999 rezultate për

mandateve

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për bashkiakët e rinj Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë
PS kërkon shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë për 4 bashki Partia Socialiste kërkon nga Kolegji Zgjedhor shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë në 4 bashki. PS i ka k
Partia e Tom Doshit, e dyta pas PS-së në votimet e javës së shkuar Partia Socialiste ka arritur të fitojë 70 % të mandateve të këshillave bashkiak, veç drejtimit të 60 bashkive të vendit.
Ambasadorja gjermane thirrje Shqipërisë: Nuk duhet humbur kohë Ndërkohë që pas pak orësh pritet të fillojë protesta Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schütz e quan atë legjitime
Jo vetëm opozita e sotme, studiusi: 100 vite më parë në Shqipëri ka ndodhur dorëzimi i mandateve në bllok Djegia e mandateve nga opozita pak muaj më parë u cilësia si një rast i paprecendtë. Studiusi Erald Kapri ka bërë me
Zyrtari i lartë gjerman: Djegia e mandateve vendim i gabuar, PD të futet në zgjedhje Deputeti i Bundestag-ut gjerman , Christian Petry ka dënuar djegiene mandatev nga ana e opozitës duke thënë se kjo ësh
Dikur përgëzoi shokët që dogjën mandatet ndërsa sot merr mandatin e tyre Më 5 mars, Erion Piciri shkruante se ishte pro djegies së mandateve, por sot ai ka marrë mandatin e deputetit në radhën
Palmer: Nuk është zgjidhje djegia e mandateve, fatkeqësi nëse opozita nuk merr pjesë në zgjedhje Zyrtari Amerikan Matthew Palmer i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Shqipëri në një bashkëbisedim me gazetarët n
Delegacioni gjerman pas vizitës në Tiranë: Mandatet nuk duheshin djegur Dy zyrtarët gjermanë pas vizitës së tyre në Tiranë kanë dalë me një deklaratë publike për politikanët shqiptarë. Chri
Kryemadhi: Dashuria për kombin na çoi në djegien e mandateve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës së saj në Kryegjyshatën e Bektashinjve foli edhe për situatën politike.
Djegia e mandateve, reagon ambasadorja gjermane Për djegien e mandateve nga opozita ka reaguar edhe Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Suzanne Schütz e cila ka deklaru
Martin Henze i CDU: Djegia e mandateve nga opozita, e kuptueshme Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar ndjeshëm vendimin e opozitës për të djegur mandatet, por jo të
Ndahen "grekët", Karamelo kundër Vangjel Dules Ligoraq Karamelo, edhe pse u zgjodh nga lista e PD si deputet i Kuvendit të Shqipërisë përfaqëson PBDNJ, kreu i së cilës
"Na u duk vetja hero", Grida Duma flet për mandatet Ish-deputetja Grida Duma e ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” ka rrëfyer si u ndje për djegien e mandateve.
Kryemadhi tregon kush fshihet pas idesë për djegien e mandateve Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka treguar pas vendimit për djegien e mandateve nga opozita qëndron ish-kryeministr
Tha se dogji mandatin por figuron deputet, sqarohet publikisht Tavo Vangjel Tavo nga LSI, me një postim në rrjetin social Facebook ka sqaruar se ai është ende deputet dhe se nuk i është d
Shehaj tregon se çdo të ndodhë tani me 6 jetimet që u jepte rrogën e deputetit Biznesmeni, Agron Shehaj është një nga deputetët e PD-së që iu bashkua nismës për djegien e mandateve. Tashmë ai së
"Kurthi" i tre mandateve! "Pashallarët" që pritet të ikin (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte paralajmëruar, socialistët janë duke u përgatitur për të mos lejuar me ligj rikandidimin për zgjedhjet l
Edi Rama sms deputetëve pas deklaratës së Lulzim Bashës Kryetari i Qeverisë, Edi Rama vetëm pak minuta pas deklaratës së Lulzim Bashës se po përgatitet për arrestimin e Vangju
Si do ta shembë PD Ramën nga pushteti? Edhe pse u mor vendimi për djegien e mandateve, opozita nuk do ta lërë të qetë Kryeministrin Rama. Pas një mbledhje t