999 rezultate për

mandatit

Deputetët e Monikës reagojnë me "buton", por nuk thonë gjë për mandatet (FOTO LAJM) Deputetët e LSI-së kanë reaguar me një qendrim të dyzuar në lidhje me vendimin e Lulzim Bashës për të djegur mandatet. S
Firmoset marrëveshja: Investim 80 milion euro për studentët Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ditën e sotme do të firmosi 3 marrëveshje të rëndësishme në sektor
Skandal pas skandali, Fevziu tregon mallkimin e mandatit të dytë të Ramës Duket se Fevziu ka një ide të qartë në lidhje me dështimet dhe skandalet e njëpasnjëshme të qeverisë Rama 2. Sipas ti
Gruevski i shpëton burgut falë deputetëve Kërkesa e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski nuk u miratua sot në seancë plenare në Kuvendin
Edhe në qeli Gruevski do të jetë deputet Shumica parlamentare nuk i ka 80 vota “për”, kurse Rregullorja thotë se në rast se ato nuk janë siguruar, mandati prej d
Presidenti Ivanov mund të shkarkohet Shumica parlamentare në Maqedoni mund të iniciojë mocion besimi ndaj presidentit Gjorge Ivanov. Në mungesë të numrave të
Ky është drejtori i ri i postës në Maqedoni Në seancën e sotme, Qeveria e Maqedonisë miratoi vendim që drejtori i deritanishëm i Postsës së Maqedonisë, Fadis Rexhep
Ky personi në foto është president Ish-presidenti i Uruguait, Jose Mujica, i cili për shkak të jetës së tij ishte quajtur presidenti më i varfër në botë, r
Tha se Tahiri do dënohej me arrest shtëpie, ndryshon mendje Kryemadhi Monika Kryemadhi e ftuar në News24, ka komentuar shkarkimin e Kryeprokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj dhe
Dorëheqja e Saimir Tahirit, si e komenton Gramoz Ruçi Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka komentuar për herë të parë vendimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri për dorë
Rama: Bashkë me Veliajn do të bëjmë më shumë gjatë mandatit tonë Bulevardi i Ri, një nga projektet më madhore të Bashkisë së Tiranës vijon të shtrihet më tej dhe tanimë ai lidhet me rru
Lu paralajmëron Tahirin pas dorëzimit të mandatit: Gati për përballje? Vetëm një ditë pasi ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dorëzoi mandatin e deputetit, ka reaguar ambasadori Donald Lu
Ahmetaj për dorëzimin e mandatit nga Tahiri: Ai është në botën e tij Ditëne sotme Saimir Tahiri vendosi që të dorëzonte madatin e tij të deputetin. Ky veprim u komentua gjerësisht nga
EULEX e konfirmon: Largohemi më 14 qershor Misioni i Bashkimit Evropian, EULEX i cili mori në duart e tij “frerët” për të forcuar e sundimin e ligjit në Kosovë e
Për herë të parë një shqiptare në krye të një institucioni financiar në Maqedoni Ish deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim gjate mandatit 2014-2016, Nora Aliti pritet që në javën e ardhshme të
Aqif Rakipi bën një padi, kërkon rikthimin e mandatit Aqif Rakipi ka depozituar një padi në Gjykatën Administrative ku ka kërkuar rikthimin e mandatit që i është hequr 3 ditë
I hoqën mandatin, reagon për herë të parë Aqif Rakipi Pasi KQZ vendosi heqjen e mandatit të deputetit Aqif Rakipit, ka reaguar për mediat ky i fundit. Rakipi e quan të tu
E FUNDIT/ Prokuroria kërkon heqjen e mandatit për dy deputetë Prokuroria ka kërkuar heqjen e mandatit për dy deputetë në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Nga raportimet e pa
Reagon Rakipi pas kërkesës së prokurorisë për heqjen e mandatit Ditën e sotme Prokuroria kërkoi heqjen e mandatit për dy deputetë në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Ndër dy e
Rama i kërkoi sërish takim, reagon për herë të parë Basha Pas ftesës së Ramës për një tjetër takim me kryedemokratin Basha për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, ka reaguar përmes