999 rezultate për

maqedonas

Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
Nëntori i zi maqedonas! Çdo 50 minuta u shënua një viktimë nga COVID-19 Muaji nëntor shënoi muajin me numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi në Maqedoni, që prej fillimit të pandemis
Në 2019 vetëm 813 maqedonas kanë marrë shtetësi bullgare Sipas të dhënave të Eurostat, vjet vetëm 813 qytetarë nga Maqedonia e Veriut kanë marrë shtetësi bullgare. Agjencia
Nesër protestë në Shkup për barazinë e flamurit shqiptar me atë maqedonas Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut pak më ndryshe do të shënojnë këtë 28 Nëntor. Për nesër në ora 14 e 30 minuta ësht
"Nuk kemi alternativë tjetër përveç rrugës evropiane", Zaev: Të sigurt në identitetin maqedonas Të sigurt në identitetin maqedonas do t’i lëvizim gjërat, porositi kryeministri Zoran Zaevi në publikimin në Fejsbuk, pa
Zaev pret Maqedoninë: Kështu fitohet kur bëhen bashkë maqedonas, shqiptarë e turq Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut, për herë të parë në historinë e saj arriti kualifikimin në kampionatin Evropian, pasi
Komentatori shpërthen pas fitores, të gjithë të dëgjojnë himnin maqedonas (VIDEO) Maqedonia e Veriut mori një fitore të madhe dje ndaj Gjeorgjisë me shifrat 1-0 dhe u kualifikua në Kampionatin Europian.
Dy shtetas maqedonas të përfshirë në sulmin në Vjenë Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se përveç Kujtim Fejzulait, edhe dy persona të t
Një në 5 maqedonas është i varfër Çdo pesti i banorë në Maqedoni është i varfër. Shkalla e njerëzve të varfër në vitin 2019 ishte 21.9 përqind, informojnë
Të dhëna tronditëse: Ka gra kosovare dhe maqedonase që janë aktive në luftime krah ISISI-t Në Open sonte po diskutohet për kthimin e fëmijëve nga Siria, ku një nga çështjet për të cilat u debatua ishte se pse di
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Më shpejt nga ç'mendoni, e ëma zbulon dasmën e Shpat Kasapit me maqedonasen (VIDEO) Këngëtari i njohur, Shpat Kasapi ka qenë ditën e sotme i ftuar në rubrikën ‘N’fermë’ me Ervin Kurtin i shoqëruar nga mam
Tifozët maqedonas në postimin e Enis Bardhit: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur Sonte me fillim nga ora 20:45, do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të
Bullgaria nuk e njeh Gjuhën Maqedonase! Zaev nuk pret pengesa për nisjen e bisedimeve (VIDEO) Në Ditën e Mësuesit, ministrja e Arsimit, Milla Carovska rikujtoi profesoreshën e saj të gjuhës, të cilën e quajti heroi
Lajme jo të mira për Kosovën, Pandev i bashkohet Maqedonisë Maqedonia e Veriut ka marrë shtysë së madhe mbrëmë, para ndeshjes kundër Kosovës. Në një situatë të jashtëzakonshme,
Holandezja i bën gaz të botës maqedonasit Një shtetase holandeze e cila për disa vite është duke jetuar në Maqedoni, ka shkruar një artikull interesant në mediat
Bullgaria kërkon nga BE të mos njohë kombin dhe gjuhën maqedonase Një mosmarrëveshje historike e ndezur midis dy vendeve fqinje në Ballkan është duke u bërë një çështje për Brukselin, se
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO) Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për
Zaev: Ekziston zgjidhje me Bullgarinë, të dyja vendet do të jenë fituese Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se “ne vazhdojmë miqësisht dhe do të jemi të kujdesshëm me narrativin tonë pasi ekz
BDI koalicion me LSDM? Vijnë shenjat e para Nga BDI vijnë zërat e parë për kompromis me LSDM-së e Zoran Zaevit. Vetë kandidati i integristëve për Kryeministër,