të ditur se ministri i shëndetësisë dhe sekretari i qeverisë Dragi Rashkovski dh
I dënuari me burg do të drejtojë pajtimin e maqedonasve Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë Aleksander Kiracovski nuk e shef si pengesë emërimin e
Shumicës dërrmuese të maqedonasve nuk u intereson marrëveshja Më 30 shtator do të mbahet referendumi që do të mbajë pyetjen: “A jeni për hyrje në NATO dhe BE me pranimin e marrëveshj
Hahn përsëri ju thotë maqedonasve se e kanë derën e hapur Dyert e Bashkimit Evropian për Maqedoninë janë të hapura dhe nga ju varet nëse atë do ta shfrytëzoni ose jo. E juaja ës
Studiuesi Arsim Spahiu sjell botimin "Mbi mitologjinë dhe fenë e maqedonasve të vjetër" “Mbi mitologjinë dhe fenë e maqedonasve të vjetër” është libri më i fundit i Dr. Arsim Spahiut, një libër i cili vjen pi
Maqedonasve nuk u intereson Gruevski, numërohen me gishta protestuesit Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për
Maqedonasve nuk do t’u pëlqejë rezultati i regjistrimit të popullsisë në 2020 Përgatitjet për regjistrimin e popullsisë në Maqedoni kanë rinisur mes vorbullës së hetimeve për abuzimin me regjistrimi
Protestë para Kuvendit në Shkup kundër ndryshimit të emrit (VIDEO) Para Kuvendit në Shkup po protestohet kundër ndryshimit të emrit, të shtetit dhe identitetit të kombit. Protestuesit
Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO) Gjatë protestave të djeshme të mbajtura në Melburn të Australisë ka ndodhur një incident i përgjakshëm mes komunitetit g
Grubi: Askush s’mund të ndalë barazinë mes shqiptarëve dhe maqedonasve Kryetari i grupit parlamentar të BDI-së, Artan Grubi, ka thënë se koalicioni qeverisës nuk do të dorëzohet për Ligjin pë
Minarja u pengon maqedonasve në Ohër, anulohen punimet Ministri Alagjozovski njoftoi ndërprerjen e restaurimit të Xhamisë Ali Pasha në Ohër Ministri për Kulturë i Maqedonis
A të fitonin apo të ndalonin qenin, ky ishte halli i maqedonasve të Vardarit mbrëmë (FOTO & VIDEO) Vardari në barazimin 1-1 Rosenborgutarriti të marrë pikën e parë në Ligën e Europës. Ky nuk është lajmi i vetëm, pasi
Martesat e përziera mes maqedonasve dhe shqiptarëve Irfan dhe Marionka Ushtelenca janë në martesë mbi 50 vite, ai është shqiptarë e ajo maqedonase, theksojnë se tensionet n
SHËNIM/ Përse vizita e Metës i shërbeu më shumë maqedonasve Nga Albeu.com Presidenti Ilir Meta ka veshur prej më shumë se një viti kostumin e politikanit konstruktiv brenda
Zekolli: Zaev, Ali Ahmeti i maqedonasve! Ish diplomati dhe opinionisti, Arsim Zekolli është pyetur gjatë emisionit “Studio e hapur” se çfarë e dallon LSDM-në e Z