999 rezultate për

manovĂr

Flet kumanovari që tentoi t'i bëjë "atentat" Fatime Fetaut: Isha me të dashurën, policia na gjuajti Policia e Maqedonisë para një muaji, konkretisht më datën 8 shkurt lëshoi njoftimin për një ngjarje në Bogovinë ku polic
Ky është kumanovari që ndihmoi në lirimin e shqiptarëve në rastin "Monstra" Kryetari i IGFM-së dhe kundërshtari i ashpër i regjimit të kaluar, Idriz Sinani ka dhënë një kontribut të çmueshëm në li
Ngjarje e rëndë, Kumanovari përdhunon të moshuarën 88 vjeçare Një ngjarje makabër ka ndodhur të hënën në fshatin Nikulan të komunës Nagoriç i Vjetër. Rastin e ka paraqitur në pol
Tragjedi në dasmën kumanovare, vritet një 19 vjeçar 19-vjeçari nga Gjermania, me origjinë nga Serbia, ka vdekur në Maqedoni, pasi ka marrë plagë të rënda në një dasëm dje n
Historia e kumanovares që i është bashkuar ISIS-it Një vajzë kumanovare është pjesë e grupit ISIS, që prej tre vitesh tashmë. Familja e saj po e mban të fshehur rastin e s
Kumanovarët: S’kemi asgjë, kemi vetëm gurë për të gjuajtur shejtanin Incidenti i pak ditëve më parë në Kumanovë me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, tregon se qytetarët e Kumanovës janë të rev
Kumanovarët porosi doktor Ilirit: BDI e tradhtoi Kumanovën, nuk e ke vendin aty! Lajmi se BDI po përgatit doktorin Ilir Hasani për të kandiduar në listën e deputetëve në njësinë numër 2, nuk është prit
“Vdekje për shqiptarët”, mbishkrimi që shqetëson kumanovarët Në Kumanovë kohëve të fundit qytetarët shqiptarë në muret e ndërtesave hasin grafite me përmbajtje anti-shqiptare, ku më
Kumanovarët po ikin për punë në Irak Kumanovarët po aplikojnë në mënyrë masive për punë në Irak, pasi firma amerikane KBR (Braun dhe Rut) nisi me rekrutimin
Katër kumanovarë në pranga për trafik droge SPB Kumanovë, me urdhër të Prokurorit, ka arrestuar I.M 29 vjeç, D.P 21 vjeç, T.I 31 vjeç dhe R.M 19 vjeç, të gjithë ng
Kumanovarët bllokojnë rrugët për të ndalur vizitën e Ahmetit (FOTO LAJM) Qindra banorë shqiptarë të Kumanovës janë grumbulluar dhe po bëhen gati të bllokojnë hyrje-daljet në qytet, pas një info
Kumanovari i "Lagjes së Trimave" që i fali radion UÇK-së (FOTO) Shqiptarët e Kumanovës kanë dhënë një kontribut shumë të madh gjatë luftës në Kosovë, Maqedoni dhe Luginën e Preshevës.
Arrestohen 4 kumanovarë Policia ka arrestuar 4 banorë të Kumanovës nën dyshimin se kanë plaçkitur një refugjat nga Afganistani. Të akuzuarit
"Çmenden" kumanovarët, ja me çfarë e merr Sinani nusen (VIDEO) Sinan Hoxha është martuar sot në Kumanovë me të fejuarën e tij, Andrra Destani. Dasma e tij mund të konsiderohet "për
Kumanovarët zgjedhin Greqinë dhe Turqinë, Ohri i shtrenjtë për ta Edhe pse jemi në zemër të pushimeve verore, por në Kumanovë nuk vihet re ndonjë mungesë e madhe njerëzish. Madje edhe at
Kumanovarët akuzojnë BDI-në se po e dërgon shpesh për vizitë Çavkovin Kandidati për kryetar të degës së BDI-së në Kumanovë, Xhemal Rexhepi-Shqiponja, ka akuzuar funksionarë të partisë së tij
Ndalohet kumanovari që kërkonte para në emër të "Iliridës" Është ngritur padi penale për shantazhim ndaj një qytetari nga Kumanova pasi gjatë vitit të shkuar ka kërcënuar një qyte
Ja çfarë thotë kumanovari i revoltuar për Ahmetin dhe Thaçin (VIDEO) Videoja ku shihet një qytetar i revoltuar i Kumanovës po bën xhiron në rrjetet sociale. Teka rrëfen mes emocionesh ditët
BDI: Kumanovarët treguan qetësi dhe maturi "Të nderuar bashkëqytetarë të Kumanovës, ne deputetët e Bashkimit Demokratik për Integrim nga rajoni i Likovës dhe Kuman
1600 euro për familjet kumanovare, 10 mijë euro për policët Në mbledhjen e mbajtur mbrëmjen e djeshme qeveria e Maqedonisë ka vendosur që familjeve kumanovare, të mbetura pa banesa