E FUNDIT/ Kapen 200 kg kokainë në Elbasan
999 rezultate për

mandatin

Tahiri nis fjalimin me sulme: U përballa me ata që bënin sikur nuk kisha jetuar kurrë! Në konferencën për media Tahiri është shprehur se për të s’është e re as për ju as për njeri sesi kaluan dy vite dhe pas
Kryebashkiaku i Vorës merr zyrtarisht mandatin nga Gjykata Gjykata e Shkallës së parë në Tiranë i ka konfirmuar mandatin Agim Kajmakut, kryetarit të Bashkisë së Vorës. Kërkesën pë
Gjykata e Beratit konfirmon mandatin e kryebashkiakut të ri Gjykata e Beratit i ka dhënë mandatit kryebashkiakut të Beratit, të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Ervin Demo. Is
Gjykata e Durrësit dje nuk legjitimoi Sakon, sot i jep mandatin kandidatit të Shijakut Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërt
Gjykata jep vendimin për mandatin e kryebashkiakut të Kuçovës Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit të Bashkisë Kuçovë, Kreshnik
Pas Durrësit, Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet në Vorë (FOTO LAJM) Pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Durrësit që rrëzoi kërkesën e kandidates së PS, Valbona Sako për t’i dhë
Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS Mësohet se Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona S
Gjykata i jep mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë Gjykata i ka dhënë mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë për fitoren e 30 Qershorit.T. Bëhet fjalë për për kryebas
Gjykata e Elbasanit i jep mandatin Andis Sallës Gjykata e Elbasanit i ka dhënë sot mandatin kryebashkiakut të Cërrikut, Andis Salla. Si palë e tretë në këtë seancë
Gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas Gjykata e Elbasanit ka konfirmuar sot mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas. Llatja është i pari prej kryeba
Doli kundër Bashës dhe pranoi mandatin, deputeti i bashkohet protestës (FOTO LAJM) Lefter Maliqi, i cili pranoi mandatin e deputetit, pas vendimit të opozitës për t’i djegur ato, i është bashkuar sot pro
Erion Veliaj merr mandatin e dytë për Tiranën Ka përfunduar numërimi i votave edhe për kryeqytetin. Fitues është shpallur Erion Veliaj duke marrë kështu mandatin e dy
Njihuni me kryebashkiakun me jetëgjatë, "blindon" mandatin e 5 radhazi (FOTO LAJM) Teksa tashmë po merr formë rezultati i votimeve në të gjitha bashkitë e vendit, vijnë edhe konfirmimet e para. I cilë
Maliqi bën paralajmërimin e fortë: Po u bënë zgjedhjet e 30 qershorit, lë mandatin Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një deklaratë të fortë në Open, në Top Channel, i "ngacmuar" edhe nga Alfred Peza, i cili
Vesel memedi dorëzon mandatin e deputetit dhe detyrën e nënkryetarit të Kuvendit (FOTO LAJM) Kreu i RDK-së Vesel Memedi ka deponuar dorëheqjen e tij nga posti i nënkryetarit të Kuvendit si dhe ka dorëzuar mandatin
Kurti: Po vjedhin shumë, sepse janë në mandatin e tyre të fundit Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka thënë se keqinvestimi është faktori kryesor që e ka degraduar ekonominë n
Gjuzi: Meta të kishte lënë postin që prej 2017 Deputeti Kujtim Gjuzi gjatë fjalës së tij në seancën plenare ku po diskutohet shkarkimi i presidentit Meta, është shpreh
Ik pirdhu aty ku ha pilaf! Plas keq mes Manjanit dhe Ralf Gjonit (FOTO LAJM) Deklarata e djeshme e Ralf Gjonit se mund të votojë shkarkimin e Ilir Metës nga detyra nuk është pritur mirë nga ish-kol
Kuvendi debaton sot për mandatin e Gruveskit Nëse dorëheqja e ish-kryeministrit dhe deputetit Nikolla Gruevski, i cili u arratis nga vendi dhe fitoi azil politik në
Maliqi: Nëse kryeministri nuk reagon, do të djeg mandatin Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi dy pasi pranoi mandatin e deputetit, kërkoi shpërndarje të parlamentit. Sipas t