999 rezultate për

mandateve

Rikërkohet arrestimi i Frrokut, sot mblidhet Këshilli i Mandateve Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin mblidhet sërish sot në orën 16:00, për deputetin Mark Frroku për të ve
Këshilli i Mandateve shqyrton nesër kërkesën e Prokurorisë për Frrokun Këshilli i Mandateve do të shqyrtojë kërkesën e Prokurorisë të dielën, në lidhje me arrestimin e Frrokut për vrasje në B
Këshilli i Mandateve shtyn për të mërkurën pyetjen e Doshit dhe Frrokut Këshilli i Mandateve dhe Rregullores në Kryesinë e Kuvendit, ka pranuar kërkesën e deputetit Doshi për shtyrjen e mbledh
Doshi mungon në Këshillin e Mandateve pasi është sëmurë Këshilli i Mandateve dhe Rregullores në Kryesinë e Kuvendit, pritet që të nisë mbledhjen për shqyrtimin e kërkesës së Pr
Frroku dhe Doshi presin me qetësi një arrestim të mundshëm të tyre Sot pasdite mblidhet Komisioni i Mandateve në Kuvend për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për lejimin
PD mbledh Grupin në 18:00 për qëndrimin e Këshillit të Mandateve Sot në orën 18:00 do të mblidhet Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike për të diskutuar mbi qëndrimin e Këshillit të R
Mazhoranca i hap rrugë nesër arrestimit të Doshit dhe Frrokut Mazhoranca ka vendosur që të mbajë ditën e nesërme, në orën 17:00, një seancë të jashtëzakonshme ku pritet ti hapet rrug
Meta shmang përballjen me Doshin, tërhiqet nga drejtimi i Këshillit të Mandateve Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka zgjedhur që të mos jetë drejtues i mbledhjes së sotme të Këshillit të Mandateve, në të cilë
Ahmeti: LDK-PDK i frikësohen humbjes së mandateve në Kuvend Komunal Shpend Ahmeti, kryetar i Komunës së Prishtinës, ka reaguar në lidhje me deklaratën e partive që qeverisin me vendin, PDK
Klekovski: Maqedonia mund të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme Analisti politik Sasho Klekovski shpehet se mungesa e dialogut mes opozitës dhe pozitës mund ta çojë vendin drejt zgjedh
Mehmeti: BDI nuk mbështet marrjen e mandatit për asnjë deputet Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë të qartë përmes deputetes Ermira Mehmeti qëndrimin e saj për çështjen e mandate
Thaçi: Unë kryeministër, e ndryshova Kosovën Sot Hashim Thaçi i ka dorëzuar postin e kryeministrit liderit të LDK-së, Isa Mustafa. Përmes një statusi në Facebook,
KQZ miraton sot lënien e mandatëve të 7 deputetëve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të miratojë sot lënien e mandateve të shtatë deputetëve dhe zëvendësimin e tyre me
Përfundon seanca e parë, formohet Komisioni për Verifikimin e Mandateve UPDATE - Kuvendi ka hapur sot zyrtarisht punimet e Legjislaturës së 8-të parlamentare. Punimet e Kuvendit i hapi depu
Petrit Vasili zgjidhet kreu i grupit parlamentar të LSI-së Update- Petrit Vasili është zgjedhur në mbledhjen e grupit parlamentarë të Lëvizjes Socialiste për Integrim në krye të
Lënia e mandateve, marrëveshje në disa qarqe për gratë deputete Futja e deputetëve të rinj të Partisë Socialiste në vend të atyre që do të lënë mandatin pritet të jetë një proces i cil
Lënia e mandateve, më shumë gra deputete në sallën e Kuvendit Lënia e mandatit të deputetit nga ministrat e rinj të qeverisë Rama do të sjellë më shumë gra deputete në sallën e Kuven
Kolegji shpërndan mandatet për Qarkun e Gjirokastrës Kolegji Zgjedhor shqyrtoi pasditen e sotme kërkesë/padinë e Partisë Socialiste për shpërndarjen e mandateve të deputetëv
Ndarja e mandateve, Lleshi: KQZ nuk ka kuorumin e nevojshëm Update- Kryetarja e KQZ-së Lefterie Lleshi u shpreh sot se institucioni që ajo drejton nuk ka kuorumin e nevojshëm për t
PS i kërkon Kolegjit Zgjedhor shpërndarjen e mandateve Përmes një kerkesë drejtuar Kolegjit Zgjedhor, Partia Socialiste kërkoi sot shpërndarjen e mandateve të deputetëve. Pë