999 rezultate për

mandatin

Rama i bindur se e meriton mandatin e tretë: Do mbarojmë rindërtimin Nga Durrësi kryeministri Edi Rama ka dhënë argumente se përse duhet të marrë mandatin e tretë kjo qeveri. "Nuk ka nev
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim
Asambleja e PS: Rama kërkon me bindje mandatin e tretë Ka nisur Asambleja Kombëtare e PS, kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën dhe ka një thirrje për deputetët e PS. "U bë
Rama bën deklaratën e fortë: Nëse nuk marr mandatin e tretë, do largohem nga politika Në një dalje për mediat, kryeministri Rama është shprehur se zgjedhjet e ardhshme do të fitohen nga ana e socialistëve,
Ish-ministri socialist: Ç'e do Rama mandatin e tretë? Të na dhj*së fare? Leonard Solis, ish Ministër Shendetësie ka deklaruar dje se situata aktualisht është e paprecedentë, ndërsa komentoi lis
Ndoka nuk kursehet ndaj Ramës: Të përfundojë me një banane në ... Kreu i demokristianëve Nard Ndoka ka bërë një postim të ashpër në rrjetin social Facebook kundër kryeministrit Rama.
Hajdari e bindur: Rama nuk e merr mandatin e tretë! Rudina Hajdari është shprehur e sigurt se kryeministri Edi Rama nuk do e fitojë mandatin e tretë. E ftuar në emisionin “
Borchardt përfundon mandatin si kreu i OSBE-së në Shqipëri, mesazhi i fundit Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard pritet të largohet nga vendi ynë në fillim të muajit të ardhshëm duke përfund
Thaçi iu drejtohet qytetarëve të Kosovës, flet edhe për mandatin e Gjykatës Speciale (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një video-mesazhi i është drejtuar qytetarëve të vendit duke iu shprehur ngus
Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar pak minuta më parë mandatin kreut të LSDM-së, Zoran Zaev për fo
Pendarovski sot ia jep mandatin Zoran Zaevit për formimin e Qeverisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev është i vendosur për të marrë mandatin për formimin e Qeverisë, pasi që koalicioni i udhë
Arben Gjata rizgjidhet rektor i Mjekësisë për mandatin e 5-të, kush janë fituesit në 12 Universitete Ka përfunduar numërimi i votave në Universitetin e Mjekësisë, ku Prof. Dr Arben Gjata është rizgjedhur rektor, për manda
Rama merr mandatin e tretë? Majko: Kemi marrë 3 goditje por opozita nuk na frikëson Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko tha se qeveria duhet të mendojë edhe për mandatin e tretë, ndërsa shtoi s
Nuk dogji mandatin, Lefter Koka tregon si e priti Meta vendimin e tij Deputeti Lefter Koka, i ftuar në emisionin “Real Story”, tha se ishte i bindur për vendimin që mori, për të qëndruar në
I hoqën mandatin, reagon Ardian Dvorani: Një gafë e paimagjinueshme! "Juridikisht është një gafë e paimagjinueshme. Por duhet të shikoj çfarë do të katranosin në arsyetim..." Ardian Dvor
Mustafa: Qeveria Hoti nuk do jetë qeveri tranzicioni Kryetari i LDK-së Isa Mustafa deklaroi se Kosova nesër do të bëhet me qeveri të re e cila do ta përfundoja mandatin.
Platini sulmon Infantinion: Të dorëzojë mandatin Michel Platini i shpall luftë presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino. Ish kreu i UEFA, në një intervistë për revist
Pa marrë mandatin nga presidenti, LDK nuk fillon negociatat me AAK dhe Nismën Lidhja Demokratike e Kosovës do të fillojë negociatat për formimin e Qeverisë me AAK-në, Nismën Socialdemokrate dhe part
Zbulohet data dhe ora kur Kurti do të hyjë në zyrën e kryeministrisë Të martën në orën 11:00 Albin Kurti edhe formalisht do ta pranojë mandatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës.
Haradinaj nuk e dorëzon mandatin me ceremoni zyrtare Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj nuk do të dorëzojë mandatin me ceremoni zyrtare tek Albin Kurti. Këtë tha se