999 rezultate për

maqedonase

Pa mëshirë, policia maqedonase e tepron duke goditur të moshuarin pa faj (VIDEO) Sot gjatë protestes ku qytetarët dolën për rastin "Monstra" ku u bashkuan edhe ata të rastit Alfa si dhe familjaret e Al
Zaev: Besoj në zgjidhje me Bullgarinë pa e kontestuar identitetin dhe gjuhën maqedonase Për Identitetin dhe gjuhën maqedonase as nuk është diskutuar dhe negociuar dhe as nuk do të diskutohet dhe negociohet.
Gazeta serbe Danas: Maqedonia Veriore po kthehet në Amsterdamin e Ballkanit? Fenomeni më i rëndësishëm i Ballkanit është natyrisht ofensiva e qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të zgjeruar gamën
Në disa komuna maqedonase po dyfishohet numri i shqiptarëve Në disa komuna të Republikës së Maqedonisë ku me regjistrimin e vitit 2002 kishte numër të vogël të shqiptarëve, tani ka
I riu shqiptar ndalohet nga polici maqedonas dhe nuk dëshiron të flas maqedonisht (VIDEO) Një video e shpërndarë ka bërë bujë në rrjetet sociale dhe portalet maqedonase. Në video shihet një polic maqedonas q
Policia maqedonase ndaloi të xhironte Marin Memën, reagon Aleanca për Shqiptarët Gazetarët e vërtetë përpiqen kudo në botë ta kryejnë punën e tyre me sukses dhe në kërkim të vërtetës për ta informuar p
Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
Të dhëna tronditëse: Ka gra kosovare dhe maqedonase që janë aktive në luftime krah ISISI-t Në Open sonte po diskutohet për kthimin e fëmijëve nga Siria, ku një nga çështjet për të cilat u debatua ishte se pse di
Më shpejt nga ç'mendoni, e ëma zbulon dasmën e Shpat Kasapit me maqedonasen (VIDEO) Këngëtari i njohur, Shpat Kasapi ka qenë ditën e sotme i ftuar në rubrikën ‘N’fermë’ me Ervin Kurtin i shoqëruar nga mam
Bullgaria nuk e njeh Gjuhën Maqedonase! Zaev nuk pret pengesa për nisjen e bisedimeve (VIDEO) Në Ditën e Mësuesit, ministrja e Arsimit, Milla Carovska rikujtoi profesoreshën e saj të gjuhës, të cilën e quajti heroi
Lajme jo të mira për Kosovën, Pandev i bashkohet Maqedonisë Maqedonia e Veriut ka marrë shtysë së madhe mbrëmë, para ndeshjes kundër Kosovës. Në një situatë të jashtëzakonshme,
Bullgaria kërkon nga BE të mos njohë kombin dhe gjuhën maqedonase Një mosmarrëveshje historike e ndezur midis dy vendeve fqinje në Ballkan është duke u bërë një çështje për Brukselin, se
Zaev: Ekziston zgjidhje me Bullgarinë, të dyja vendet do të jenë fituese Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se “ne vazhdojmë miqësisht dhe do të jemi të kujdesshëm me narrativin tonë pasi ekz
Policia maqedonase në aksion, kapin 301 shkelje për mosmbajtje të maskës Gjatë njëzet e katër orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes s
Në sa vende mund të udhëtohet pa viza me pasaportën shqiptare, maqedonase e atë kosovare Me pasaportën e Maqedonisë së Veriut, pa viza mund të udhëtohet në 124 vende. Henley % Partners, pasaportën e Maqedon
Zaev pret koalicion të qëndrueshëm paszgjedhor me partitë shqiptare Lideri I LSDM-së Zoran Zaev pret fitore në zgjedhjet e 15 korrikut, po madje edhe mbështetje për formimin e një koalicio
Analisti politik i drejtohet LSDM-së: E treguat sa humbës jeni Pak para zgjedhjeve akoma ziejnë sulmet politike. Përmendim këtu se idea e një kryeministri shqiptar është piketuar s
Mjekja maqedonase: Nga 20 pozitiv vetëm njëri është shqiptar, e ju mendoni se ata janë fajtorë Shkrimtarja dhe mjekja maqedonase, Marija Janevska ka reaguar ndaj sulmeve nga ana e maqedonasve që u bëhen shqiptarëve
Truproja e Pendarovskit rezulton me COVID-19, alarm në Presidencën Maqedonase Një truprojë i Presidentit Stevo Pendarovski në Maqedoninë e Veriut ka rezultuar me COVID-19. Ai është pjestar i ekipit
Profesoresha maqedonase shpreh gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve (FOTO LAJM) Profesoresha maqedonase Marina Atanaskoska në pofilin e saj në Fejsbuk ka shprehur gjuhë të urrejtjes. Ajo në profili