999 rezultate për

maqedonasit

"Maqedonasit janë vetëm me 60 mijë veta më tepër se shqiptarët në Maqedoni" Lajmi se shqiptarët në Maqedoni janë 47 për qind nga popullsia e e përgjithshme e Maqedonisë ka nxitur debat mes intelek
Tronditën maqedonasit: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i popullsisë, por janë numri një,
"Maqedonasit urrejnë bullgarët dhe shqiptarët, duan serbët" Zëvendës kryeministri bullgar, Krasimir Karakaçanov, ka lëshuar sërish deklarata provokuese ndaj Maqedonisë së Veriut.
Holandezja i bën gaz të botës maqedonasit Një shtetase holandeze e cila për disa vite është duke jetuar në Maqedoni, ka shkruar një artikull interesant në mediat
Shqiptarët "të pa interesuar" për të votuar, jehona tek maqedonasit ka arritur gati 50%, tek shqiptarët 26% Jehona e votuesve deri në orën 15 është 31,78 për qind, bënë të ditur nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve pasdite në ko
Grubi: Dy maqedonasit po na sjellin kriza, koha është për shqiptarin Ish deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka komentuar ngjarjet e fundit të dy liderëve poltik maqedonas Zoran Zaevit dhe Hrist
Shqiptarët shtohen, maqedonasit pakësohen Enti Shtetëror i Statistikave ka publikuar të dhëna të reja për lindjet dhe vdekjet në tre mujorin e fundit të vitit 201
"Na e pushtuan bullgarët, maqedonasit e rumunët", festivali i RTSH-së nis me polemika (FOTO LAJM) Mbrëmë ka nisur festivali i RTSH-së dhe “ylli” i natës së parë ka qenë prezantuesja Alketa Vejsiu dhe këngëtarja Elvana
Tërmeti në Shqipëri, maqedonasit: Ndërtimet tona janë më të sigurtat në rajon “Qëndroj fuqishëm para të gjithëve se në shtetin tonë kemi ndërtimin më cilësor nga rrethimi. Ajo që ndodhi në Shqipëri
Zhbogar qetëson maqedonasit: KE do të rekomandojë hapjen e negociatave Euroambasadori Samuel Zhbogar shprehet i bindur se raporti i Komisionit Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave
Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë
Reka: Pres që të më votojnë edhe maqedonasit Kandidati i vetëm shqiptar për president të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka, ka thënë se përkrahja e qytetarëve për ka
Maqedonasit dhe grekët takohen për të rishkruar historinë, a do të përfillen shqiptarët ? Në mars do të takohet Komiteti i përbashkët interdisiplinar Maqedoni e Veriut – Greqi, në të cilin do të shqyrtohen test
Dimitrov qetëson maqedonasit pas rënies të koalicionit në Greqi Lidhur me tërheqjen e koalicionit qeverisës në Greqi, Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov tha se ka biseduar me ministri
Mbrojti shqiptarët dhe maqedonasit, karikatura e aritistit grek bën bujë në Greqi Nacionalizmi duket të jetë shpëthyes në shoqëritë e mbyllura dhe me kontakte të kufizuara me kulturat e tjera duke sjell
Ndodhi edhe kjo, një shqiptar do të pajtojë maqedonasit e përçarë Pushteti në Maqedoni edhe më tej angazhohet për pajtim mes deputetëve dhe të gjitha subjekteve politike në vend, me qëll
Serbët sulmojnë Mickoskin dhe lartësojnë Ivanovin Me titull “Hajvar i Referendumit”, gazeta proqeveritare e Serbisë “Politika” të martën doli me komente në të cilat vler
Mesazhi i Mattis për maqedonasit: Ky është votimi më i rëndësishëm në histori Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, i cili arriti sot për vizitë zyrtare në Maqedoni, porositi shtetasit e kët
Zaev: Maqedonasit duhet të pranojnë emrin e ri ose të përballen me “izolim” Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, tha se qytetarët duhet të pajtohen të pranojnë emrin e ri të shtetit ose do të përba
Maqedonasit i dalin para grafiteve anti-shqiptare, veprimi i tij është prekës (VIDEO) Qytetari nga Velesi, Aleksandar Kukulev, me vetiniciativë e ka fshirë një grafit me përmbajtje fyese për shqiptarët, për